Diamant srebrna octavia by hakkler

Diamant srebrna octavia by hakkler

Administrator
kolega da bi dosao do sijalice u pepeljari moras izvaditi komplet pepeljaru... ni kod mene trenutno ne radi... znaci potrebno je skinuti plastiku oko mjenjaca, oko radija da bi lako izvadio pepeljaru... iskreno nisam je probao izvaditi iz lezista ali trebalo bi da moze... mislim da je tu sijalica kao i u trecem stop svjetlu, ona mala... oznaku ne znam jbg...
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
kolega da bi dosao do sijalice u pepeljari moras izvaditi komplet pepeljaru... ni kod mene trenutno ne radi... znaci potrebno je skinuti plastiku oko mjenjaca, oko radija da bi lako izvadio pepeljaru... iskreno nisam je probao izvaditi iz lezista ali trebalo bi da moze... mislim da je tu sijalica kao i u trecem stop svjetlu, ona mala... oznaku ne znam jbg...

Nije ti to klasična žarulja, ovo ti je kat br od žarulje 357919243D

I navodno možeš kupit samo u ovlaštenom..60 kuna :icon_rolleyes:

Kolega mi javio + još jedan kolega na PM kako se sve skida. ;)

Bit će to u DIY temi + još dosta toga. ;)

Sad ću još malo pričekat..da plastika omekani..pa se onda bacamo na proljetni face lift :icon_biggrin:
 
Administrator
zar je toliko skupa... iskreno nisam ni zagledao puno koja je sijalica... na oko mi se ucinilo da je klasicna... hajd bas kad budes radio napravi diy pa da i ja sebi uradim...
 
Član
Pozdrav ekipa..nije me bilo dugo pa evo par novosti.

Obitelj koja inače obitava u dvorištu ,a i u garaži se malo proširila

Otac se ispratio u povijest svoj G4 s 250tkm+ ,a trebao je neki auto s malo km..relativno mlad..koji ne troši puno i nije skup za održavanje a relativno još dobro izgleda. i onda par dana lutanja po auto oglasnicima i traženja dizelaša.. između pola,g4 ili g5 odabir je pao na nešto provjereno

izgledom i nijansom da si ne kvarim ime garaže :icon_biggrin:

čak je i kod boje identičan mom autu (9102) :icon_smile:

01032011523.jpg


01032011521.jpg




Fabia SDI Classic 106. tkm
(metalic boja,Board Computer,daljinsko c.z. ,p.klima,mali jeftini kotači 165/70/14 s novim mišelinkama,zadnji aero brisač(kupljeni i novi prednji Aero Twin od Boscha--moj poklon za starog i njegov novi tutač :D ) i radio cd panasonic ,2 jastučnice i pomicanje sica vozača gore-dole..orginal tepisi..i pod z.habom mini protupožarni) ..to sam onak..na prvi pogled zapazio.Ima par "pika" i fleka po haubi i okolo..al bože moj..ništa strašno.

Napravljen odmah nakon par dana veliki servis (zupčasti,španeri,v.pumpa i sve to kaj ide s tim) pala rega i sad mir..godinu dana.
Planova s tim autom nema nikakvih..osim ako nekaj rikne ili se pokvari. :D

Kod mene na mojim kolicima ništa novo ..osim kaj je kupljena orginal boja u spreju..da pofarbam te zadnje senzore..i za cca 2 tjedna..skidam zimske 15" i kad dođu nove guminjo (Sport Contact 3 od Continentala) i par zahvata na donjem postroju..onda će to valjda izgledat ovak..u dvorištu.

DSC01503.jpg


i da..danas malo polirao krov i zadnju haubu..izgubio koji gram..i več sad me pere muskulfiber na rukama..
Sutra ako ne bude kiše nastavljam..alo me ruke budu slušale :icon_twisted:
 
Član
cekaj, ovo na slici, zar to nisu standardni brisaci, kod mene bili takvi pa uzeo te "aero", tj, ove
prod_aero.jpg


inace kultura fabia, nek sluzi ;)
 
Član
jes..na slici su stari-standardni. Nisam slikao s novima.Novi su od boscha AR 533S. (190hrk) inače pašu i kod mene.Fabia i Octavia mk1 imaju iste dimenzije brisača.
 
Član
Nabavljena polovica novih ljetnih šlapa :icon_biggrin:

18032011532.jpg


Continental Sport Contact 3 205/50/17 89 V DOT 0111 (prvi tjedan 2011)



usporedne slike sa starim modelom (isto Sport Conti)



Sutra idem do Slovenije po druge dvije i onda sam miran 4 sezone (možda i 5 koliko se malo vozim a i radi seta zimskih)

18032011538.jpg


neto cijena te moje "nesvakidašnje" dimenzije je 116 eura (cca860 kuna) po komadu dok se u Zg ili općenito u HR cijena kreće oko 1200+ kuna pa i više za tu dimenziju.

