Chris Harris ON CARS: BMW M135i vs Audi RS3: Road, Track, Drag-race

Chris Harris ON CARS: BMW M135i vs Audi RS3: Road, Track, Drag-race

Član
GTI FAN je napisao(la):
U Mostaru je bio jedan GTI 5 golf kojem ESP nije dao da starta kako treba pa je imao jako losa vremena na 402,mozda je isti problem sa BMWom .

Icealen kaze da je sve bilo upaljeno pa i ja sumnjam da je moguce cak elektronika napravila korak nazad

Jos jednom ovo je bilo samo do 100km/h u iducih 20m bmw je proletio pokraj njega
 
Kocka je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
U Mostaru je bio jedan GTI 5 golf kojem ESP nije dao da starta kako treba pa je imao jako losa vremena na 402,mozda je isti problem sa BMWom .

Icealen kaze da je sve bilo upaljeno pa i ja sumnjam da je moguce cak elektronika napravila korak nazad

Jos jednom ovo je bilo samo do 100km/h u iducih 20m bmw je proletio pokraj njega

ne kaki i ti proletio jer je onaj zakocio :lol: ali bi ga proletio da su nastavili :D
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
GTI TDI samo da citiram tvoje rijeci "biraj cestu i kreni prvi". Staza ti ne odgovara, a eto ne odgovara ni cesta, a kazes imas dobar ovjes. Ja sam odmah napisao da taj S-line klinca nevalja na neravninama, ti pricas da izmisljam. Ova cesta prema Trebevicu je savrsena i za dokazati da nemas understeera, a i da dokazes ovu moju tvrdnju, ali tebi naravno ne odgovara. Bilo je vrijeme da priznas da nevalja :D

ništa ja nisam priznao, samo vidim da se raspravljam sa jednim običnim djetetom...
ja bih sad trebao lomiti svoj auto da bih se tebi nešto dokazao???
nemaš ti pojma dečko, jašeš magarca a pričaš o konjima, koje god je neko auto spomenuo ti si se toga navozao, sve si ti živo probao ali saxo je najbolji :)
mislim da je moj prijedlog bio totalno fer, ali jbg očito ni tebi tu nešto ne odgovara :icon_smile: drži se ti interneta, tu si najbolji, ovamo te svakako svi deru ;)
 
Član
allroad je napisao(la):
Nisi ti nikad vozio BMW 5 pogotovo 535d sa m podvozjem pa da znas sta je upravljivost i lezanje na cesti :D





E ,bas e 60 2.5 i benzinac,naravno gazde tadasnjeg ne moj :icon_biggrin: sam vozio nova novcata svakodnevno u vrijeme kad si ti tek polagao negdje a toj e 60 ki su se tada divili Njemci (turisti) i njima je bio pojava tada .Auto je cudo ali nisam ljubitelj takvih auta ni osjecaja tj bezosjecaja pri njihovoj voznji. ;) .



A vozio sam i zelina kartinga 106 gti(mos rec saxa) i nakon samo jedne blage krivine imao sam osmjeh na licu i onaj karting osjecaj :icon_biggrin: ,to je uzitak voziti , jos ja dvometras,ebote duja golf je slon od auta za njega :lol:

Saxo je papren u krivinama to je auto za krivine ali i u ubrzanju,kocenju .Nema sanse protiv e60 3.5 u ubrzanju ali i na tom polju ce zajebati drugog konkurenta nesto manje kubikaze
http://www.zeperfs.com/en/duel137-3131.htm

to je car tih paprenih kartingica.
 
Član
GTI TDI Dokazao si svoje i da si jak na rijecima :lol: :lol: Predlozis nesto, pa ne smijes, lol. Al to sam ocekivao od pocetka.

A da, za razliku od tebe ja sam vozao malo vise auta. To mi je to posao, vozao sam prakticno sve nove aute sa naseg trzista u zadnjih 6-7 godina - oko 200 komada. Od auta sa 30ak KS do auta sa preko 400 KS serijski, o kojim ti mozes samo sanjati. Posto znam da znas Emira, on to moze potvrditi.

Toliko o tome, a ti sada nastavi sa svojim lovackim, mozda ti ko i povjeruje... :D

Peugeot je bolji za voziti od Saxa VTS, prije svega zbog volana, koji je mnogo tezi, pa imas bolji osjecaj o stanju ceste.

Ovo je uzitak, samo da mi je gdje blizu ovakva stazica, mjenjao bi gume svaka 2 mjeseca :cool:
[video=youtube] http://www.youtube.com/watch?v=oIr92cQNsgg&feature=player_embedded[/video]
 

MTR

Član
VR6Boki je napisao(la):
GTI TDI Dokazao si svoje i da si jak na rijecima :lol: :lol: Predlozis nesto, pa ne smijes, lol. Al to sam ocekivao od pocetka.

A da, za razliku od tebe ja sam vozao malo vise auta. To mi je to posao, vozao sam prakticno sve nove aute sa naseg trzista u zadnjih 6-7 godina - oko 200 komada. Od auta sa 30ak KS do auta sa preko 400 KS serijski, o kojim ti mozes samo sanjati. Posto znam da znas Emira, on to moze potvrditi.

