Divljanje "bajkera"

Divljanje "bajkera"

Član
Jel to sto je neko zeljan adrenalina i brzine i sto u BiH nema staze daje istom za pravo da oduzme najmanje 1 zivot neduznog covjeka i svoj zivot ? Nemam namjeru da se raspravljam sa tobom..Ja sam napravio ovu temu iz razloga da vidim misljenja i iskustva drugih ljudi..Sam motor kad sjednes na njega nekako sam trazi gasanja..Ali grad i naseljena mjesta nisu za to..Jos jedan razlog sto nisam ljubitelj divljanja na motorima,je to sto mi je ujak poginuo na motoru,isto tako divljanjem..I kad vidim kako me pretekne u ne preglednoj krivini onako hladno..Momak mi je pao pred ocima i bio je 25 dana u komi..I sve to sto se njima desava..Sve vise ih gine zbog gluposti..I sta po tebi znaci rjec "bajker",onaj koji uziva u voznji motora ili onaj koji gasa po gradu ko blentav :icon_confused:
[/quote]


Naporan si kume haus upravo ne zelim se raspravljati sa tobom glup si kao k...c svi nesto vole tako i ti ljudi adrenalin i brzinu neko u manjim granicama neko u vecim i to je to koliko automobila ubije pijesaka a ima 4 a on 2 kotaca i sve ostalo=) :icon_twisted::icon_twisted:
 
Član
motor se vozi glavom ne "srcem" ali jbg najlakse je pricati ja kao nebi gasao po gradu i tako te price a u zivotu nije ni sjeo na ozbiljnij motor, pa kad vidi sa kojom lakocom puni od semofora do semofora teze bi se mozda suzdrzao da ga nestisnes pustite suplje ba ;) joj a najvise se iznerviram kad vidim motoristu bez kacige i u nekoj pidjami i jos dole na tabanima japanke ono vrh :lol: uglavnom najbitnije je da se vidi ko je ta baja sto kruza strasnu masinu cccc uglavnom stari mi je bio bajker prosao je cijelu Jugu sa Jawom 350 mislim 2T,ta bolest je presla i na mene :D a o kulturi vozaca automobila ne bi ni da pricam katastrofa ;)
 
ok je nekad odvrnuti malo motor,posebno u nocnim satima kad su ulice grada prazne(osim onih sto peru ulice svaku Bogovu noc),ali to je toliko silovanje motora da to nije normalno.Semafori su postavljeni tako da imas ne znam sta opet moras stati na crveno,naravno uvijek ima budala:)Ja licno kad moram otici u grad preko dana sa motorom zlo mi bude,osjecam se kao da sam jednom nogom u mezaru i jos nikad mi se nije desilo da sam normalno otisao i vratio se da nisam imao ni jednu nezgodnu situaciju iako se trudim normalno voziti.Iskreno mislim na voznja sportskog motora po sarajevskim ulicama nije bas najbolja ideja,al eto guramo se nekako:)
 
Član
Ja vozim skuter :D:D:D


U planu mi je aBd kupiti sebi hondu nsr 125 ccm


A o vozacima cu reci samo oni gradski mangupi, kosuljica , hlacice i sl. koji po gradu se k***** a njih ima i ovdje na forumu njih mi nije ni malo zao ...

Tako ovdje jedan poginuo bio je kazu dobar motorista ,al lik se napio i u centru grada vozio 150 kmh i htio se ukljuciti na glavnu gradsku cestu auto naletitlo i na licu mjesta gotov ... bez kacige bez icega ...

i ovdje kao heroj , najbolji lik na motor sto je bio i te price ... taj mi nikad nemoze bit idol ...



a meni se smiju kad ja na skuteru stavim onu kacigu za motor , nemam uopce sljema onog nit mi je siguran ni 1 %
 
Član
ja nebi sjeo na motor bez kvalitetne kacige i odjela nema sanse al likovima je poenta biti vidjen :cool:
a sta motori od 250 ccm 'nije motor'..ili 125ccm.... sve sto ide preko 150-200 dovoljno je brzo i valjda je motor :D :) :icon_question:
 
