Diamant srebrna octavia by hakkler

Diamant srebrna octavia by hakkler

Član
mala retrospektiva kroz 6 godina složena nabrzinu s par slika. :icon_smile:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kyeN2PyREdY&feature=player_embedded[/video]

sutra ide ljetni set up gore..onako kako treba biti..bez obzira na neudobost koju pruža.

Trebale su i opruge uči u igru..ali prvo će ići ATE power diskovi i ATE pločice (bitnije mi je da stanem kad treba..nego da ležim kako ne treba ili treba :D )
 
Član
Sodica prava kultura :icon_smile:
Vidim da razmisljas o oprugama ja sam na svoju neki dan postavio Eibach crne i extra mi izgleda na felgama 17'' i gumama 205-50, nije previse a niti premalo s obzirom da sam imao prije H&R crvene opruge bilo je puno nize a i grublje auto nije mi se bas svidjelo!
 
Član
tnx..:cool:

ne znam za boju ali ugl. u igri su dvije vrste opruga

1.Eibach pro kit -30mm naprije i -30mm natrag

iii

2.Eibach Sport line -45-50mm naprije i -30mm natrag

http://www.gabrek-tuning.com/downloads/Eibach_2012_HR.pdf

e sad..kolega ima na kombi varijantu 1 i ok je..zadovoljan je,a opet drugi je imao na G5 sport line varijantu..i tvrdi da osim boljeg izgleda da su puno "udobnije" od pro kita. Cijena je tu negdje...egal (220ojra)

btw. i ja sam na 205 50 17..od sutra poslije podne..pa još i na provjeru špura..nakupit će se.

Dok riješim nedoumicu(i financijsku:D )..prvo moram brenze sredit..jer su diskovi več prilično tanki...a i treba dosta zajašiti na brenzu sa nekog malo jačeg kočenja s 60-0 ili sl. + lijevi amortizer mi se više "ljulja" nego desni.
tak da..bit će :D

btw. inspiracija za video.. nastala je..s muzičkom podlogom koju mi veči klinac ima
na mobu..za poruku..transformers ..itd :D
 
Član
hakkler je napisao(la):
tnx..:cool:

ne znam za boju ali ugl. u igri su dvije vrste opruga

1.Eibach pro kit -30mm naprije i -30mm natrag

iii

2.Eibach Sport line -45-50mm naprije i -30mm natrag

http://www.gabrek-tuning.com/downloads/Eibach_2012_HR.pdf

e sad..kolega ima na kombi varijantu 1 i ok je..zadovoljan je,a opet drugi je imao na G5 sport line varijantu..i tvrdi da osim boljeg izgleda da su puno "udobnije" od pro kita. Cijena je tu negdje...egal (220ojra)

btw. i ja sam na 205 50 17..od sutra poslije podne..pa još i na provjeru špura..nakupit će se.

Dok riješim nedoumicu(i financijsku:D )..prvo moram brenze sredit..jer su diskovi več prilično tanki...a i treba dosta zajašiti na brenzu sa nekog malo jačeg kočenja s 60-0 ili sl. + lijevi amortizer mi se više "ljulja" nego desni.
tak da..bit će :D

Ja mislim da je kod mene pro kit ali nisam siguran 100% jer nije mi prenisko, da je sport line bilo bi kao i sa H&R oprugama! A sto se udobnosti tice to stvarno ne znam nije nesto pretjerano bucno! Ja sam neki dan prmjenio solje na amortizerima a diskove jos nisam mjenjao, samo sam prednje pakne promjenio i diskove odnio kod tokara da ih obradi to to je to a na satu imam 130000km!
 
Član
došao i taj dan.
Kaparene i naručene Eibach Pro kit opruge :cool::cool:

Jedini bad kaj sam zakasnio jedan dan...tak da moram čekat 2,5 tjedna na isporuku i ugradnju :icon_sad:

Popodne idem još naručit ATE power diskove i pločice...a možda i Bilstein amortizere..ali to je back up kombinacija nakon što vidim kako će s ovim oprugama ič.
 