I onda još špur i to je TO :icon_smile:
 
Član
Ma isplati se svakako :cool:

Za razliku od 300 i više kuna (x4) Izplati se potegnut.Čak i ako carinu platiš..opet je jeftinije negu u HR.
Evo bacite pogled malo:

225/45/17

Za SC 3 neto cijena je 97,95 eura (montaža i balans im je 6,25 eura po kotaču)

a uslužnost i ljubaznost im je na nivou.
 
Član
Ja sam kupio isto conti sport 3 u dimenziji 225/45/17 regularna cijena kod njih je 270km a kod ostali 300km ja sam dobio još jeftinije zato što sam uzeo 4, a prije toga 4 zimulje isto conti ts830, po meni bestbay kupovina je gudyer novi asimetrični model 2 po cijeni od 240km sa montažom i balansom u istoj dimenziji.... . tako da se meni nije isplatilo ići vani i kupovati....

Nisam vozio na ovoj dimenziji i nakon pređenih 200km nemam primjedbe sem da je guma bučna ostalo držanje..suho i kiša sve 10... imao sam i bridgeston 050a rft guma je 5x tvrđa i teža , naravno njih sam prodao mada su one po pitanju performansi rame uz rame sa conti sport3.... jedino su tvrđe = neudobnije
 
Član
aServis je napisao(la):
Ja sam kupio isto conti sport 3 u dimenziji 225/45/17 regularna cijena kod njih je 270km a kod ostali 300km ja sam dobio još jeftinije zato što sam uzeo 4, a prije toga 4 zimulje isto conti ts830, po meni bestbay kupovina je gudyer novi asimetrični model 2 po cijeni od 240km sa montažom i balansom u istoj dimenziji.... . tako da se meni nije isplatilo ići vani i kupovati....

Nisam vozio na ovoj dimenziji i nakon pređenih 200km nemam primjedbe sem da je guma bučna ostalo držanje..suho i kiša sve 10... imao sam i bridgeston 050a rft guma je 5x tvrđa i teža , naravno njih sam prodao mada su one po pitanju performansi rame uz rame sa conti sport3.... jedino su tvrđe = neudobnije


Hm..evo baš neki dan prošao isto oko 200 km...i vozeći po zaobilaznici uopće nemam dojam da je guma bučna. Čak što više..ništa se ne čuje do 180km/h. Poslije se čuje mašina...al gume ne. Vjerojatno je razlika radi dimenzije ...mojih 205/50/17 nasuprot tvojih 225/45/17 i tvojeg mrvicu nižeg profila.

Al opet i po testovima ta guma spada u "tihu" grupaciju šlapa :cool:
 
Član
Lijep dan..čiščenje zimskih šlapa i konzerviranje za ljetni san.. te prilika za koju fotku dok na zavoju nikog nema :D

27032011564.jpg


27032011566.jpg




u dvorištu..


tu se vidi da su felge taman poravnate sa rubom blatobrana :icon_biggrin: tak da mislim da distance nisu baš potrebne.


Za sad u prvih par sto km možda nije relevantno reč..al svake pohvale za gumu Sport Continetal 3..pogotovo pri brzinama od 150km/h..ugodna,tiha i vrlo precizna (u gradu isto tak)
jedino kaj mi je volan sad dosta teži a i "šus" je osjetno slabiji :icon_evil:


valjda bude do drugog proljeća neki Eibach -3 ..tak da to malo prilegne.

drugi vikend valjda bojam te senzore..
 
po mom misljenju... sve kultura... meni se osobno dopada...;)
ja ne bih stavljao distance, mislim da nema potrebe.... sretno u daljim radovima...
 
Administrator
kolega octavia je prava kultura... svaka cast i nastavi tako;)

evo kolega sa foruma prodaje
http://www.pik.ba/artikal/164022/opruge-eibach-sportline-audi-seat-skoda-vw/

misim da je cijena pravo prihvatljiva... a mislim i da sa dostavom ne bi bio problem...
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
kolega octavia je prava kultura... svaka cast i nastavi tako;)

evo kolega sa foruma prodaje
http://www.pik.ba/artikal/164022/opruge-eibach-sportline-audi-seat-skoda-vw/

misim da je cijena pravo prihvatljiva... a mislim i da sa dostavom ne bi bio problem...


hvala kolega
drinks.gif


al kak sam rekao..to će nekog drugog proljeća doč na red :cool:

za sad mi još uvijek dobro ovako..je da sa mala ljulja ko brod kad se malo više zašpanaš u zavoj..al tu su gume da spase stvar :icon_biggrin:

a u mraku je čist ok ... :icon_smile:

29032011584.jpg
 
Top