Toliko o tome, a ti sada nastavi sa svojim lovackim, mozda ti ko i povjeruje... :D

Peugeot je bolji za voziti od Saxa VTS, prije svega zbog volana, koji je mnogo tezi, pa imas bolji osjecaj o stanju ceste.

Ovo je uzitak, samo da mi je gdje blizu ovakva stazica, mjenjao bi gume svaka 2 mjeseca :cool:
[video=youtube] http://www.youtube.com/watch?v=oIr92cQNsgg&feature=player_embedded[/video]



ja sam vozio 300 :D:D:D

















ajmo dalje :lol::lol::lol:
 
Član
Ne sumnjam da ti jesi, ti se razumijes u auta. Ali ovaj nije otisao dalje od VAG grupe, prica lovacke, pa misli da je sa svima tako :D

No :icon_exclaim:
 
Član
Nemre ovo ovako,ajd napravite anketu,adzo vs saxija....pa da vidimo glasove :icon_biggrin:
Spasicemo zivota dosta a i manje ce ljudi goriva potrositi :lol:
 
Super Moderator
@GTI FAN nemoj ti druze mene pogresno shvatiti, nisam ja tebe ni htio uvrijediti ni reci nesto ruzno, ali ti si sa onim postom fakticki rekao kako ta auta nisu dobra u krivinama i ne znam... po dobroj cesti, saxo nece pratiti bmw-a nikako, ne moze saxo nikad uci u krivinu kao bmw 5, drugo je to sto ti imas osjecaj kao da si u kartingu jer je mal auto i vladas njime lakse
Kolega moj ima jettu 2.5, i igrom slucaja sam tad imao e60 525d ali onaj 3.0 sa 200 konja, i njegovom ocu damo bmw-a na mjesec dana jer ne zivi ovdje da ima auto da koristi. I nakon mjesec on ce meni dovuci bmw-a iz sarajeva i kaze dobro ide al nije stabilan :lol: poslije toga nabavimo 535d Moptic, m podvozje.... dosta bolje ide i nizi je i u krivinama ima razlike i ja bi bubreg dao da me nikakav saxo ne moze pratiti po bilo kakvim krivinama. Ovaj nije bio facelift i nije imao onaj ''joystick'' mjenjac i malo sporje saltao od 525.. Imam ja clip negdje na kompu 0-100 525d kad iskljucim DSC i drzim ga na kocnici 7 sekundi tacno sto je poprilicno brzo. Dakle ako se saxo postarta sa 535d i bmw dobro krene, nema on sanse nikakve jos mu je mjenjac brzi od saxovog manuala

A sto se tice ova dva navedena auta, izabrao bi BMW-a jer sam zaljubljen u njihov 3.0 twinturbo benzinac :cool:
 
Član
Meni goriva nije zao, to je uzitak pravi, zato sam i uzeo Saxa. Na cesti je ganjanje vise u stilu, ko je ludji, pa ce u nepreglednu krivinu uletiti sa 100 km/h, a ne vidi 20 metara dalje. A svaki dan sto sam stariji, sve manje radim takve stvari. Samo gdje je super preglednost tu gasam, inace, oduzmem podosta gasa. Staza je napravljena za to i mozes voziti 100%, pokazati i svoje znanje, ali i mogucnosti vozila. Vidi ovo, 270-ak km od Sarajeva, asfalt kao na cesti - ne trosi gume mnogo, odes i uzivas. Evo jedan video sa te staze, Punto HGT vs Ibiza TDI sa oko 300 KS kazu, ode Ibiza na pravcu pravo...

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y6Da_jzaslM&feature=relmfu[/video]
 
Član
I jel ti se svidjelo? Slobodno se pohvali kad si vec posao :D Ja sam kontao ici ove godine, ali nije se dalo. Kad su bili prvi Track Dayovi ja se skrsio sa bicikla i sjebao ruku, pa bio u gipsu. Kasnije nije moglo. Ako bude jos koji ove godine, mozda i odem, staza mi se bas svidja :icon_biggrin:
 
Član
Toyota Srbija organizovala voznje, prihod od ulaznica islo u dobrotvorne svrhe, bilo je bas prejako, 3 kruga vozis, nisu dali da se iskljuci esp jer cisto sumnjam da je iko bio sposoban da drifta:D sto se tice gt86-ce auto je perfekcija, srodis se vrlo brzo s njim, precizno je sve,dobar odziv ko u onom video herisa kad je testirao u spaniji, drzi krivine samo tako sa upaljenim esp-om da mozak jednostavno pomjera :D:cool: uglavnom super iskustvo i vrijedilo je svake marke potrosene.

E jos da dodam za motor, cupa ko lud, vrti se bez ikakvih problema do 7500k obrt,imas i opciju da ti stimas gdje ce ti biti blokada obrtaja,sve u svemu odlican auto sa mozda malo pojakom ipak cijenom koja je oko 32000 e.
 
Top