Član
uff sve kasni..opruge..diskovi..lud sam več..

al evo bar mi je uskršnji zec nešto donio :icon_biggrin:

06042012430.jpg


bosch aerotwin AR533s





nakon par replika i svakakvih kombinacija te tri kompleta Champion-ovih SK53w..s kojima sam bio i više nego zadovoljan kroz njihovu exploataciju od 6 godina..ajd da probamo malo Bosch-eve.
Inače ..dosta "loš glas" prati bosch u zadnje vrijeme..jer ima puno replika/kopija..a i sami brisači stoje na lageru dulje od 3,4,5 godina. Pa vi kad ih kupite..gume su im tvrde..nakon mjesec dva..maljaju itd.
Ovi koje sam uzeo su made in Germany.. zemlja porijekla Belgija..pa bi shodno tome trebali biti OK :D ..a i prvi rezultati su VIŠE nego odlični (u kombinaciji s Sonaxom tekučinom za šajbe) Fantastično brisanje i uopće se ne čuju.Nasuprot Championa koji je dao svoje..s maljanjem desne metlice i crtama na lijevoj.
Znam da bi trebao odradit po ps-u i uzet npr. škare od G4 (ili nekog drugog modela koji ima aerotwin brisače)..pošto ovi malo kao da strše..ali zato je trivijalno lagano se montiraju i pašu na kuke od orginalnih brisača...kao mala "šminkica" :D

Malo je desna metlica nahero..ali to je tak..pošto je obična orginalna

blago zaobljena dok je ova ravna i naliježe ravno.Moram za jedan zub pomaknut na škarama pa će biti OK. (ključ 13)

Treba spomenuti..da Fabia mk1 ima istu veličinu brisača kao i Octavia mk1 533/475 tak da pašu i na Fabiju 1.
(ne znam za Ibizu ili Polo..pošto pašu na Fabiju)
 
Administrator
Ulazim u temu i kontam octavia malo cucnula... Kad ono jos opruge nisu stigle:icon_mad:

Al' eto ni ovo nije los update :cool::cool:
 
Legend
octavia kao da je samo iz salona izasla ...... samo naprijed , 100000000X ce biti bolje kad je spustis ;)
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Ulazim u temu i kontam octavia malo cucnula... Kad ono jos opruge nisu stigle:icon_mad:
Al' eto ni ovo nije los update :cool::cool:
evo mali teaser..
23.04.2012. low day :icon_biggrin:

Par nabrzinu ispucanih fotki
proizvod

krajnji korisnik još na podu ali "dosta u zraku"

par slika kod demontaže nekih elemenata

usporedba stock VS eibach pro kit

i par kad je bilo gotovo..


23042012133.jpg


za neku analizu i usporedbu je još prerano bilo što da budem objektivan
ali je dosta tvrdo!! udobnost je itekako poremečena

ugl. slikao sam auto na "jednom" mjestu..pa kad ulovim vremena budem opet stao sad tamo...a i non stop je kiša pa treba i auto oprat.
za usporedbu.:D
Meni je ovo..mrak.. i čak mi se čini prenisko..a još treba "sjest"?
Metar je na sredini blatobrana pušten po sredini kotača tj. centralne rupe pokazao 69cm..a sad je 65,8cm..mjereno u garaži kod mene
Čini mi se da su mi sad .. i sicevi previsoki..a i moraću kalibrirat zadnje parking senzore.:D

još par bez vez(loš moby)..nabrzinu od danas..




povučena je ručna kad je auto krenuo natrag..pa izgleda dosta niži natrag nego naprijed na ovim slikama..ugl isto je -3cm.
Udobnost ko na go cartu..amortizeri? Što je to?? Prerano mi je biti objektivan..tek imam 25 km s njima..ali da auto bolesno leži u zavoju..to da..
Tu se vidi kao neka najbliža slika razlika u visini.
prije:

poslije:

sad se pažnja najviše obrača..na ležečim policajcima,,rupama,rinzolima..a i prema amortizerima. Pošto im je malo skračen hod.
ugl..perepcija na full:icon_biggrin:

Ali koji sam danas slalom napravil u gradu..i nije bilo nikakvog ljuljanja..ko po špagi ili ti pruzi.Čak je i neki lik u porsheu carera s4 bio iznenađen..jer obojica smo ganjali srednju traku (3 trake)..on po lijevoj..ja po desnoj..i hakkler je prije uletio u nju :icon_twisted:

poslije sam propustio čovjeka..da se ne naljuti previše :D

evo ukratko...:123:
 
Top