City ex - dostava!!!!

City ex - dostava!!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
drug de molim te ti naručiš nešto i onda nećeš to sigurno bi ti platio poštarinu i ja sam skoro poslao naslonjač za ruku u sarajevo čovjek nije preuzeo meni se vratilo a bilo naglašeno da on plaća poštarinu međutim čovjek nije uzeo i ja platio 18km
 
Drugo je kada neko u opste ne dodje...pa uredu,platiti postarinu! Ali da se nekome da paket,pa da ga otvori i vidi odgovara li mu velicina-sadrzaj i sl. ,a ako ne,da odbije platiti postarinu (koju je duzan po otpremnici) to ni jedna ozbiljna firma ne bi trebala sebi dopustiti!
 
Član
Ma joj sve je to stoka sve bi ja to uh:icon_mad: pa meni isto tako neki dan posaljem mobitel za zenicu jos se sa likom dogovaram skroro 15 dana i saljem 20 slika odgovara sve cijena ma sve ful i ode paket ja platim 14km i kao on mene zove joj nije punjac orginalan ja ovo necu uzet i ovi mene ganjaju da platim postarinu u drugom pravcu ja znaci puko zelim otic do tog lika da mu punjac nabijem u usta:icon_eek::icon_mad::icon_mad:
 
Za sve su to krive firme! Ti kad lijepo upakujes proizvod...on ga mora predati takvog,nakon sto uzme novac koji je pisao u otpremnici! Nema, "ja mislio crn,nije originalan punjac i sl"...plati,pa ako ti ne odgovara,plati postarinu da se to lijepo vrati nazad!
 
Član
Sve je to u redu što govoriš a i nije.
Kako ce on kupit nesto a da nevidi sta je u paketu pa nije niko smolu pasu.
A to se slazem da je trebao platiti postarinu i ako ce kupit i ako nece.
Znači ti iz firme su ništa ti mu možeš komotno stavit sta oces u kutiju ako je tako
 
Normalno...njihov posao je dostaviti paket od tacke A do tacke B i nista vise! Oni nemaju nikakva prava,da dopuste nekome otvaranje mog paketa,dok se za njega ne plati postarina i otkupnina! Kao sto je neko prije napisao,sad ja mogu da kazem vratite mi paket platit cu postarinu...i kada dodje,kazem ovo nisu moje pancerice,kod mene su bile Atomicove od 600 KM, ko je otvorio paket...ako nije preuzet,taj je i zamijenio pancerice! Jesam li u pravu?
 
Član
Ma u pravu si ti to. Ali gledaj ja kad sam naručivao žmigavce, dogovorio se dobio žmigavce u ruke i mogo sam ih otvoriti pred njim ali nisam zato što sam već bio skonto da sam pogrešne naručio. On zove gazdu ili sta ja znam koga i govori mu da sam pogresno narucio i da nije neka zejebancija i to i kaze on nema problema. I ja pitam šta trebam radit da ne zajebem čovjeka i vas kaže on pa ništa šta ćeš uradit vrati žmigavce u kamion i to je to. Ja govorim pa trebam li išta platit kaže on pa sta ces platit nije ti isporučena roba. Oce li on ista platit kaze nece niko nista samo vrati u kamion i tako je bilo.
To je moje iskustvo sa 24 vip ali je ista tema plus moja greška. Još pitam vozača reko imaš li vremena da svratimo tu u kafic da popijemo kavu izasli ste mi u susret i to kaze on sta si se bolan nasekiro vratice se zmigavci covjeku on ce ih prodat nekome drugom i eto.
Tako i mene nekad inat ufati za nešto al jbg tako je to...
 
Član
haj da ja tebi prodam nesto tako? il peti-deseti? sigurno bi platio pa onda gledao sta je,pogotovo danas...i okani se blacenja firme, zato sto ljudi nisu nizasta krivi... svakakve bagre ima i ne mozes vjerovat covjeku da ti nije neku koipiju uvalio i kad pregledas,a pogotovo kupit na nevidjeno...
 
Član
edoze je napisao(la):
haj da ja tebi prodam nesto tako? il peti-deseti? sigurno bi platio pa onda gledao sta je,pogotovo danas...i okani se blacenja firme, zato sto ljudi nisu nizasta krivi... svakakve bagre ima i ne mozes vjerovat covjeku da ti nije neku koipiju uvalio i kad pregledas,a pogotovo kupit na nevidjeno...

buraz ti i tvoji istomisljenicu niste bas u pravu . Pocinje malo smarati ova tema jer ocigledno uzivotu niste nikakav pravilnik procitali sto se tice firmi za dostavu.

