Elektricni supercar iz Hrvatske

Elektricni supercar iz Hrvatske

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
tibor987 je napisao(la):
Zela ili Rimcevo frankenstein cudoviste ? :lol:
Ja sam na Zelinoj strani,nevherujem da pod haubom ima baterije koje 3 mjeseca mogu napajati prosjecno domacinstvo,vjerujem da ce dozivjeti kao sto rece kasne 70te :lol:
 
Cek a jel prelazak tih 600km sa jednim punjenjem se odnosi na neku normalnu penzija voznju ili je to zestoka voznja bez stednje?? mislim da ima velike razlike u potrosnji zavisno od voznje i itekako je moguce da predje toliko kad se normalno vozi..

mada mene zanima koliko uopce dodje po novcaniku prelazak 100km sa nekim el.cudom.. ovdje se bas navode ogrome cifre o snazi i potrosnji motora, a struja nam bas nije jeftina, mada ovo je ipak dream car pa i nije toliko bitno, al sa nekim normalnim autom.. :icon_question:

al jos malo, jedva cekam "otkrivanje" :icon_smile:
 
Član
600km se misli na penzija voznju sigurno, ali svejedno zvuci itekako nemoguce...no videcemo.
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
Cek a jel prelazak tih 600km sa jednim punjenjem se odnosi na neku normalnu penzija voznju ili je to zestoka voznja bez stednje?? mislim da ima velike razlike u potrosnji zavisno od voznje i itekako je moguce da predje toliko kad se normalno vozi..

mada mene zanima koliko uopce dodje po novcaniku prelazak 100km sa nekim el.cudom.. ovdje se bas navode ogrome cifre o snazi i potrosnji motora, a struja nam bas nije jeftina, mada ovo je ipak dream car pa i nije toliko bitno, al sa nekim normalnim autom.. :icon_question:

al jos malo, jedva cekam "otkrivanje" :icon_smile:
Lagana voznja ali ebeno je to,da ga vozis sa petinom snage ovaj auto jos uvjek ima preko 200ks i 1600kg ali najvece je pitanje imaju li baterije koje mogu stati u auto ove velicine i tezine ovoliki kapacitet,920 kwh, a bas je Mate Rimac u prilogu pricao kako je zasad el energija jeftinija po kilowatu nego klasicna goriva puno pa tako sa onim elektricnim bmw-om predje 100 km za dvadesetak kuna,otprilike nesto tako ne sjecam se,uglavnom puno jeftinije.
 
Član
Nije da se slažem sa Zelom ali... 700.000e nije malo... nemojte se zavaravati da takva auta već ne postoje, svi ciljaju da naprave jeftina električna auta (japanci su davno prestali da prave "prava" auta), a ne ova od 700.000e... pogledajte http://en.wikipedia.org/wiki/AC_Propulsion_tzero (1997) sa planiranom cijenom od 80.000$, većina ovih projekata je napušteno... takođe, http://www.plasmaboyracing.com/whitezombie.php 10.2s na 402m, street legal... nije da bacah hate, već činjenice da nije nemoguće tako nešto napraviti, naravno za sve to treba brdo para ali to je ponekad najmanji problem, treba istrajati u svemu tome.
Sve najbolje u projektu :cool:
 
Član
Deyo je napisao(la):
Nije da se slažem sa Zelom ali... 700.000e nije malo... nemojte se zavaravati da takva auta već ne postoje, svi ciljaju da naprave jeftina električna auta (japanci su davno prestali da prave "prava" auta), a ne ova od 700.000e... pogledajte http://en.wikipedia.org/wiki/AC_Propulsion_tzero (1997) sa planiranom cijenom od 80.000$, većina ovih projekata je napušteno... takođe, http://www.plasmaboyracing.com/whitezombie.php 10.2s na 402m, street legal... nije da bacah hate, već činjenice da nije nemoguće tako nešto napraviti, naravno za sve to treba brdo para ali to je ponekad najmanji problem, treba istrajati u svemu tome.
Sve najbolje u projektu :cool:

Potpis na ovo! Nije on izmislio toplu vodu, nego jednostavno ako je to izvodljivo to ce da kosta nenormalno, neki ga porede sa teslom(mislim na auto), koliko tesla kosta, a koliko ce ovaj? Kupis 15 tesli...pa ih punis kad ti se cefne.
 
Član
ovo je ipak supercar, sta bi vi to takav brutalan auto za sitnu love...ne ne :cool:

usput eto krecu nam susjedi s proizvodnjom automobila, vjerovatno, i to odmah supercarovi...kad cemo mi :D
 
Početnik
AnDel je napisao(la):
ovo je ipak supercar, sta bi vi to takav brutalan auto za sitnu love...ne ne :cool:

usput eto krecu nam susjedi s proizvodnjom automobila, vjerovatno, i to odmah supercarovi...kad cemo mi :D

Nikad :icon_cry:

A na nama je sad samo da cekamo zvanicne vijesti i da se nadamo da je sve sto je navedeno istina. :cool:
 
Član
Ja mu zelim svu srecu, ali mora da ga ukenja dobro da bi prodao 10 komada godisnje...a to nije proizvodnja automobila, to je manufaktura. U svakom slucaju nek mu je sa srecom;)
 
Član
svejedno bice prvi hrvatski auto ...ono sta vozis : 'rimac auto concept one' ili sta vec :D

a ako se pokaze sve kako valja vjerujem da ce otici tih 10 komada zacas ;)
 
Član
Neki ga porede i sa Teslom :D

123fa1722e2d8ab2d13b6d2eee220473.jpg


Po meni nepotrebno pretjerivanje svega, da je rezultat svega nešto novo jeste, da je to sve novo, nije, staro je 100 godina...

EdisonElectricCar1913.jpg




Samo meni nije jasno od čega će ovi naftni šeici kupovati auta kada budu sva električna :D
 
Član
ok genije je decko ali u biti je samo unaprijedio nesto sto je vec postojalo , nije izmislio toplu vodu... porediti ga s teslom je ipak bezobrazno ;)
 
Član
Deyo je napisao(la):
Samo meni nije jasno od čega će ovi naftni šeici kupovati auta kada budu sva električna :D
Kljucan razlog zbog kojeg ce projekt brzo pasti u zaborav,siguran sam,elektricni auto nema svjetlu buducnost a mozda je ni nema nikako jer ne donosi lovu odredjenim centrima moci.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Deyo je napisao(la):
Samo meni nije jasno od čega će ovi naftni šeici kupovati auta kada budu sva električna :D
Kljucan razlog zbog kojeg ce projekt brzo pasti u zaborav,siguran sam,elektricni auto nema svjetlu buducnost a mozda je ni nema nikako jer ne donosi lovu odredjenim centrima moci.

bas to, nafta je kljucna za sve ovo, prevelik je biznis okrenut oko toga, svi mogu doci do struje,ali do nafte ne
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top