BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

Član
sub3r je napisao(la):
Ne online literaturu, nego nazive literature u tvrdom izdanju koja kosta nekoliko hiljada KM sveukupno. ;)
A sto se tice tvojih rezultata, tebi svaka cast i samo nastavi se pucati sojom, a vidim podrzavas i steroidnu suplementaciju tako da vidim gdje tvoj put vodi i sta je tebi teretana. Uzivaj i mozda se nekad sretnemo na nekom takmicenju, ti "mozda" budes takmicar a ja cu biti nesto malo vise od tebe ;)

Odakle zakljuci da ja podrzavam?Spomenuo sam to jer to i ptice na grani znaju, ali eto izgleda da ja grijesim.A bas na tim tvojim takmicenjima je sve sama majka priroda i malo kreatina i proteina..Maksimalno sto sam ja licno uzimao bio je kreatin, i ni to vise ne uzimam..Niti imam bb ambicije, moji treninzi su sasvim nesto drugo..

I ja tebi mogu navesti strucnjake i literature koji se grcevito bore protiv uzimanja mlijeka, kad ih covjek procita radije bi se napio misomora.
 
Član
Moja greska, pogresno sam protumacio. Sto se mene tice, ja niti podrzavam niti sam protiv toga. Nek svako radi sta god hoce na svoju ruku dalje od mene.
Kreatin sam od sebe nista ne donosi, ako se samostalno uzima cisto bacanje para. Samo pokusavam ti reci da ti je korisnije koristiti whey protein nego sojin izolat, a pogotovo soju. Slazemo li se tu?
I jos uvijek ne kontam, jel ti govoris o ovom Weider izolatu ili nekom drugom obliku soje?
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
sub3re, metni sliku i pokazi sta je definicija.. :D

:lol:
ma nisam ti ja tog posla, poslat cu ti sliku na fb kad se domognem svog laptopa.
al eto, od posljednjeg puta kad si me vidio(slika iz augusta cini mi se) nabacio 12kg misicne mase i evo uskoro zavrsavam rezbarenje sebe :D
 
Član
sub3r je napisao(la):
Moja greska, pogresno sam protumacio. Sto se mene tice, ja niti podrzavam niti sam protiv toga. Nek svako radi sta god hoce na svoju ruku dalje od mene.
Kreatin sam od sebe nista ne donosi, ako se samostalno uzima cisto bacanje para. Samo pokusavam ti reci da ti je korisnije koristiti whey protein nego sojin izolat, a pogotovo soju. Slazemo li se tu?
I jos uvijek ne kontam, jel ti govoris o ovom Weider izolatu ili nekom drugom obliku soje?

Ama ova slika je samo dokaz da je sojin protein kvalitetan toliko da se od njega prave suplementi, mogao je biti bilo koji od proizvodjaca.Naravno da je korisnije uzimati izolat..Ako mi danas treba 2 -2.5 grama po KG mase, cista je matematika kako mi je lakse to uzeti, iz hrane ili cist..I zbog iskorisenja naravno.Naveo sam soju iskljucivo kao namirnicu izuzeztno bogatu proteinima, mnogo bogatiju od piletine, tunjevine i ostalih najcesce koristenih namirnica za bb.Ako i ima negativne posljedice one su minorne, kao sto i svaka druga namirnica ih ima..
 
Član
sub3r je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
sub3re, metni sliku i pokazi sta je definicija.. :D

:lol:
ma nisam ti ja tog posla, poslat cu ti sliku na fb kad se domognem svog laptopa.
al eto, od posljednjeg puta kad si me vidio(slika iz augusta cini mi se) nabacio 12kg misicne mase i evo uskoro zavrsavam rezbarenje sebe :D

posalji, bas me zanima jer si bio izdefinisan i na onoj slici od prije..
 
Član
semma je napisao(la):
Ama ova slika je samo dokaz da je sojin protein kvalitetan toliko da se od njega prave suplementi, mogao je biti bilo koji od proizvodjaca.Naravno da je korisnije uzimati izolat..Ako mi danas treba 2 -2.5 grama po KG mase, cista je matematika kako mi je lakse to uzeti, iz hrane ili cist..I zbog iskorisenja naravno.Naveo sam soju iskljucivo kao namirnicu izuzeztno bogatu proteinima, mnogo bogatiju od piletine, tunjevine i ostalih najcesce koristenih namirnica za bb.Ako i ima negativne posljedice one su minorne, kao sto i svaka druga namirnica ih ima..

Sojin protein ti nije kvalitetan jer nije potpun kao proteini iz namirnica životinjskog prorijekla.
I proteini iz namirnica biljnog porijekla se ne računaju. (soja, zobene,...)
 
Član
Shelby je napisao(la):
braćo draga,sve sami profesionalni bodybuilderi :D
danas zeljezo najlakse valjati :D
GOLF TZ je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
sub3re, metni sliku i pokazi sta je definicija.. :D

:lol:
ma nisam ti ja tog posla, poslat cu ti sliku na fb kad se domognem svog laptopa.
al eto, od posljednjeg puta kad si me vidio(slika iz augusta cini mi se) nabacio 12kg misicne mase i evo uskoro zavrsavam rezbarenje sebe :D

posalji, bas me zanima jer si bio izdefinisan i na onoj slici od prije..

bice bice ;)
 
Član
Da odgvorim bmwu :)
Ovako posni sir ti je doabr za to nosanje od njega imas jedan dnevni obrok i naveče ostaviš za zadnji obrok ostatak..
Piletina reko sam ide pileći file, ne bataci, krila i to :)

Obzirom da imaš tu rekreaciju sa psom, inače kod skidanja kila su njabolji treninzi dugotrajni sa malo inteziteta jel oni najmanje pojedu mišića,ali danas ovaj način života nikome ne omogućava takvo nešto tako da se to svelo na prihvatljivi sat vremena kardija, al to znači da moraš imati takav reduciran unos ugljiko što će tebi biti malo teže, zato slobodno ubaci trčanje i šetnju sa psom svaki dan, al pod uslovom da režeš ugljiko i da ubaciš dobre masti...wehy protein je preporuka vidi koji ti godi cijenom ukusom....


Što se tiče soje ja sam mislio da se tu nema šta pričati, ustvari ima ali ako ste žna, još prije decenije se savjetovalo da se soja ne korisit tačka.

Tečne aminokiseline, one 4 amino, pa vake pa nake, da rezimiramo čisto bacanje para, ajte malo skontajte nešto što unosite u mg će da napravi kg mišića a nije hemija, nemojte se lagati...

Prva preporuka od suplementacije je whey protein....dalje kreatin i to je to dok uzmete 2 kante wheya mjesečno i neš malo wheya sumnjam da će biti za neko bacanje para...
 
Član
aServis je napisao(la):
Prva preporuka od suplementacije je whey protein....dalje kreatin i to je to dok uzmete 2 kante wheya mjesečno i neš malo wheya sumnjam da će biti za neko bacanje para...

ne kontam ti ovu recenicu nikako :icon_biggrin:
 
Top