NIJE NJIHOVO DA ULAZE U TO JEL ORGINAL NESTO IL NIJE HALOOOOOOO

NJIHOVO JE DA DOSTAVE PAKET . NJIH NE BI TREBALO DA ZANIMA STA JE U PAKETU JEL KONTAS TI I SVI TVOJI ISTOMISLJENICI.

Jednostavno covjece ne kupujes ili ako kupujes onda izvrsis transakciju licno.
Ako si spreman postom naruciti budi spreman i pare popusti .Zar nije jednostavno

Svi dodjete ovdje i solite pamet nije firma kriva , e pa moji prijatelji FIRMA JESTE KRIVA. Ne saljete nesto u drugu drzavu da mora prelaziti carinsku kontrolu pa da se mora otvarati. Oni nisu smjeli otvarati paket i zdravo. Moraju ga u izvornom obliku isporuciti od prodavaca do ponudjaca, tj . smjeli su ali ne na nacin na koji su oni to uradili.
Nemojte misliti da imam nesto protiv navedene firme . Cak sto vise imam super super pozitivno misljenje o njima i imam pravo ugodna iskustva.

PROCITAJTE OVIH 10 STRANICA PA CE TE SHVATITI DA POGRESNO RAZMISLJATE.


Edit znao sam da imam ovo negdje na kompu .

12. OTVARANJE POŠILJKI

FedEx može po vlastitom nahođenju ili na zahtjev nadležnih tijela, otvoriti i pregledati svaku Pošiljku u bilo kojem trenutku, te ne preuzima nikakvu odgovornost u tom pogledu.

U određenim slučajevima FedEx je dužan poduzeti rendgenske preglede. Pošiljatelj i Primatelj se ovim putem odriču svakog eventualnog zahtjeva za naknadu štete zbog poduzetog pregleda.

Sukladno Zakonu o poštanskim uslugama i Pravilniku o općim uvjetima za obavljanje poštanskih usluga, FedEx je obvezan, u nazačnosti najmanje dviju osoba, otvoriti i pregledati sadržaj Pošiljke u sljedećim slučajevima:

kad se poštanska pošiljka ne može uručiti primatelju niti vratiti pošiljatelju (neuručiva pošiljka),
kad postoji osnovana sumnja da se u poštanskoj pošiljci nalaze zabranjeni predmeti,
kad je poštanska pošiljka oštećena tako da je ugrožen njezin sadržaj,
kad poštanska pošiljka u međunarodnom prometu podliježe carinskom i deviznom pregledu u smislu carinskih i deviznih propisa.


Pošiljatelj i Primatelj se ovim putem odriču svakog eventualnog zahtjeva za naknadu štete zbog poduzetog pregleda.


Dakle otvaranje posiljke da bi neko isprobavao stvari gledao u kakvom su stanju ne dolazi u obzir. Da ne dodje do zabune imao sam slican spor i odatle moja angazovanost za ovu problematiku. Paketi se otvaraju u prijemnom centru ,a ne pred primaocem .

pozdrav
 
Član
ja mislim da je decko upravu 100%, jer njihovo je bilo da dostave, uzmu novac, a ako kupcu ne odgovaraju nek se onda zali prodavcu..
i ne znam sto ga mnogi napadaju sto je otvorio temu, ako je po pravilniku o toj dostavi da se paket ne otvara, onda je firma kriva i nema druge..
 
Član
Jbt, ne mogu da vjerujem! 9 jebenih stranica šupljaka pročitah i sve jedno te isto.!.

TROUBLE_MAKER, u pravu si 99%! Firma nije postupila kako je trebala i ja isto ne bih platio ni fening, a ne marku!

@serialgf: Svaka ti dala, jedini normalni postovi u temi i u pravu si 99%!;)
 
Caba se raspravljate, ja sam okanio tih gluposti sa slanjem, samo licno, i to vise nikome ne izlazim u suster da se nadjemo na pola puta ili sta ja znam, samo licno, dodjes do mene, pregledas robu i isprobas i ako hoces, ako neces ne moras. Mi smo zadnje djubre od naroda, dogovoris se, posaljes, ne javlja se, ono sto bi zaradio propadne ti na slanje paketa, jer placas postarinu ni za sta, drugo kad izadjes u susret naci se na pola puta, dogovorite cijenu, ti dodjes podje ti baliti, eto ja nemam toliko, imam ovoliko. Ja se davno kanio i poste i prevoza, svega, sta prodajem, samo licno, dodje do mene ako hoces po to, ako neces ne moras, i ustedim sebi tonu zivaca!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top