Divljanje "bajkera"

Divljanje "bajkera"

Član
Joj moja majko sranja od teme bajkeri su za sve krivi (= Automobila 100000000 Motora 100xmanje naaravno da su oni primjeceni i da dolazi do tog JOJJJ znaci ljudi de nadjite prevozno srestvo (auto kamijon avijon sta hocete) da nije stiskano probavano ili nesto tako ljudi u svim prevoznim srestvima ima Ljudi zeljni adrenalina i brzine samo neko u manjim granicama neko u vecim i svi ovdje sto seru o bajkerima jedva cekaju da sjednu u auto i zavrnu ga ili samo tako da osjete nesto neku uzbudjnost....a vidim o toj stazi se drobi puna 3 lista teme pa gdje ce vozit te utrke i to gdje je staza u bih nema je kako treba znaci ne serite bez potrebno =) i samo jos jedno pitanje za vas sve ko se nije bar jednom probao od semafora do semafora........ J:icon_mad::icon_mad:
 
dzenan90 je napisao(la):
Joj moja majko sranja od teme bajkeri su za sve krivi (= Automobila 100000000 Motora 100xmanje naaravno da su oni primjeceni i da dolazi do tog JOJJJ znaci ljudi de nadjite prevozno srestvo (auto kamijon avijon sta hocete) da nije stiskano probavano ili nesto tako ljudi u svim prevoznim srestvima ima Ljudi zeljni adrenalina i brzine samo neko u manjim granicama neko u vecim i svi ovdje sto seru o bajkerima jedva cekaju da sjednu u auto i zavrnu ga ili samo tako da osjete nesto neku uzbudjnost....a vidim o toj stazi se drobi puna 3 lista teme pa gdje ce vozit te utrke i to gdje je staza u bih nema je kako treba znaci ne serite bez potrebno =) i samo jos jedno pitanje za vas sve ko se nije bar jednom probao od semafora do semafora........ J:icon_mad::icon_mad:

Jel to sto je neko zeljan adrenalina i brzine i sto u BiH nema staze daje istom za pravo da oduzme najmanje 1 zivot neduznog covjeka i svoj zivot ? Nemam namjeru da se raspravljam sa tobom..Ja sam napravio ovu temu iz razloga da vidim misljenja i iskustva drugih ljudi..Sam motor kad sjednes na njega nekako sam trazi gasanja..Ali grad i naseljena mjesta nisu za to..Jos jedan razlog sto nisam ljubitelj divljanja na motorima,je to sto mi je ujak poginuo na motoru,isto tako divljanjem..I kad vidim kako me pretekne u ne preglednoj krivini onako hladno..Momak mi je pao pred ocima i bio je 25 dana u komi..I sve to sto se njima desava..Sve vise ih gine zbog gluposti..I sta po tebi znaci rjec "bajker",onaj koji uziva u voznji motora ili onaj koji gasa po gradu ko blentav :icon_confused:
 
Vecina vas ovdje sere o bajkerima,a ustvari pojma nemaju o cemu pricaju,naslusaju se neke primitivne seljacke price i hajmo se praviti pametni na forumu.Vecina vas nikad nije i nece sjesti na motor ,prema tome ne pricajte gluposti.Ovi sto skutere nazivaju motorima su prica za sebe.Ima i onih koji se svrstavaju u bajkere a sjeli su na hebenog yamasakija ili cak na neko slicno sranje od 250ccm i obisli krug kroz selo...fakat ne kuzim koji ..rac pricate gluposti.Svi vi mastate da imate motor ,da se tako kurcite po gradu,al nemate pa vam krivo i serete na nas bajkere.U zivotu se moras mnogo toga odreci da bi imao i vozio motor,al vecina nema muda za to.Kad bi jednom,al samo jednom sjeli na kvalitetan motor i kvalitetno se provozali,ne bi tako pricali.Po vasoj prici bajkeri su ti koji divljaju i ubijaju ljude u autima,pa vi niste normalni.Od 10 bajkera koji se slome sa motora,jedan ili ni jedan je pao svojom greskom,ostalima se uvalio deda ili baba sa autom,bezobrazni taxista,pijani vozac ili tako nesto,oduzimanje prvenstva i tako to.Kad ste culi da je bajker izazvao sudar jer je oduzeo nekome prvenstvo,pa to se desi jednom u par godina,dok papci u autima ne gledaju kuda i kako voze.Izvinjavam se zbog referata,ali nemoj te pricati o stvarima o kojim veze nemate,prepricavati suplje price i tako to,a golf dvica je najbrze sto ste ikad vozili!
 