Nisam napravio temu da se medjusobno vrijedjamo i prepiremo bez ikakve veze..tema je napravljena da razmijenimo iskustva i misljenjima o motorisitima..Nema smisla da poredimo sto rece scaner CAFFE RACERE :D sa ozbiljnim zaljubljenicima u motore..Ja nista nemam protiv ozbiljnih vozaca koji voze po magistralama ali ovo neka majicica,sorc i japanke na nogama i ko ce brze ko ce bolje u gradu :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
@leonardo_kemo, napisao si da za odrzavanje motora godisnje treba 2000 maraka, mozes li mi malo pojasniti na sta od dijelova i ostalih troskova se da toliko para godisnje ? Kako si to zakljucio ? Iz iskustva ? Vozim i ja motor koji redovno odrzavam pa me zato zanim odakle ti ta brojka
 
Član
Zivim blizu autoputa i stvarno mi se sledi krv u žilama kad neki bajkeri prolete 200+ km/h, vise mene bude strah neg njih.
 
Član
kupio opremu, jos samo da kupim motor :D

ova tema je potpuno bespotrebna, kao sto neko vec rece... ima divljaka i sa motorima, biciklima, avionima, tenkovima, traktorima, bagerima itd.... kad si hajvan, hajvan si, nije bitno sta vozis tako da nema potrebe svrstavati u isti kos. ;)
 
esso_sa je napisao(la):
@leonardo_kemo, napisao si da za odrzavanje motora godisnje treba 2000 maraka, mozes li mi malo pojasniti na sta od dijelova i ostalih troskova se da toliko para godisnje ? Kako si to zakljucio ? Iz iskustva ? Vozim i ja motor koji redovno odrzavam pa me zato zanim odakle ti ta brojka
napisao sam "blizu 2000 sa registracijom",e sad ako ti vozis sportski motor onda znas da je samo set guma prednja 120/70/17 i zadnja 190ili 180/50/17 najmanje 600KM sa montazom,ako kupujes nove gume,a ne ove polovne po 60-70 KM.Registracija za motor od 350 u federaciji pa do 600 i vise u rs-u,al racunat cemo za federaciju,to je vec 950KM,ako se ne varam.Imas 3 diska puta disk plocica znaci 100KM,to je 1050,2 puta u sezoni po 4l castrola 10w50(1l=28KM)+ filter izadje oko 250,vec smo na 1300.Sta je sa zracnim filterom koji je uzasno skup cini mi se oko 80KM,benzinski filter oko 50,svjecice 60,to je 1490.Lanac+lancanici ne moze izaci ispod 350 nema sanse,a jos ako te potrefi fazni lanac sa spanerima ili ti se ,ne daj Boze,nesto pokvari u sred sezone kao meni lezaj viljuske koji sam jedva nasao i platio 100KM sa zamjenom,ode to pasa moj i preko 2000.Postoji i ona varijanta bajkera koji godisnje predju 5000km pa ovo ne vazi za njih,ili onaj tip ljudi koji skupljaju karike lanaca pa sklope jedan od 10 losih,prelaze po 20000 sa istim gumama,a o ulju i filterima da ne pricamo...A sve to sam ,naravno,zakljucio iz licnog iskustva.Oprosti molim te ako ti pricas o skuteru,onda to ne vazi za tebe,a ako je rijec o sportskom motoru daj i meni reci kako to ti odrzavas motor sa tako malo para?
 
evo veceras zamalo zena da udri motoristu kod Sloge , zajedno su usli u traku i ona se krenu prestroji i njeg , momak stao , ebo joj hljeb i otisao :cool: a sto se tice tih servisa ma svak ima servis to sto si naveo da se mjenja meni bi za Astru izaslo nekih 3-4 milje maraka godisnje jer 4 nove gume 215-35-18 dodju sigurno 2000km :) al opet ja mogu uzeti vozene polovne dok motorista radi svoje sigurnosti to mora novo kupiti , jest uvala voziti al nije tolika kao sto sam rekao cjene su pale tih motora za male pare se moze uteti fin motor i da godisnje i das te pare opet je to godisnje
 
