Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
shurda je napisao(la):
B.M - Floyd je napisao(la):
Upravu je Devil . Svi trebaju imati auto zavisno od potrebe i primanja . Auto prije svega treba da bude funkcionalan a poslije toga sve drugo . I meni se takvi gade,kupi auto od 250 ks,potrosi mu Boga Oca,a on nema da ga voza i tako,upali ga svakih 5 dana,kad skupi nekako .

ma moze se nasuti ako imas primanja barem 400-500km,,ako nemas nikako pa se snalazis tu ti tamo,eh to je vec problem:icon_smile: kao sto je kod mene slucaj:icon_smile:

razumijemo se, isti je slucaj i kod mene sto se tice posla...
i ja sam prije baco svaki dinar zaradjen na auto, citav dan se lomi da bi slatko bacio pare ni u sta, samo da bi se narod divio tvom autu a ti hodaj ko klosar...
 
Član
uvijek je bilo glupo porediti nov i polovan auto, neko kaže polje polovan bmw, a neko umjesto novog bmw kaže bolje polovan porsche i td
ono što jeste bitno je to što su ovi auti napravljeni za ljude koji vole te male jurilice kako reče Boki, sve ima svoju mušteriju, a ova dva svoj posao rade najbolje u ovoj klasi (dodao bih još leon cupra r) što se tiče ubrzanja, brzine, stabilnosti i uživanja oni su jako blizu, golf ima kvalitetniju unutrašnjost, ali u megane-u je osječaj kao da ima bar 400 ks...
sve su to nijanse, ali ipak megane je cijenom daleko bolji, bukvalno duplo jeftiniji, prošle godine kad je bila akcija u renou popust za cijenu pdv-a početna za megane rs je bila 35.000 KM ;) za te pare sigurno ne može bolje
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
uvijek je bilo glupo porediti nov i polovan auto, neko kaže polje polovan bmw, a neko umjesto novog bmw kaže bolje polovan porsche i td
Upravo tako,pa bi tako mogli ici do unedogled ;)
 
Član
oba auta pojava tesko bi bilo izabrat izmedju ova dva , al pored mecke e klase , bmw-a 5ice , audija 6 ja ih ne bih ni pogledao :icon_smile:
 
RS6Avant je napisao(la):
oba auta pojava tesko bi bilo izabrat izmedju ova dva , al pored mecke e klase , bmw-a 5ice , audija 6 ja ih ne bih ni pogledao :icon_smile:

Eh kad bi mogao da biras,ali ne mozes da biras .:icon_biggrin:
 
Član
RS6Avant je napisao(la):
oba auta pojava tesko bi bilo izabrat izmedju ova dva , al pored mecke e klase , bmw-a 5ice , audija 6 ja ih ne bih ni pogledao :icon_smile:

Vidis ja bas nebi pogledao ni jedno od nabrojanih i da imam pare za njih. :icon_smile: sto ljudi sto cudi ali cijela tema je otisla u smijeru sta bi ko volio pa to vise nema smisla. :lol:
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
sema911 je napisao(la):
mozda ova impreza ima 230ps,

195 KW 265 KS

280 u najgorem slucaju, pise da je Impreza 2.5, 2.0 je imala 265 KS :icon_biggrin:
sa WIKI
Production 2001-2007
Body style 4-door sedan
5-door station wagon
Engine
2.0L 227 hp H4 (2001-05)
2.5L 230 hp H4 (2006-07)



onda je WRX STI bio sa 280 mada se sjecam i neke verzije sa 320 konja al nisam siguran jel fabrika il doradjena STI



edit:

ovih Impreza ko govana, ako nema 30 razlicitih modela ubi me
al evo ove od 320 ks

S204
The new S204 was released at the end of 2005. It is based on the WRX STi and similar to the S203. It does away with the roof spoiler and has a different grille from the rest of the Impreza line. The S204 has a two-litre (EJ20) H4 engine capable of developing 235 kW (320 PS; 315 bhp) and a six-speed manual gearbox. When cruising the S204 achieves 100 km/h (62 mph) at 3000 rpm in top gear and can reach 220 km/h (137 mph) at 6000 rpm.


