Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... 183, nove fotke

Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... 183, nove fotke

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RE: Fabia Mk1 - str.1 Info, rezime uradjenog -str.53 Slike

Limpi exsta ti je fabia juce sam se bas vidio detaljno imao sam priliku :cool: da nisam juce bio u zivinacama jos bi je gledao na slikama :D
 
BHT Ovisnik
RE: Fabia Mk1 - str.1 Info, rezime uradjenog -str.53 Slike

ispred pekare:D moj co'ek:lol:

skodilak je extra,slj. vikend sam u Zenici aBd pa mozda ga i vidim:cool:
 
RE: Fabia Mk1 - str.1 Info, rezime uradjenog -str.53 Slike

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ***** se corava ja gledam auta sa slike a ne vidim da je slikano u mojoj carsiji :D
 
Član
RE: Fabia Mk1 - str.1 Info, rezime uradjenog -str.53 Slike

;)

uvratili se u zavidovice da jedemo, jeste da smo stali nasred ceste, ali bili gladni :D :lol:

a bimer je od amela, iz zenice isto

danas sam pricao sa zukom, cim nam puste grijanje, idu farovi na dubinsko pranje i poliranje... nabijem ih vise, nece mi se vise govorit de ih poliraj... ima da se sjaje i svijetle ko betlehem, ne budel valjalo, ne pise im se dobro :lol:
 
Član
RE: Fabia Mk1 - str.1 Info, rezime uradjenog -str.53 Slike

ma samo skini ono "P" i sve ce bit super... kako me je samo bolo u oci kad sam ga vidio :D
 
Administrator
RE: Fabia Mk1 - str.1 Info, rezime uradjenog -str.53 Slike

a kad ces ispolirati farove:D

zao mi sto nisam vidio jucer skodilaka ;)
 
Član
RE: Fabia Mk1 - str.1 Info, rezime uradjenog -str.53 Slike

:lol: :lol: uvijek kad se vozimo negdje, zovu iz drugog auta, de skini p, platit cemo ti kaznu :lol: :lol: jos malo pa cu da ga zapalim ispred mupa :cool:

a zar treba polirat farove, bas su bistri :D :D
 
Član
RE: Fabia Mk1 - str.1 Info, rezime uradjenog -str.53 Slike

neki dan prvi put pregorila ona sijalica u vratima kada se otvore, ne da je pocrnila, garava... usput zamijenio i sa druge strane.

a evo da napisem nesto i o dosadasnjim kvarovima i poslusnosti fabke; servisi radjeni svakih 15.000km, kada se upali service lampica :D
prvih nekih sedam godina, dok se vozala, isle vecinom redovne stvari, jedino vanredno bio je termostat i to 2x, crijevo od goriva "puklo" pustalo na putu, bilo blizu sa pa je tamo i sanirano, te podizac vozacevog stakla, sajba prednja fasovala kamen...

e onda dolaze problemi, auto vec uslo u deceniju zivota, prvo akumulator... a nije se neke dvije godine bas ni vozalo, malo grad i do fisa/vikendice... onda ja uzimam da vidim kako ce podnijet "mucenje" i turazu, uz smetove, puuun, puce nesto u motoru,... vodena bukvalno eksplodirala, termostat, sva crijeva od muke iskocila,... unutra sve rozo bilo od one tekucine za hladenje...

onda vidim skace na vjetru, ljulja se ko brod u krivinama, predjem lezeci auto i dalje skakuce... naprijed desni i zadnji desni amortizeri iscurili, onih zastitnih kapa plasticnih, nije ni bilo, vremenom nestale :lol: pa se i to komplet zamijene svi amortizeri i ostale sitnice koje idu... kao i lezajevi, jedan naprijed i jedan nazad.
pakne nazad i sajla rucne, nije hvatala nikako :lol:

ljetos stavljeni i seleni od tt-a, najvise radi vecih felgi i tvrdih/nizih opruga... stari su ipak izdrzali 120.000+ km... auto trenutno na 139.xxxkm, eto cekam da vidim hocel ove zime progorit zadnji lonac, koji je jos uvijek org. ( ima audi vw znak na sebi, drzi se jos :lol:

kvacilo lagano istroceno, visoko, ali ne proklizuje lamela, jos uvijek... mjenjac teze isao u prvu i rikverc, stavljeno novo ulje, da se podmaze i lakse nesto ide....

u sustini ovaj motor vazi kao izdrzljiv, sipaj ulje i vozi, kada pocne lupat zamijeni se lanac i vozi dalje... ali hoce popit nabijem ga :lol:

i da, uspio sam skoro nove diskove, taman se "razradili" da unistim za vrlo kratak period, ne voli brze ulaske, kada se "gurne" nizbrdo i naglo kocenje. :D
 
Član
RE: Fabia Mk1 - str.1 Info, rezime uradjenog -str.53 Slike

Haha, ja sam svoje diskove 3 puta prekalio, kocenja, vrela pa pljus u lokvu hihiih....ispao ko sazvakan frizbi :D
 
Član
RE: Fabia Mk1 - str.1 Info, rezime uradjenog -str.53 Slike

sto bi rekli po diskovima i selenima se vidi kako je vozena... jos kod mene nema abs-a, moze uvijek da zablokira i baci cviiiiilll :D

ali eto jedino sta me iznenaduje jos uvijek je zadnji lonac, onaj "vanjski" sloj se sasuo skroz, otpao, smed ko da izvinete govno, ima na sebi nekoliko udubljenja i po cenat i vise, ali i dalje nije skroz proprdio :lol:

i da, jedan glupi kvar koji je zahtijevao skoro cijeli dan popravke... pustala voda od brisaca, gledaj jel posuda, nije... vec crijeva, tanka izgrizla ih one zimske jace tekucine :lol: jos kuda su ih sve ovi ludi cesi provukli to nije normalno, sa strujom i svim, sve zajedno zamotalo, pola auta se rastavilo... ali sada su debela ko kobasice, jest da prejako bacaju mlaznice, al neka :cool:
 
Član
RE: Fabia Mk1 - str.1 Info, rezime uradjenog -str.53 Slike

SAMOOO MJENJAJ SVE STO SE MOZE :D ja trenutno zamjeno lamelu,korpu,neki lezaj,zamajac, ,selene, kugle, krajnice i gewinde kw od 1400 eura cekaju proljece :D
 
Član
RE: Fabia Mk1 - str.1 Info, rezime uradjenog -str.53 Slike

Sta ce ti gewinde od 1400 eura za cestovnu upotrebu kad bi one i od 1400 marki bile dovoljne... samo nadjes inox line da nemas hebate sa navojem...
 
Član
RE: Fabia Mk1 - str.1 Info, rezime uradjenog -str.53 Slike

cuj gewinde od eto 3 milje... to da se same spustaju i dizu :D :D

inace, kupilo se svega, paket zvaka i toga, srebreni alu poklopci ventila( valjda ih nece skinut do montiranja zimskog seta :lol: te nakon duuuuugog trazenja, "poklopci" za zimulje :D :D



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

ko alu :cool: :cool: :lol: :lol: :lol:

nisam ovoliko trazio felge, koliko sam ratkape birao, :D jedino sto cu ih morati vezicama ucvrstiti, kod ove skode nista ne ide standardno... :lol: :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top