BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

vagao se prije 2 dana,ali na drugoj vagi i pokazuje 65 kg,nesto mi sumnjiva,mislim da laze koju kilu...sljedece sedmice krece praksa u bolnici,svaki odjel ima svoju vagu,pa cu se prekontrolisat na vise njih :D
 
Član
A jesam pogodio :) prednost je kad radiš prsa, nemoguće je odraditi samo prsa a da pri tome ne utiču i ostali mišići kod neki i noge latovi sve živo samo da bi digao...ok jesi digao ali to nema veze sa izgradnjom mišića....da nastavim odradio si mišić prsa sledeći mišić koji je najviše pogođen je triceps on se već ispucao na vježbama na prsima dovoljno je sa još nekoliko vježbi dotući triceps i to je to...svaki put rotirate vježbe za pojedine glave tricepsa...i to je to više ništa i netrebata...vi ste treningom uradili što ste trebali sad pustite da se to oporavi regenerira za sledeći put..ulg pogodio si triceps i pogodio si prsa gotovo nema tu više šta da se traži...posao odrađen..

To isto važi i za biceps leđa, ramena trapeze...quadove...morate postati majstori izvođenja vježbi jel male varijacije hvatovi podizanja različito utiču na pojedine dijelove mišića....jako puno vježbi ima koje su opasne od povređivanja....

Recimo rameni mišić ima 3 glave prednja, bočna i zadnja, najteže se razvija zadnja, prednja najlakše srednja tu i tamo...kad dižete bučice pored tijela razvija se bočna glava, ispred sebe prednja glava, kad radite ono letenje na kosoj klupi zadnja...vježbe treba raditi sjedeći bez ljuljanja, ako dignete više od nivoa glave onda preuzimaju trapezi itd...

Znači morate biti majstori, cilj je pogoditi dio mišića da odradi kako bi se taj dio razvio...početnici nemaju potrebe da se zamaraju sa ovim izolaciskim vježbama već trebaju da rade više osnovne vježbe..bench,vesnanje, čučnjeve, mrtvodizanje, propadanje..to je osnova...

Što se tiče posnog sira, može proći domaći svježi sir ali nije isto...znate da nije kod svake krave isto masno mlijeko pa samim time i sir dok je ovo dobijeno industrijom i tako kontrolisano tretirano..ima jako malo masnoće i ugljiko i oko 13gr proteina na 100gr....pakovanja je oko 500gr... naveče se uzima sa bademima ili maslinovim uljem da bi se ugradio u mišić...i preko dana takođe tako da pukne 500gr k' bič :)

Bilo koji keks nije bb hrana, sve to može proći kao malo bolje se hranim ali i dalje nije to to...
 
Član
Tvrdoglavi radi @home i nije mu loše čisto da se malo popuni. Ne mora to biti 100% mišić. Čisto izgleda radi :)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Mw72ffwCLDc[/video] Evo dobra vježba za triceps 1:05 poslije treninga prsa.
 
Član
Meni najveci problem predstavlja prehrana na poslu... u 7 dorucak i onda suha hrana za rucak i tek oko 6 kad stignem kuci mogu nesto normalno pojesti.... A inace pomalo se ja zajebavam ali u ponedjeljak po prvi put stupam u teretanu :D
Laganim izbjegavanjem pive i 2 mjeseca lagana dijeta skinuo sam sa 95 kila na 88 184 cm visok ruka 40 cm bez da sam ikad u teretani bio i radio sa spravama tegovima i slicno, samo cesto pjesice prelazim po 15 kilometara dnevno i trening sa psima iod 50+ kila ima se kondicije ali moze to jos bolje i vise..... Idem cisto jer mi zanimljivo ovo sta tu sve pricati pa cu se okusati malo da vidim kad cu popizditi...
@ servis sta preporucujes da nadomjesti tu ''rupu'' u prehrani za vijeme dok sam na poslu... Whey Optimum nutrition narucen i dakle sta osim zderanja pahuljica za dorucak ( za rucak cu ubaciti taj sir njega mi je zgodno ponijeti na posao ) vecera je cesto piletina bataci krila fileti to cura jedino jede pa i ja to tovarim non stop. Dakle sta jos uz to od suplemenata da uzmem da nicega ne nedostaje u organizmu i sta preporucas da skinem ovaj visak masti sta imam.. Naravno trcanje je svaki dan sa psom 2-3 kilometra i vise bi ali lomio sam koljeno pa nesmijem pretjerivati cim osjetim bol prestajem
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
Meni najveci problem predstavlja prehrana na poslu... u 7 dorucak i onda suha hrana za rucak i tek oko 6 kad stignem kuci mogu nesto normalno pojesti.... A inace pomalo se ja zajebavam ali u ponedjeljak po prvi put stupam u teretanu :D
Laganim izbjegavanjem pive i 2 mjeseca lagana dijeta skinuo sam sa 95 kila na 88 184 cm visok ruka 40 cm bez da sam ikad u teretani bio i radio sa spravama tegovima i slicno, samo cesto pjesice prelazim po 15 kilometara dnevno i trening sa psima iod 50+ kila ima se kondicije ali moze to jos bolje i vise..... Idem cisto jer mi zanimljivo ovo sta tu sve pricati pa cu se okusati malo da vidim kad cu popizditi...
@ servis sta preporucujes da nadomjesti tu ''rupu'' u prehrani za vijeme dok sam na poslu... Whey Optimum nutrition narucen i dakle sta osim zderanja pahuljica za dorucak ( za rucak cu ubaciti taj sir njega mi je zgodno ponijeti na posao ) vecera je cesto piletina bataci krila fileti to cura jedino jede pa i ja to tovarim non stop. Dakle sta jos uz to od suplemenata da uzmem da nicega ne nedostaje u organizmu i sta preporucas da skinem ovaj visak masti sta imam.. Naravno trcanje je svaki dan sa psom 2-3 kilometra i vise bi ali lomio sam koljeno pa nesmijem pretjerivati cim osjetim bol prestajem
Ubaci aminokiseline, najbolje tecne..A od namirinica je soja jako kvalitetna a vecina je izostavlja..Jest da je odvratna ali sadrzi oko 30tak + grama proteina na 100g, takodje cisti organizam od masnoca.
 