Član
Vozim motocikl od svoje 12 godine, i nikad nista mi se nije desilo (na motoru), osim sto redovno vozim motokros bankinom (tko vozi motocikl, razumije)!:D
Policija i ministarstvo se vade na neke %-ke , koji nemaju veze sa pamecu! Nikad ne spomenu koliko ima registrovanih motocikala u BIH, a koliko automobila, pa da se uzme ta razlika i onda uporedju nesrece sa ucescem motocikala i automobila (vjerujte, prica je sasvim drugacija)!:icon_mad:
Jedan jedini udes koji sam imao, stigao neosvetljen traktor sa autom, i svasta se desilo, nebih da pisem o tome (momci iz Doboja znaju) i zahvaljujem se Bogu sto sam to vece bio u autu, a ne na motoru!:icon_mad:
Drugo, u gradu provedem najmanje vremena na motoru (osim kad moram nesto obaviti), to je najcesce usputna kafica i nastavljam dalje, i sad trpati mene i meni slicne u isti kos sa onima koji nisu izasli iz grada na otvorenu cestu sa motorom, je besmislica! Vec je navedeno, skuteri nisu motocikli, to su mopedi, tako stoji i u zakonu!:icon_evil:

I da bacimo sve ovo na stranu, najveci krivac je saobracajna nekultura, i zakon koji se odnosi za nekoga ovako za nekog drugog onako, sto nam auto na tehnickom samo radi kamera stoji pola sata na kanalu i nema nikoga da ga pregleda, pa ga ja svejedno vozim svoje svakih mjesec dana na kanal kod prijatelja da sve pregleda!
A sad sto taj traktor koji sam ja stigao nije imao nikakvu signalizaciju, policija je rekla:''Mi takvima oprastamo, to su proljoprivrednici..''! Mislim, what the fu*k! Moje sledece pitanje je bilo:''Jesu li 4 ljudska zivota vrijedna 25KM, koliko bi kostala kompletna signalizacija na traktoru?'' Samo je usutio!:icon_mad: Mjesec dana posle je i pocela velika akcija kaznjavanja traktorista, nakon sto se desilo js 50-ak nesreca u kojima traktor nije bio osvetljen!:icon_mad:

Tako da ovakve teme vise nemaju smisla, svi nesto prebacujemo krivicu na druge, sve nam smeta, i na kraju kljuc na temu kad se sve zahukta do kljucanja! Sto bi trebalo i sa ovom!

Divlja se i sa autom i sa motociklom, ali sad sto motoristi mogu jednom pogrijesiti (ne bukvalno), je jedina razlika izmedju te dve vrste prevoza!

Eto, velika pusa od mene!:123:
 
Član
Ne trazi se ovdje rjesenje, i da ga nadjemo niko nas ne bi poslusao. Ovo je vise rasprava... :icon_biggrin:

Ja rekoh razumijem motoriste i to je to, motor gotovo da i nije prevozno sredstvo, nego sredstvo za zabavu :icon_biggrin:
 
Meni je najveci problem sto ih ne vidim ebem ih sicusne odjednom mi se pojavi u retrovizru :lol: a sto se tice leonardovog posta mislim da su motori dosta pristupacniji nego prije tako da ti ne treba neko odricanje da uzmes jedan fin malo stariji motor , a to da kad sjednes sve se promjeni to je tacno jer kad pod rukom imas nesto sto ce poletiti na blagi okret svasta ti kroz glavu prolazi , sto se tice likova iz grada sa motorima mislim da je dosta bolja situacija nego sto je prije bila , sad se rijetko nadze neko da je pao i slicno jer sto se mene tice i ja bi isto radio , fino stanu prvi na semafor prije auto i razvuku ga koliko ima ravnice , u tome ne vidim nista lose , i ja sam s autom kad sa prvi volim se malo zaletiti , sto se tice voznje izmedzu auta to mi i nije nesto posebno kroz grad jer ljudi se prestrojavaju u kombije i tramvaje a da se nekad ne prestroje ili ubace u traku gdje je motor , i to je odma blagi kontakt i motorista down , isto kao sto ne volim najvecu mahalsku furku a to je sorc , japanke i potkosulja i sjedne na motor , ne znam sto im je ona uniforma gadna meni bas daje neki trkaci look covjek izgleda onda nekako u fullu i pored toga 90% je sigurniji ako padne da se nece zguliti ko narandza i sl. Motor je sminka nema sta samo eto meni je lijepse da mi djevojka sjedi pored mene a ne da joj citav grad gleda guzicu :lol:
 
Član
givljanje po gradu ili kako sam naveo one CAFFE RACERE u japankama i sorcu to mi ide na qrac ,a i divljanje sa autom takodjer. Steta je sto se u istu skupinu svrstavaju piloti sa magistrale i ti idioti koji znaju zakucati gas malo da guza zaigra i to je to on vozac LOL a kad treba oboriti motor na 200 da koljeno grebe mravima glave...
A vozace skutera necu ni spominjati to je prevozno sredstvo za dede po kruh i mlijeko to nije motor nit su njihovi vozaci''bajkeri''. Vozao sam motor i kad mi financije budu dozvoljavale opet cu nov kupiti nekakav R iz bmw odjela obavezno i naravno samo lagana voznja isto ko sa autom LOL
 