Little Dragon je napisao(la):
evo veceras zamalo zena da udri motoristu kod Sloge , zajedno su usli u traku i ona se krenu prestroji i njeg , momak stao , ebo joj hljeb i otisao :cool: a sto se tice tih servisa ma svak ima servis to sto si naveo da se mjenja meni bi za Astru izaslo nekih 3-4 milje maraka godisnje jer 4 nove gume 215-35-18 dodju sigurno 2000km :) al opet ja mogu uzeti vozene polovne dok motorista radi svoje sigurnosti to mora novo kupiti , jest uvala voziti al nije tolika kao sto sam rekao cjene su pale tih motora za male pare se moze uteti fin motor i da godisnje i das te pare opet je to godisnje

ma naravno.Imam i ja astru f,kupio polovne 14 ke dvije za 20Km i vozim dvije godine:)Al motor je sasvim druga prica.Malo me upalilo vrijedjanje bajkera i svrstavanje svih u isti kos,pa sam malo vise pisao,sta cu moramo se braniti.Izvinjavam se,al nemoj te mi na bajkere:)
 
Član
leonardo_kemo je napisao(la):
napisao sam "blizu 2000 sa registracijom",e sad ako ti vozis sportski motor onda znas da je samo set guma prednja 120/70/17 i zadnja 190ili 180/50/17 najmanje 600KM sa montazom,ako kupujes nove gume,a ne ove polovne po 60-70 KM.Registracija za motor od 350 u federaciji pa do 600 i vise u rs-u,al racunat cemo za federaciju,to je vec 950KM,ako se ne varam.Imas 3 diska puta disk plocica znaci 100KM,to je 1050,2 puta u sezoni po 4l castrola 10w50(1l=28KM)+ filter izadje oko 250,vec smo na 1300.Sta je sa zracnim filterom koji je uzasno skup cini mi se oko 80KM,benzinski filter oko 50,svjecice 60,to je 1490.Lanac+lancanici ne moze izaci ispod 350 nema sanse,a jos ako te potrefi fazni lanac sa spanerima ili ti se ,ne daj Boze,nesto pokvari u sred sezone kao meni lezaj viljuske koji sam jedva nasao i platio 100KM sa zamjenom,ode to pasa moj i preko 2000.Postoji i ona varijanta bajkera koji godisnje predju 5000km pa ovo ne vazi za njih,ili onaj tip ljudi koji skupljaju karike lanaca pa sklope jedan od 10 losih,prelaze po 20000 sa istim gumama,a o ulju i filterima da ne pricamo...A sve to sam ,naravno,zakljucio iz licnog iskustva.Oprosti molim te ako ti pricas o skuteru,onda to ne vazi za tebe,a ako je rijec o sportskom motoru daj i meni reci kako to ti odrzavas motor sa tako malo para?

Ti si nabrojao sve sto se odrzava na motoru ali ti dijelovi se ne mijenjaju svake godine osim ako nisi neki siledzija pa istezes lance, unistavas i trosis plocice itd.
Ja na svoj motor (Vozim Hondu Hornet 600, inace ista masina, trap i dijelovi ko na tom Adinom CBR-u na kojem sjedis na svom avataru) godisnje trosim 350 na registraciju i 100-200 maraka na ulje i filtere (zavisi koliko predjem u sezoni)
Gume mijenjam svake 2 godine (a trosim ih do ruba), plocice mi traju jaaaako dugo, lezajevi viljuske mi nikad nisu otisli (ne vozim po rupcagama) itd itd
Sam odrzavam svoj motor. Realnije bi bilo da si napisao da ti treba oko 500 km-ova godisnje
 
Top