Elektricni supercar iz Hrvatske

Elektricni supercar iz Hrvatske

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Skoro je bila reportaza o njemu na TV, i tada je najavio da pravi super sportski automobil koji ce biti jaci i brzi od svakog Ferarrija. Prikazana je tada i šasija od auta i nacrti za dizajn. Nesto slicno Pagani zondi.
 
Legend
evo upravo sam gledao tvoj prilog na RTL televiziji , svaka cast jos jednom , zelim ti puno srece u predstavljanju i daljoj proizvodnji ;)
 
Član
enesss je napisao(la):
evo upravo sam gledao tvoj prilog na RTL televiziji , svaka cast jos jednom , zelim ti puno srece u predstavljanju i daljoj proizvodnji ;)
I ja sam gledao prilog na RTLu nadao sam se da ce pokazati finalni izgled auta ali jos je pod plahtama.Ulavnom model namjeravaju proizvoditi u malim serijama kao ekskluzivnog elektricnog supersportasa.Koja ono cijena bi ?
 
Član
momak je genije, neki spominju sto je bogatas i sve sam finansira...za nesto ovako u vecini razvijenih zemalja bi dobio desetine miliona eura kao 'poticaj' od drzave...npr. Tesla je dobio oko 400 mil $ ako se ne varam za razvoj el. automobila...a rimac ih dero i sa bmw-om, a ovom cudu nece moci dokuciti iako je on samo 'neki tamo klinac iz hrvatske'...plus je momak zaposlio 10ke ljudi na projektu , mladih inzinjera s fakulteta.... elektroinzinjera, tehnologije i sl., ;)

i automobil ce se po svemu sudeci isplaitit, jer ce da bude komercijalan, znaci moci ce se kupiti kao i svaki drugi s tim da trebas imati novce za njega (jer je u rangu paganija, koensigga, buggatija- ali ipak jeftiniji od njih)....

dva su vec prodata u arapski svijet, dva seika su narucila ovaj auto....

cijena se krece oko 700 000 eura za najbrzi el. auto na svijetu ;)
 
Član
mokeBass je napisao(la):
ima li gdje link sa rtl-a
Ma nista posebno,jako kratak prilog bez snimke kompletnog auta i sa najosnovnijim podacima o cemu se radi.

Ovakvom megaprojektu inteligentnih ljudi nasi mediji posvecuju prilog od minute a s kim se prc.la Nives Celzijus je jako vazno i sa tim more danima.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
ima li gdje link sa rtl-a
Ma nista posebno,jako kratak prilog bez snimke kompletnog auta i sa najosnovnijim podacima o cemu se radi.

Ovakvom megaprojektu inteligentnih ljudi nasi mediji posvecuju prilog od minute a s kim se prc.la Nives Celzijus je jako vazno i sa tim more danima.

Ajde ne kaki GTI FAN, ovo auto ce voziti mala sacica ljudi, dok ce Nioves Celzijus voziti cijelo Hrvatsko primorje :D:D:D
 
Član
eto i sinoc na tv-u prica o tome, ali jos nista konkretno, jedva cekam da vidim o cemu se radi:cool::cool:
 
Član
savrsenstvo :icon_eek::icon_eek::icon_eek:
jedino sto moras paziti kadj e jeftina struja da ga natankas :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top