Dacia sandero stepway vs polovnjaci

Dacia sandero stepway vs polovnjaci

Član
E sad savjet i misljenja.Sta je isplativije kupiti? Daciu sandero stepway sa 'bogatom' opremom za 17 000 km naravno 1.6 benzin sa 5 godina garancije ili polovnog mercedesa c,audi A4,bmw 3, ili ipak novu yaris(1.0) motor ili clio,punto i tako to..
Ukratko sta bi vi kupili do 18 000 km da vam moze trajat i da je pouzdano?
 

LSD

Član
ne bi bjezao od audia nikako.....a i Bmw bi bio tu negdje...ovo ostalo ne bi ni pogledao
 
Član
Bas tesko pitanje...Zavisi sta trazis, pre svega koliki auto, koje snage, koliko si spreman placati servise i sl....Najekonomicnije ti je uzeti taj stepway jer je nov i neces imati skupe kvarove...
 
Član
Nesto mi audi i nije siguran.Dosta se ljudi zali na skupe servise i kvarove,bmw je oke al mercedes je mercedes.Ali svim ovim polovnjacima je skoro 10 godina.Neznam sad kolko daje dacia 100 000 ili 150 000 km i 5 godina.Al kupis je miran si najmanje 10 godina.A u polovnjaka neznas sta ti se vec sutra moze dogoditi,a i usput kradu se.Daciju ti nece nitko.Nisi faca u daciji ali zato nemas nikakavih briga.
 

DLS

Početnik
ako ga neces sredjivat i nece ti sluzit za trkanje i nije ti vazna brzina .. uzmi daciu .. a ako ti je bitno sta vozis uzmes mercedes il bmw .. mada svak zna svoje ..

LexusNo1 je napisao(la):
Nesto mi audi i nije siguran.Dosta se ljudi zali na skupe servise i kvarove,bmw je oke al mercedes je mercedes.Ali svim ovim polovnjacima je skoro 10 godina.Neznam sad kolko daje dacia 100 000 ili 150 000 km i 5 godina.Al kupis je miran si najmanje 10 godina.A u polovnjaka neznas sta ti se vec sutra moze dogoditi,a i usput kradu se.Daciju ti nece nitko.Nisi faca u daciji ali zato nemas nikakavih briga.

eto vidis .da znas sta ce uzet ..uzmi neku lijepu boju ..crvena i crna mu nekako pasu;)

pic104.jpg
 
Radije bi vozao Mercedesa ili BMW-a starog 10-15 godina nego novu Daciu, Toyotu Yaris i slicne sepete :icon_biggrin:
To je moje misljenje, ali nek svatko radi i kupujue sto hoce ;)
 
Član
LexusNo1 je napisao(la):
E sad savjet i misljenja.Sta je isplativije kupiti? Daciu sandero stepway sa 'bogatom' opremom za 17 000 km naravno 1.6 benzin sa 5 godina garancije ili polovnog mercedesa c,audi A4,bmw 3, ili ipak novu yaris(1.0) motor ili clio,punto i tako to..
Ukratko sta bi vi kupili do 18 000 km da vam moze trajat i da je pouzdano?

Eh ovako..
Prvo da kazem da imam Daciu Logan kupljena 2006god. do sad presla 41.000
ja je od stare preuzeo na 32.000.. kad sam prodao svoje auto...

do sad za ove 4 godine niti jedan jedini kvar nije imala..od motora do dijelova je se od RENAULTA...

prije 1-2 mjeseca uzeo sam i SANDERO STEPWAY mene je izasla na akciji koja je bila u 6 mjesecu 16.600KM sa svom opremom ...koju taj segment nudi...

I cesto i nju vozam,za moje potrebe i relacije auto je odlicno Tj. ulozeno-dobiveno po meni sasvim solidno...

sto se tice kvarova kao sto sam ti vec gore rekao nista....
I opet sa koliko novaca raspolazes za vozilo do tebe je ..

al ipak novo je novo dat 17.000 za novo i 17.000 za polovno...hmmm

ako ti sta jos treba javi se na PVT;);)


Slikam ti sutra obje moje pa da vidis...
ova iznad gore je odlicna boja takva je i kod mene ...tj trula visnja:cool::cool:
 

DLS

Početnik
tomislav_amg je napisao(la):
Radije bi vozao Mercedesa ili BMW-a starog 10-15 godina nego novu Daciu, Toyotu Yaris i slicne sepete :icon_biggrin:
To je moje misljenje, ali nek svatko radi i kupujue sto hoce ;)

e pa jarane kad bi svi vozali mercedese i bmw .. nebi valjalo ..onda bi bila fora imat vaki sepet .. dobar dobar ..za grada se ubio .. a moze malo i u planine heheh .. :cool:
 
Član
Kad te dode servis mercedesa ili audia po 7 -8 stoja pitao bi te ja.Za ovoga 200 300 km u vrh glave.
Dacia je savrsena ko drugo auto u obitelji.
 
Član
dodao bi jos 2000 i uzeo kia seed reno clio ako bi uzimao novo...
a iskreno nebih sebi nikad uzeo novu daciu prije bi audi ili bmw ili merc stariji a i kvalitetnije izrade i auto visoke klase..
a dacija je sepet da je toliko dobra nebi nova bila toliko nikad nema teorije...
takve je merc i ostala kompanija pravio prije 15-20 god...
jebo to i sto je kao novo pa kao neces placati ovlasteni servis, a hoces , sigurno manje nego za ove premium modele ali imas cinjenicu da cijena dacije pada brzinom meteora dok ovi premium nijemci tek neznatno gube na cijeni...

p.s. bi uzeo daciu u najboljem slucaju da mi treba za posao i za vikendice ako bi bio u mogunosti imat bar 2 auta :D
 
Član
http://www.auti.ba/index.php?sel=news&type=4&view=2356
Ev citaj 5 godina ili 150 000 km od 1. novembra 2010. godine.
 
Član
Polovno kad uzimas je macak u vreci (a vecinom bude los macak u vreci), a niko ne prodaje auto staro 2-3 godina eto onako dosadilo mu (a ko njemu ne znaci sto je izgubio 10-15000 maraka za kratko vrijeme) hehehe. Jedan poznanik kupio passata 2007 godina sa svom opremom i platio ga 32 000 km, kaze dobro sam prosao ispod cijene par hiljada sam platio :) i nakon 6 mjeseci vriska uljna pumpa i normalno on nije stao narednih 6 km i sta je bilo... zna se,Rastavljaj motor... Heb'o takvo auto kad ti nakon 2 godine (tad bio star 2 godinje) moras rastavljati motor i raditi ga...
Ja glasam za novo jer novo je novo, nikad upaljeno, nikad vozano, i niko nije prdio u njemu :lol: a za polovno dok uzmes tu je raditi veliki servis jer sta znas kad je ko radio servis, a normalno da ce on reci pa prije 2 mjeseca :lol: :lol:
 
Član
A ovo kupis i ne prodajes dok se ne razj skroz...
Kome nije do marke vozila i kome vozilo sluzi samo za prijevoz sa tocke A na tocku B odlicna stvar..Ja osobno kad bih kupovao prije bih vakvu daciu nego onu Skodu fabiu fresh.
 
Top