1.8 turbo prepirka

1.8 turbo prepirka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Oy hljebe:lol::lol:

Te trke sa seoskim mašinama sklopljenim sa 4 auta su uvijek bile reprezentativne.

I ja sam sa dvicom gti (digifant 8v) ostavljao dvice i kečeve sa 16v motorima. Pa šta? Jel to znači da je digifant brži od istog ili lakšeg auta sa 20-35% većom snagom. Ne, to znači da ti kečevi i dvice nisu bili ispravni.

Stock golf 4 gti ne može poderati ni ispravnog tvorničkog keca gti, a nedaj bože nešto jače;)
 
ZELA GTI je napisao(la):
Oy hljebe:lol::lol:

Te trke sa seoskim mašinama sklopljenim sa 4 auta su uvijek bile reprezentativne.

I ja sam sa dvicom gti (digifant 8v) ostavljao dvice i kečeve sa 16v motorima. Pa šta? Jel to znači da je digifant brži od istog ili lakšeg auta sa 20-35% većom snagom. Ne, to znači da ti kečevi i dvice nisu bili ispravni.

Stock golf 4 gti ne može poderati ni ispravnog tvorničkog keca gti, a nedaj bože nešto jače;)

boziji covjece, ja ne znam sta je sa tobom, g4gti ima 150 i 180 konja, ako ti mislis da je kec brzi od ove drugew verzije, ja ne znam sta bi mislio,
a dvica gti ne moze ni jednoj mk4gti nista, sigurno milion posto, a jaci je od keca
 
Član
TaBa je napisao(la):
ZELA, svaka cast, to je cuveni GTI 1.8T 20V 110KW zvani pakleni stroj :D

Ma za ovo moze samo na ovim klipovima,pa ljudi imao sam taj auto u dobrom stanju i ovo je nemoguce ali nikakooooooooo

Mislim ne branim to jer sam imao taj auto ali dajte ljudi atmosfera-110ps vs turbo(momenat)-150ps i da kec bude brzi pa moze samo na klipovima i na tastaturi,bgm uzivo je nemoguce i to cu tvrditi do kraja zivota...

A i ti TaBa znas baciti kost ljudi se zamjerise ccc
 
Član
Masa je ključ svega. Evo još jedan za nevjernike

<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Z_UFDNtsHxg?version=3"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/Z_UFDNtsHxg?version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="390"></object>
 
Član
Ma zela i ti tim TG clipovima vjerujes kao da su sveti. Ni ja ne vjerujem da je GTI kec brzi od cetvorke 1.8T, a posebno ne od ovih auta u drugom klipu. Primjera radi, koliko ja znam, tvornicko vrijeme keca GTI na 402 metra je 16,3s, evo u ovom drugom klipu imas i Saxa VTS koji vozi 16,1s, Leona sa 180 KS koji vozi oko 15,5s i jos par jako brzih auta. Dvica GTI 16V mozda ima neke sanse protiv 1.8T, dobar G60 je vjerovatno i brzi, al svi ostali Golfovi GTI, sumnjam u to.
 
Član
:lol::lol::lol:

Ma bravo boki;)

Na oba clipa uopće nije pravi golf gti nego 2.0 atmosferac. On se u Engleskoj prodavao kao gti:D

Već sam to pisao, slabo pratite:icon_biggrin:
 
Član
Gdje nam je onaj kolega iz Engleske sa A3 1.8T sa oko 400-450 konja ? da nam covjek kaze sto ej bas uzeo 1.8t da tjunira kad ima toliko boljih i isplativijih mashina :)))
 
Član
jebiga garga.....svako ima razloge zasto je uzeo motor koji je uzeo....
jer nikad nece u svim napucanim autima biti isti motori....svako ima neki fetis.....
a zasto je ovaj uzeo ovo a zasto je onaj uzeo ono,zasto je ovaj stavio vr6 u kadžu zasto je onaj stavio cx20le u cvaju....***** li ga....malo je glupo pitati.....ne......
 
