Auta koja su promijenila svijet automobilizma

Auta koja su promijenila svijet automobilizma

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
1967_Citroen_ID19.JPG
 
Član
Treba obrisati temu, ili promjeniti naziv teme! Cast pojedincima ali neki postovi uopste ne spadaju ovdje!
 

gox

Član
addo je napisao(la):
Treba obrisati temu, ili promjeniti naziv teme! Cast pojedincima ali neki postovi uopste ne spadaju ovdje!

NAPISI BRATE NA KOGA SE ODNOSI OVAKO SMO U NEDOUMICI :icon_smile:
 

MTR

Član
RE: auta koja su promijenila svijet automobilizmaa!!!

Astra je napisao(la):
bmw-motori,mehanika,izgled
audi-tehnicke inovacije (led svjetla), izgled, sve
i vw

sorry za off , al moram , jaro ti si endem :lol::lol::lol:
 
Član
Mazda 787B

Mazda je pisala povijest auto sporta na 24 sata Le Mansa 23.lipnja 1991. pobjedom sa Mazdom 787B koju su vozili Johnny Herbert, Volker Weidler i Bertrand Gachot. To je bila prva pobjeda japanskog proizvođača automobila i također prva pobjeda rotacijskog motora na Le Mansu - dvostruki uspjeh koji do dana današnjeg nije potučen. Mazda 787B toga je dana pokazala pouzdanost Mazdine tehnologije rotacijskog motora te je kasnije ušla i u Dvoranu slavnih auto utrka.



Mazda RX-8

Inteligentni sustav vrata, bez srednjeg stupa, omogučava tako ugodno ulaženje kakvo još niste nikada iskusili kod nekog sportskog automobila. U stražnjim vratima nalaze se visokostabilne okomite cijevi koje se kod zatvaranja uglave u krov i pod te pružaju veću stabilnost nego li kod konvencionalnog B-stupa. To doprinosi krutosti karoserije kao i boćnoj zaštiti od sudara.

Tako uzorna je i sigurnosna oprema Mazde RX-8: Zračni jastuk na strani vozača s dvofaznim širenjem, zračni jastuk na strani suvozača te bočni i prozorski zračni jastuci. Tu je i sigurnosna papučica kočnice koja smanjuje riziko od ozljede stopala i nogu prilikom čelnog sudara. Uz to, Mazda RX-8 vodi u svojoj klasi kratkoćom zaustavnog puta koji se postiže pomoču kočnih diskova velikog promjera, ABS-sustava kočenja na sva 4 kotača i standardne elektroničke regulacije sile kočenja (EBD). Mazda RX-8, pravi sportski automobil s 4 vrata i 4 sjedala novog revolucionarnog formata, piše novo poglavlje u povijesti sportskih automobila.

pho_main_RX8_safety.jpg


Izvedba vrata: U stražnjim vratima nalaze se visokostabilne okomite čelične cijevi koje se kod zatvaranja uglave u krov i pod te pružaju veću stabilnost od konvencionalnog B-stupa. To koristi krutosti karoserije kao i boćnoj zaštiti od sudara.

Apsorpcija energije sudara: Njezin prednje-središnji smještaj motora omogučava izdašnu zonu gnječenja između prednjeg branika i motora.

Bočni zračni jastuci: Bočni zračni jastuci, dvofazni sigurnosni zračni jastuci i sigurnosni prozorski zračni jastuci doprinose sigurnosti putnika. Sigurnosni sustav zračnih jastuka namješta pomoću senzora optimalnu količinu punjenja dvofaznih zračnih jastuka.
 

gox

Član
STAVITE FORMULU NAJBOLJE VAM JE :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::D:D:D:D:D

Deyo je napisao(la):
Ne kvarite dobru temu, ako ne znate, ne morate ni pisati, nije ovo dernek.ba

