Auta koja su promijenila svijet automobilizma

Auta koja su promijenila svijet automobilizma

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
erol_brcak je napisao(la):
Sta je onda sa Hondom NSX?

A izasla 1990.

Nije stvar da mu nalazis mane i ne kazem da auto nije dobro,daleko od toga,ali to nije tema ovog threada.Tema je revolucionarno auto,a ne izvrsno auto.Neki imaju problema sa razumijevanjem ta dva pojma.

ewo do mene!!! prvi vankel motor, koji se i danas nalazi u RX8!!!

trebamo povući rezime!!! i izbaciti bezvezne postove, pa će ovo biti dobra tema!!!;););););):icon_smile::icon_smile:
 
Član
NSU RO, Mazda Cosmo - Wankel
Ford Model T - uvedena traka za proizvodnju, prodavao se 19 godina uzastopce...auto za mase u Americi.
Porsche 911 - Ne trebam opisivati, ikona od prvog modela pa sve do danas.
VW Beetle - Utjecala je na svijet automobilizma i mnogo vremena poslije, isto ono sto je i Model T bio u Americi, ona je bila u Evropi.
Ford Mustang - Prvi Americki Muscle car, produzena hauba, kratak gepek, proizvodi se od 1964 pa sve do danas.
 
Član
Ma ljudi zaboraviste Yuga 45... Mozda nije bo svjetska senzacija, ali u bivsoj nam zemlji to je prvi automobil koji nije radjen po stranoj licenci, vec je plod ''domace pameti'', s toga mislim da zasluzuje mjesto u ovoj temi.
http://www.3dcar.ru/phorum/files/yugo_45_koral_142.gif
 
Član
hudler je napisao(la):
Ma ljudi zaboraviste Yuga 45... Mozda nije bo svjetska senzacija, ali u bivsoj nam zemlji to je prvi automobil koji nije radjen po stranoj licenci, vec je plod ''domace pameti'', s toga mislim da zasluzuje mjesto u ovoj temi.
http://www.3dcar.ru/phorum/files/yugo_45_koral_142.gif

DOBRO SI SE SJETIO!!!CCC:lol::lol::lol::lol:

SamiRX-8 je napisao(la):
NSU RO, Mazda Cosmo - Wankel
Ford Model T - uvedena traka za proizvodnju, prodavao se 19 godina uzastopce...auto za mase u Americi.
Porsche 911 - Ne trebam opisivati, ikona od prvog modela pa sve do danas.
VW Beetle - Utjecala je na svijet automobilizma i mnogo vremena poslije, isto ono sto je i Model T bio u Americi, ona je bila u Evropi.
Ford Mustang - Prvi Americki Muscle car, produzena hauba, kratak gepek, proizvodi se od 1964 pa sve do danas.

NIJE VAŽNO KOJE JE MARKE I ŠTA je revolucionarno!!! da je ford, wv il opel!;);););););););)
 
Član
Boze sacuvaj st avi pisete...kad s ebavite sa tim nekim sitnicama odna cemo ubrojati Audi za daylight, ubrojat cemo bmw za angel eyes, Citroena sto ej uveo dvodijelni volan....c.c.c.c to su sve novotarije neke, ali Boze moj, tu nista se niej promjenilo...ako cemo zbog dizajna sto ne govorite za JAguara, sto ne za Zabu ? To su sve auta sa revolucionarnim dizajnom i jos uvijek sa veoma malim zavidnim koeficijentom otpora...ne bubajte bezzveze :icon_rolleyes:
 
Član
Toyota Prius je hibrid koliko i Hummer s 1.5v baterijom!!!Ukljucite se malo to je samo trendy auto i nista vise Gledao sam u jednom epizodi Top Geara da je stedljivije na stazi njihovoj bilo voziti bmw M3(ako se ne varam) nego priusa!
 
Član
LANCIA S4

800px-Lancia_Delta_S4_006.JPG


88470030.7mqqhB70.DSCN0472.JPG
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top