Little Dragon je napisao(la):
Meni je najveci problem sto ih ne vidim ebem ih sicusne odjednom mi se pojavi u retrovizru :lol: a sto se tice leonardovog posta mislim da su motori dosta pristupacniji nego prije tako da ti ne treba neko odricanje da uzmes jedan fin malo stariji motor , a to da kad sjednes sve se promjeni to je tacno jer kad pod rukom imas nesto sto ce poletiti na blagi okret svasta ti kroz glavu prolazi , sto se tice likova iz grada sa motorima mislim da je dosta bolja situacija nego sto je prije bila , sad se rijetko nadze neko da je pao i slicno jer sto se mene tice i ja bi isto radio , fino stanu prvi na semafor prije auto i razvuku ga koliko ima ravnice , u tome ne vidim nista lose , i ja sam s autom kad sa prvi volim se malo zaletiti , sto se tice voznje izmedzu auta to mi i nije nesto posebno kroz grad jer ljudi se prestrojavaju u kombije i tramvaje a da se nekad ne prestroje ili ubace u traku gdje je motor , i to je odma blagi kontakt i motorista down , isto kao sto ne volim najvecu mahalsku furku a to je sorc , japanke i potkosulja i sjedne na motor , ne znam sto im je ona uniforma gadna meni bas daje neki trkaci look covjek izgleda onda nekako u fullu i pored toga 90% je sigurniji ako padne da se nece zguliti ko narandza i sl. Motor je sminka nema sta samo eto meni je lijepse da mi djevojka sjedi pored mene a ne da joj citav grad gleda guzicu :lol:
Ne treba ti previse,ali ipak treba dosta da bi se kupio motor,a kad ga kupis tek brige nastaju.Samo cu ti reci jedno a to je da na motoru imas toliko ulaganja u redovne servise,znaci da ti se nikad nista ne pokvari,samo zamjenske djelove da radis i da ga registrujes na godisnjem nivou ti treba blizu 2000KM,ako hoces da bude sve extra,da ne izgubis glavu zbog lose gume,lanca ili da ti crkne masina od loseg ulja.Za te pare mozes da odrzavas auto boli glava.Nisu ljudi djaba rekli da je motor luksuz a auto potreba.Te pare su za nekoga smijesne,ali za 90% clanova ovog foruma,kao i za mene,je to solidna suma.A dalje da ne pominjem porodicu i nihove price kako su bajkeri kamikaze:)
 
to jest , dosta re raje zeza sa tom gumom ne mjenjaju je pa im mali kamencici ili pjesak moze biti koban , luxsuz jeste nema dalje samo eto ima ljudi koji prodaju auto da bi kupili motor i onda im to bude jedino prevozno sredstvo koje voze 5 mjeseci ostalo prst u uho , uglavnom sta hocu da kazem nije bitno sta vozis nego ko vozi , naci ce se ludzak i na biciklu (ko Boki manijak vozi 40tak glavnom cestom :) ) i pokupit ce babu slucajno i zaginut ce tako da pamet u glavu i samo pun gdje se moze :cool:
 
Član
leonardo_kemo je napisao(la):
Vecina vas ovdje sere o bajkerima,a ustvari pojma nemaju o cemu pricaju,naslusaju se neke primitivne seljacke price i hajmo se praviti pametni na forumu.Vecina vas nikad nije i nece sjesti na motor ,prema tome ne pricajte gluposti.Ovi sto skutere nazivaju motorima su prica za sebe.Ima i onih koji se svrstavaju u bajkere a sjeli su na hebenog yamasakija ili cak na neko slicno sranje od 250ccm i obisli krug kroz selo...fakat ne kuzim koji ..rac pricate gluposti.Svi vi mastate da imate motor ,da se tako kurcite po gradu,al nemate pa vam krivo i serete na nas bajkere.U zivotu se moras mnogo toga odreci da bi imao i vozio motor,al vecina nema muda za to.Kad bi jednom,al samo jednom sjeli na kvalitetan motor i kvalitetno se provozali,ne bi tako pricali.Po vasoj prici bajkeri su ti koji divljaju i ubijaju ljude u autima,pa vi niste normalni.Od 10 bajkera koji se slome sa motora,jedan ili ni jedan je pao svojom greskom,ostalima se uvalio deda ili baba sa autom,bezobrazni taxista,pijani vozac ili tako nesto,oduzimanje prvenstva i tako to.Kad ste culi da je bajker izazvao sudar jer je oduzeo nekome prvenstvo,pa to se desi jednom u par godina,dok papci u autima ne gledaju kuda i kako voze.Izvinjavam se zbog referata,ali nemoj te pricati o stvarima o kojim veze nemate,prepricavati suplje price i tako to,a golf dvica je najbrze sto ste ikad vozili!

Potpis;)
 
Top