Član
Sto se tice bb-a, soji tu mjesta nema. ;)

Ljudi mjesaju SOJIN IZOLAT i soju. Sojin izolat je ok, ali soja remeti estrogenih hormona, a ako se obrazujes toliko koliko kazes, trebao bi to znati. A sto se tice tog sojinog proteina, on se daleko sporije razgradjuje u organizmu nego proteini iz mesa ili sirutke(whey). Potpuno bespotrebna stvar u bb-u i niko ko se ozbiljnije bavi ovim sportom ne spominje te proteine, kao i inace proteine biljnog porijekla.
 
Član
sub3r je napisao(la):
Sto se tice bb-a, soji tu mjesta nema. ;)

ymql4.jpg
 
Član
Weider medju najlosijim proizvodjacima. I ovdje se ne radi o soji nego o sojinom izolatu kao sto sam gore naveo ;)
 
Član
semma je napisao(la):
I kakve veze ima estrogen kod muskarca i bb?

Estrogen nema nuzne veze sa bb-om, ali povisene kolicina estrogena u organizmu mogu dovesti do raka. Naucno dokazana cinjenica o kojoj mozes u mnogim knjigama procitati, ako treba saljem ti na pm nazive pa prelistaj. ;)
Druga stvar vezana za soju je da smanjuje nivo testosterona, a to znamo koliko je bitno za BB.

Opet ponavljam, ovo se odnosi na soju, a ne sojin izolat. Ako si ti u svom prvom postu mislio na ovaj suplement, onda se donekle slazemo da se moze koristiti u bb-u. ;)
 
Član
sub3r je napisao(la):
Weider medju najlosijim proizvodjacima. I ovdje se ne radi o soji nego o sojinom izolatu kao sto sam gore naveo ;)

ja koliko znam od weidera je samo dobar kreatin monohidrat a sve ostalo je smece ... SKUPO SMECE
 
Član
sub3r je napisao(la):
semma je napisao(la):
I kakve veze ima estrogen kod muskarca i bb?

Estrogen nema nuzne veze sa bb-om, ali povisene kolicina estrogena u organizmu mogu dovesti do raka. Naucno dokazana cinjenica o kojoj mozes u mnogim knjigama procitati, ako treba saljem ti na pm nazive pa prelistaj. ;)
Druga stvar vezana za soju je da smanjuje nivo testosterona, a to znamo koliko je bitno za BB.

Opet ponavljam, ovo se odnosi na soju, a ne sojin izolat. Ako si ti u svom prvom postu mislio na ovaj suplement, onda se donekle slazemo da se moze koristiti u bb-u. ;)
Pricas o snizenju estrogena, koji kod muskarca ima vrlo malu ulogu u sistemu polnih organa, a istovremeno se bavimo sportom koji uljucuje masovnu upotrebu svih moguci sterodida koji znamo kako uticu na taj isti sistem..
Koji je procenat snizenja testosterona??
Na kraju krajeva nemam se potrebe raspravljati sa tobom, niti mi trebas slati svoju on line literaturu.. Ispolagao sam ja more kojekakvih bromatologija i prehrana do sad, a i u teretani imam sasvim solidne rezultate..Poslije 2 mjeseca treninga sam radio mrtvo sa 155kg..Sad, par godina poslije sam malcice jaci, i malcice veci, dakle meni soja valja ;)
mt1dmp.png
 
Član
Ne online literaturu, nego nazive literature u tvrdom izdanju koja kosta nekoliko hiljada KM sveukupno. ;)
Posto si vec upoznat sa tom tematikom onda bi trebao znati aminokiselinski profil svemoguce soje ili obicnog whey-a.
A sto se tice tvojih rezultata, tebi svaka cast i samo nastavi se pucati sojom, a vidim podrzavas i steroidnu suplementaciju tako da vidim gdje tvoj put vodi i sta je tebi teretana, tu se u potpunosti razilazimo. Uzivaj i mozda se nekad sretnemo na nekom takmicenju, ti "mozda" budes takmicar a ja cu biti nesto malo vise od tebe ;)

EDIT: ne smanjenje estrogena nego povecanju istog, podrobnije citaj.


@Pioneer, napisao sam to jer ima ovdje dosta spama za ocistiti, pa nek se neko malo potrudi... dobra je ovo tema :cool:
 
Top