Dacia sandero stepway vs polovnjaci

Dacia sandero stepway vs polovnjaci

Ma novo je novo, onom koga zaboli za markom i klasom, uzet ce novo, jer nece misliti hoce li mu gdje stati, i nece uopste brinuti sta je kupio. Nisam do sada ni jednog taxistu cuo da se zali nad Loganom, cak je i hvale, rade servise i voze. Njima se isplati, isplatit ce se i tebi. Ti rece to je do 18k, kolko vec, e tad se vec moze birati novo, eto recimo novi C3 ima za te pare, i jos auta, a bolje novo nego macak u vreci ;)
 
Član
Po tvojim postovima bih rekao da si se već odlučio. Novo je novo, kupi daciu. To su dobra i jednostavna auta. Sigurno se manje kvare nego hi-tec skuplja konkurencija.

Pazi na sljedeće stvari: - servisi sigurno nisu jeftini

- ako želiš zadržati garanciju, moraš ga održavati u ovlaštenom servisu. Oni su bar 30% skuplji nego neovlašteni.

- garancija ne vrijedi na cijelo auto. Pažljivo pročitaj ugovor. Ovlašteni se često znaju izvlačiti na razne rupe u ugovoru. Dosta kvarova prepisuju npr. lošem gorivu ili nepravilnom korištenju...Znamo svi kako to ide;)

Sretno
 
LexusNo1 je napisao(la):
Nesto mi audi i nije siguran.Dosta se ljudi zali na skupe servise i kvarove,bmw je oke al mercedes je mercedes.Ali svim ovim polovnjacima je skoro 10 godina.Neznam sad kolko daje dacia 100 000 ili 150 000 km i 5 godina.Al kupis je miran si najmanje 10 godina.A u polovnjaka neznas sta ti se vec sutra moze dogoditi,a i usput kradu se.Daciju ti nece nitko.Nisi faca u daciji ali zato nemas nikakavih briga.

;);)
 
BHT Ovisnik
auto je odlicno za ulozeno dobiveno,rodica je u prvoj turi dobila sandero obicni,stalno je u pokretu,odlican auto,jedino sto malo mrzim mjenjac,fulim brzine lako :D inace je dobro,samo je tabla unutra osjetljiva na ogrebotine i sl.,malo se para ona kao guma,jer je od gume,inace auto prohodno svugdje,fino moze izvuci natovareno,pri vecim brzinama preko 120 je vec bucan ovaj 1.4,al do te mjere fino je,lijepo upija rupe i nase ceste
 
Član
Tvoj izbor, prvo moras znati za sta ti treba auto i kakav otprilike, pa onda kupovati. Ako se hoces samo vozit, Dacia je sigurno bolji izbor. Ako trazis nesto vise od auta i performansi i svega, onda nema sumnje sta tu uzeti. Ja bi licno nesto drugo uzeo, a ne Daciu - jer Dacia mi nemoze ponuditi ono sto trazim od auta.
 
Ravnaj se po primanjima, tako se to radi. Npr. ako imas 1000 KM platu, normalnije je da neces voziti BMW ili Volvo, vec Daciu, Corsu ili neki slicni reasonably priced automobil, jer treba auto polovan odrzavati...
 
Član
ko trazi auto da bude nekih barem 6 godina miran, bez ajmo reci neplanskih servisa i vecih radova, ne sluzi mu za "pokazivanje", naganjanje.. uzet ce novu daciu i sl... ipak novo je novo
 
Član
danas uradio servis na Daciji i mogu reci samo da je smijesan iznos...
ko zeli skeniran racune odnosno 4 sto ih vec imam:D:D
 
Član
E majko moja glupih odgovora i komentara kod pojedinaca c.c.c

Ja sam imao Daciu Logana 1.4 MPI 2006/07 auto je jeftino za odrzavanje premalo trosi
sve u svemu jeftino a s tim jeftinim dobijes i jeftin izgled donekle udobnost i tako ali je novo ! ! !

Sada vozim Audi A8 3.7 quattro 1999 godina . . . servis odrzavanje skupo dijelovi preskupi polovnih ma ni u prici nema
nedavno me neko kucno na parkingu slupo mi zmigavac i far nigdje polovno da nadzem skupo sve :)
znaci sto se tice odrzavanja potrosnje registracije itd... skupo ali zato udobnost i luxuz na visokom nivou ...

ako imas para kupi polovnog audi mercedesa , a ako si losiji s parama slobodno uzmi Daciu neces se nimalo pokajat
pa ti vidi na tebi je :) pozz

p.s valjda sam ti malo pomogao u izboru
 
Član
Za manje pare nema jeftinijeg a sigurnijeg auta.
na-tri-tocka.jpg
 
Član
Kakve Opele reklamira na TV-u kao da sam vido da je cijena tu negdje, ipak Opel je auto :cool:, a ni u Daciji neces ostati neprimjecen :cool:
 
Top