JEST KUME BOZE SACUVAJ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

MTR

Član
Prvi ABS serijski ugradjen u automobil : Mercedes Benz S-klasa 1978 godine

Prvi ABS serijski ugradjen u motocikl : BMW K 100 1988 godine

Prvi put Xenon : BMW serije 7 , 92 ili 93 ( ne mogu se sjetit )

Prvi Bi-Xenon : Mercedes Benz CL , 2000 godine

Prva GPS navigacija : Mazda Eunos Cosmo , 1990 godine

PRVI VOLAN UOPSTE NA SVIJETU : Packard - 1899 godine :cool::cool::cool:

UPOTREBA GUMA PRVI PUT UOPSTE NA SVIJETU : Peugeot , 1895 godine , Gume Michelin

Prvi ASR u vozilima : Volvo 760 , 1985 godine

Prvi SUV model : Ford T , 1908 godine
 
Član
Kao sto je vec spomenuto:
Golf 1
E30 BMW
dalje cu da nadopunjavam kako mi padne na pamet

mislim naravno na GTI i M3
 
Moram pitat nesto,posto vidim da je vecini ljudi on revolucionaran model,eh po cemu je to E30 M3 auto koje je promijenilo svijet automobilizma? Definitivno se radi sigurno o najboljem BMW-u su historiji kao i jednom od ponajboljih auta,ali opet ne veze se nikakva novotarija uz taj model,nista po cemu bi on bio dakle revolucionaran ili mozda samo ja ne znam. :icon_biggrin:

Na stranu razaranje konkurencije u Grupi A i ostalim natjecanjima.Mislim iskljucivo na drumski model.
 

gox

Član
erol_brcak je napisao(la):
Moram pitat nesto,posto vidim da je vecini ljudi on revolucionaran model,eh po cemu je to E30 M3 auto koje je promijenilo svijet automobilizma? Definitivno se radi sigurno o najboljem BMW-u su historiji kao i jednom od ponajboljih auta,ali opet ne veze se nikakva novotarija uz taj model,nista po cemu bi on bio dakle revolucionaran ili mozda samo ja ne znam. :icon_biggrin:

Na stranu razaranje konkurencije u Grupi A i ostalim natjecanjima.Mislim iskljucivo na drumski model.

BMW 850 JE REVOLUCIJA NAD REVOLUCIJAMA :icon_smile:
 
Jesam ja pitao za seriju 8?

A kad smo kod te serije,haj po cemu je to 850 revolucija nad revolucijama?

Evo malo sam procitao i jedina novotarija vezana za ovu seriju je da je prva ponudila V12 uparen sa 6-manualnim mjenjacem.Ali to sigurno nije dovoljno da bi ga smatrali "revolucijom nad revolucijama".
 

gox

Član
erol_brcak je napisao(la):
Jesam ja pitao za seriju 8?

A kad smo kod te serije,haj po cemu je to 850 revolucija nad revolucijama?

Evo malo sam procitao i jedina novotarija vezana za ovu seriju je da je prva ponudila V12 uparen sa 6-manualnim mjenjacem.Ali to sigurno nije dovoljno da bi ga smatrali "revolucijom nad revolucijama".

san 90 posto bmw fanova prizeljkuje 850-ku (DOK NEKI VOZE PAPIRNA AUTA SA GRESKOM)i dovoljno je sto je prvi imao v12 sa 6 brzina a auto je 1990 godine izaslo i ima takav dizajn da se dan danas pola auta ne moze porediti s njim sve u svemu pravi revolucionar i uvjek ce biti nadzi mu ti neke mane s obzirom da 90 godina

DOVOLJNO JE DA GA POGLEDAS I ZAMISLIS 1990 :D
 
Sta je onda sa Hondom NSX?

A izasla 1990.

Nije stvar da mu nalazis mane i ne kazem da auto nije dobro,daleko od toga,ali to nije tema ovog threada.Tema je revolucionarno auto,a ne izvrsno auto.Neki imaju problema sa razumijevanjem ta dva pojma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top