Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa ako su NM najbitniji zasto vecina dizela pusi od atmo. benzinaca sa duplo manjim NM,,mislim ako govoris da konji nisu bitni
 
Član
http://www.zeperfs.com/duel276-1200.htm

120 ks i 145 Nm vs 140 ks i 320 Nm

0-400 m = 15,9 s i 17,4 s

Eto ti preko duplo više momenta pa ostaje 100 metara iza;)

Rekoh već, nauči osnove:icon_biggrin:
 
Član
Ja druze al golf ima 1500 i nesto kila a pezo jedva 1000

http://www.youtube.com/watch?v=nyoyrEAyXQw&feature=youtube_gdata_player

Evo pogledaj kedan primjer
 
Član
što se tiče ubrzanja ja miislim da je tu dosta presudna i težina vozila....nemoram biti upravu,ali opet taj audi je teži od golfa skoro tonu...bez obzira na njegove konje,treba pokrenuti toliku masu....

a da se nadovežem na prijašnju raspravu,što vi kažete svi nešto pričaju sportska auta ,benzinci ,a kada treba kupiti auto niko nema muda da kupi benzinca nego većina ide kupiti diesela...a i ti svaka čast dieselima,ali i oni znaju potrošit,nego ušlo je u priču diesel ne troši ,benzinci prolivaju gorivo i to je tako....

ja kad sam kupovao sebi auto isključivo sam tražio benzinca ito gti-a,iako sam imao para da kupim diesela kakvog hoću,ali svaki put kada upalim svoje auto ili kada mu dodam gas i čujem zvuk sjetim se što sam ga kupio....

ja nisam kupio auto za trkanje i da bi se potezao,nego sam ga kupio iz gušta,da ispunim svoju želju...
što se tiče potrošnje je 2.0 benzin,ali ako ću ga voziti lijepo otvorenom tu je oko 6-6.5(iskušano na relacijama od 300km(80km/h-120km/h,bez nagli ubrzanja)),ako ću ga agresivnije voziti na otvorenoj oko 7.5 ....isto tako gradska,ako ga voziš kao po jajima trošit će 8.5-9,ako ga malo upreš 10-11....
a i diseli su tu negdje ,-1--1.5l u prosjeku....po meni to nije neka razlika,ali u nas je mišljenje diesel troš 3 litra,benzin 15litara

sorry na offu:icon_exclaim:
 
Član
Nit golf ima 1500 nit 106 ima 1000 kg. Razlika u masi je oko 50%, razlika u momentu 120%, no opet nema nikakvog utjecaja.

Kao što su ti rekli, kod potezanja ti je okrentni moment bitan kao i boja auta:D
 
Član
dado gti je napisao(la):
shurda je napisao(la):
Duel : Opel Kadett GSi 16V vs VW Golf IV Tdi

neznam jesma dobro postavio evo ti najjaceg TDI sa 150 ks protiv mog kadeta;)

druze ti papirici i podaci nista ti neznace izadji na pistu i probaj paces da vidis dal je to tacno.toliko od mene.ok da nekvarimo covjeku temu kad isprobate uzivo to javite se pacemo vidjet kako je bilo.poz svima.uskoro moj autic ce bit gotov pa mozemo na crtu.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
edoze je napisao(la):
http://www.zeperfs.com/en/duel3192-1477.htm

kako? brzi si do 120...svaka cast za trku,al statistika kaze drugacije

Pa na koju daljinu su se trkali,kao sto vidis na 400 m je Golf brzi a na kilometar su isti potpuno.
Odprilike je bila staza 500 metara i dosta sam ja ostavio kako se vidi na videu , muka mi je bilo kad je taj momak sa S8 prije nego sto smo se poceli trkat kaze uzeo je M5 i M3 prije pa reko hajde samnom i pristao je ja sam mislio gotovoje je znao sam da mozda imam sanse u startu al isti smo bili u startu vidi se a kasnki konto sam poslije 60km/h on ce me poderat al suprotno je bilo i nije se taj momak vise vracao nazad pobjegao kuci hahah ,,, Ko bi reko cuda da se dese .....
 
Član
muza je napisao(la):
što se tiče ubrzanja ja miislim da je tu dosta presudna i težina vozila....nemoram biti upravu,ali opet taj audi je teži od golfa skoro tonu...bez obzira na njegove konje,treba pokrenuti toliku masu....

a da se nadovežem na prijašnju raspravu,što vi kažete svi nešto pričaju sportska auta ,benzinci ,a kada treba kupiti auto niko nema muda da kupi benzinca nego većina ide kupiti diesela...a i ti svaka čast dieselima,ali i oni znaju potrošit,nego ušlo je u priču diesel ne troši ,benzinci prolivaju gorivo i to je tako....

ja kad sam kupovao sebi auto isključivo sam tražio benzinca ito gti-a,iako sam imao para da kupim diesela kakvog hoću,ali svaki put kada upalim svoje auto ili kada mu dodam gas i čujem zvuk sjetim se što sam ga kupio....