ne vidim svoj post nadam se da se ne ponavljam
impreze wrx 2.5 su bile u rasponu do 230 do 320 konja al ove verzije od 2004 pa na ovamo si bile od 280 do 320 konja

http://en.wikipedia.org/wiki/Subaru_Impreza_WRX_STI
 
Ta potezanja me nikad nisu u potpunosti fascinirala.Ostavim duzinu dvije izmedju nas u stotinama metara razvlacenja,i to treba da me ucini ispunjenim i da se osjecam "brzim i zestokim"? :lol: Za mene si brzi kad mi zamaknes kad te ne vidim vise,to je race.Ova potezanja su mi kao da gledamo u koga je duzi.
 
Član
BlackPrince86 je napisao(la):
Ta potezanja me nikad nisu u potpunosti fascinirala.Ostavim duzinu dvije izmedju nas u stotinama metara razvlacenja,i to treba da me ucini ispunjenim i da se osjecam "brzim i zestokim"? :lol: Za mene si brzi kad mi zamaknes kad te ne vidim vise,to je race.Ova potezanja su mi kao da gledamo u koga je duzi.

:lol: :cool:
djaba sto ti je veliki ako ne znas njime raditi :lol:
 
Član
od megana rs mi je ponajbolji u klasi, kao i clio rs u svojoj...a cijena je vise nego razumna za sve sto nudi...ostali nisu nista bolji a mnogo su skuplji...idealna auta za mladju populaciju (u normalnoj evropskoj drzavi nije tesko zaraditi za takav i slican auto bez da cekas 40tu... dok kod nas se pise kad bi imao, ako bi imao, nebi imao za gorivo, nebi imao za odrzavanje - kurcio bi se s ovim s onim, znaci teska ocajna situacija karakteristicna za jebenu nasu situaciju)...plus to je nov auto s garancijom, nemos ga poredit s nekim bmw, audijem (koji su vise i dokurcili a nisu nista posebno) i sl. starim 7-10 godina...
golf mi je isto super, kvalitetan dobar, ali cijena sve to obara tako da ocito pucaju na vw freak-ove iskljucivo :)
renoL odlican izbor...ko hoce nesto brzo, novo(pouzdano), pristupacno, potrosnja se moze drzati u normalnim granicama, ne trose danas auta kao nekad, tako da ni to ko ima za nasut' nije posebno bitno...da imam taj novac razmisljao bi o ovakvom autu najozbiljnije, ili necemu slicnom..abd za par godina polovnog cekam :) ;)

p.s . ovo drag natezanje nije mi nimalo interesantno ni mjerodavno, ovo su auta za vozace, za gust a ne za pistu ili 'za posla'...moja baba bi me mogla oderati s jacim autom na takvom poredjenju, jos ako ima dsg :)
 
Član
standardna BiH klasika,svi pricaju ovaj bolji onaj bolji,brzi,koci bolje,drzi krivine bolje,ja bih polovno ono,polovno ovo,ali cinjenica je da samo 1% ljudi koji vole brza auta bi u susutini kupili brzo auto,ne govorim samo o onima koji mogu priustiti,ima dosta vise ljudi koji bi mogli priustiti sebi brzo auto i on prica da je bolje ovo i ono i na kraju se spremi i ode kupi kakvog dizela i dalje nastavi da prica. Svi oni koji su nekad prodavali ili prodaju neko brzo polovno auto znaju o cemu govorim.


I naravno cim prica o konjima pocne odmah padobranci sa potrosnjom i odrzavanjem. Brzo auto se ne kupuje radi ekonomske isplativosti nego uzitka u voznji! Tako da o ta dva termina ne vrijedi raspravljati u tematici brzih auta!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top