ja nisam kupio auto za trkanje i da bi se potezao,nego sam ga kupio iz gušta,da ispunim svoju želju...
što se tiče potrošnje je 2.0 benzin,ali ako ću ga voziti lijepo otvorenom tu je oko 6-6.5(iskušano na relacijama od 300km(80km/h-120km/h,bez nagli ubrzanja)),ako ću ga agresivnije voziti na otvorenoj oko 7.5 ....isto tako gradska,ako ga voziš kao po jajima trošit će 8.5-9,ako ga malo upreš 10-11....
a i diseli su tu negdje ,-1--1.5l u prosjeku....po meni to nije neka razlika,ali u nas je mišljenje diesel troš 3 litra,benzin 15litara

sorry na offu:icon_exclaim:

super drug vidim da volis svoj auto,i ja takodje imam gti al 2 i isto se slazem sa tobom da ga nisam kupio rado potezanja nego radi sebe.

selmir_tz je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
edoze je napisao(la):
http://www.zeperfs.com/en/duel3192-1477.htm

kako? brzi si do 120...svaka cast za trku,al statistika kaze drugacije

Pa na koju daljinu su se trkali,kao sto vidis na 400 m je Golf brzi a na kilometar su isti potpuno.
Odprilike je bila staza 500 metara i dosta sam ja ostavio kako se vidi na videu , muka mi je bilo kad je taj momak sa S8 prije nego sto smo se poceli trkat kaze uzeo je M5 i M3 prije pa reko hajde samnom i pristao je ja sam mislio gotovoje je znao sam da mozda imam sanse u startu al isti smo bili u startu vidi se a kasnki konto sam poslije 60km/h on ce me poderat al suprotno je bilo i nije se taj momak vise vracao nazad pobjegao kuci hahah ,,, Ko bi reko cuda da se dese .....

svaka cast drug ako si ga pobjedio,nebi covjek lago nema sta.golfina je super.
 
Član
Kakvu posluku porati, KOME?!
Onima sa Nm što ne idu, a čade, onima sa KS što ne idu, a troše, onima sa Nm što su najbrži preko tastature ili onima sa KS što ih deru kad i gdje god hoćeš!
 
Član
dado gti je napisao(la):
muza je napisao(la):
što se tiče ubrzanja ja miislim da je tu dosta presudna i težina vozila....nemoram biti upravu,ali opet taj audi je teži od golfa skoro tonu...bez obzira na njegove konje,treba pokrenuti toliku masu....

a da se nadovežem na prijašnju raspravu,što vi kažete svi nešto pričaju sportska auta ,benzinci ,a kada treba kupiti auto niko nema muda da kupi benzinca nego većina ide kupiti diesela...a i ti svaka čast dieselima,ali i oni znaju potrošit,nego ušlo je u priču diesel ne troši ,benzinci prolivaju gorivo i to je tako....

ja kad sam kupovao sebi auto isključivo sam tražio benzinca ito gti-a,iako sam imao para da kupim diesela kakvog hoću,ali svaki put kada upalim svoje auto ili kada mu dodam gas i čujem zvuk sjetim se što sam ga kupio....

ja nisam kupio auto za trkanje i da bi se potezao,nego sam ga kupio iz gušta,da ispunim svoju želju...
što se tiče potrošnje je 2.0 benzin,ali ako ću ga voziti lijepo otvorenom tu je oko 6-6.5(iskušano na relacijama od 300km(80km/h-120km/h,bez nagli ubrzanja)),ako ću ga agresivnije voziti na otvorenoj oko 7.5 ....isto tako gradska,ako ga voziš kao po jajima trošit će 8.5-9,ako ga malo upreš 10-11....
a i diseli su tu negdje ,-1--1.5l u prosjeku....po meni to nije neka razlika,ali u nas je mišljenje diesel troš 3 litra,benzin 15litara

sorry na offu:icon_exclaim:

super drug vidim da volis svoj auto,i ja takodje imam gti al 2 i isto se slazem sa tobom da ga nisam kupio rado potezanja nego radi sebe.

selmir_tz je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
edoze je napisao(la):
http://www.zeperfs.com/en/duel3192-1477.htm

kako? brzi si do 120...svaka cast za trku,al statistika kaze drugacije

Pa na koju daljinu su se trkali,kao sto vidis na 400 m je Golf brzi a na kilometar su isti potpuno.
Odprilike je bila staza 500 metara i dosta sam ja ostavio kako se vidi na videu , muka mi je bilo kad je taj momak sa S8 prije nego sto smo se poceli trkat kaze uzeo je M5 i M3 prije pa reko hajde samnom i pristao je ja sam mislio gotovoje je znao sam da mozda imam sanse u startu al isti smo bili u startu vidi se a kasnki konto sam poslije 60km/h on ce me poderat al suprotno je bilo i nije se taj momak vise vracao nazad pobjegao kuci hahah ,,, Ko bi reko cuda da se dese .....

svaka cast drug ako si ga pobjedio,nebi covjek lago nema sta.golfina je super.



Hvala skroz sam zadovoljan autom slusame za sad ; jesam vidi se na video da sam ga pobijedio :D nebi lagao hehe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top