Član
pa jebiga nemamo na forumu puno boljih auta od njegovog A3, ima onaj ludjak iz sweCke sa Suprom i mozda jos 1-2 auta...
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
moze ko sta hoce pricati, ali 1.8 t kad se cipuje to je 200 250 evra,
postaje vrlo zanimljiva vozilica teska 1200 kg, a vidim svi seru 1.8 150 konja malo,
je li malo 180? je li malo i 242 od r32, ja sam miran golfa mk2 2.8vr6 sa punim autom
pobjedim(5 0soba, a on sam), kecinu jos lakse, pogotovo kad turbina pocne raditi svoj posao,
imam i jednog keca g60 u blizini, sa njim jos nisam probao, motor je osjetljiv na nase gorivo, tacnije leptir gasa se zaprlja svakih 5 mjeseci u prosjeku, to se zna odraziti na vucu, ali to je sat vremena posla i miran,
ko hoce moze i power chip ugraditi, to je oko 225 konja, samo cip, a primjer recimo sta je esso-sa morao
raditi da iz 2.0abf da izvuce oko 240 250 konja, ovaj motor je jako pogodan za dalji tuning htio to neko pšriznati ili ne

TaBa je napisao(la):
ZELA, svaka cast, to je cuveni GTI 1.8T 20V 110KW zvani pakleni stroj :D

a sto ne probas sa pugom jedan race napraviti da vidis bar djelic snage gti-a,
mozda bi onda shvatio, al dobro imas vremena dok ic smontiras:spam:
drug bez ljutnje ali vidi se koliki si strucnjak kad si napisao u temi ugradnja ic-a
da je golf 2 td nakon ugradnje letio, toliko od mene



Jel te imalo stid???
Ugl. sta se s tobom imam-o nadmetati, kad je tebi taj golfic vrh.
Ja sam prije 3 i pol god. sastavljao dvicu, a ti jos 1.3 cuniras 2010 (mozda budu nove slike 2011) :lol:
Drug bez ljutnje moj motor u toj dvici za koju govoris vrijedan je tvoje dvice sa "svim mogucim spojlerima" ;)

TDi Power je napisao(la):
TaBa je napisao(la):
ZELA, svaka cast, to je cuveni GTI 1.8T 20V 110KW zvani pakleni stroj :D

Ma za ovo moze samo na ovim klipovima,pa ljudi imao sam taj auto u dobrom stanju i ovo je nemoguce ali nikakooooooooo

Mislim ne branim to jer sam imao taj auto ali dajte ljudi atmosfera-110ps vs turbo(momenat)-150ps i da kec bude brzi pa moze samo na klipovima i na tastaturi,bgm uzivo je nemoguce i to cu tvrditi do kraja zivota...

A i ti TaBa znas baciti kost ljudi se zamjerise ccc



E Eldine zalosno je ovo, djece metar sa tatinim autima :123:
A sto se tice tvog-bivseg 1.8T jedan od milion da je onako isao, jos kad je Plihnjo malo rucicama pojedine dijelove diro.... cuo sam da si uzimo 132 Kw - bivseg druga :lol:
p.s Tvoj je bio jean od milion!
 
taba ne pricaj gluposti, dvica je od buraza, moja je cetvorka,
a vrijedi taj td pun ***** para, haha sto se nasmija to nije normalno,
ispade jedina ispravna cetvorka da je bila kod tdi power clana, i to
da je jedna ide kako treba od milion je smijesno, sta bi onda trebali misliti
za motore stare 20 i kusur godina
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
taba ne pricaj gluposti, dvica je od buraza, moja je cetvorka,
a vrijedi taj td pun ku*ac para, haha sto se nasmija to nije normalno,
ispade jedina ispravna cetvorka da je bila kod tdi power clana, i to
da je jedna ide kako treba od milion je smijesno
, sta bi onda trebali misliti
za motore stare 20 i kusur godina

Ja mislim da ih nije ni proizvedeno ukupno milion u čitavom VAG koncernu.:D
 
Član
TaBa je napisao(la):
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
moze ko sta hoce pricati, ali 1.8 t kad se cipuje to je 200 250 evra,
postaje vrlo zanimljiva vozilica teska 1200 kg, a vidim svi seru 1.8 150 konja malo,
je li malo 180? je li malo i 242 od r32, ja sam miran golfa mk2 2.8vr6 sa punim autom
pobjedim(5 0soba, a on sam), kecinu jos lakse, pogotovo kad turbina pocne raditi svoj posao,
imam i jednog keca g60 u blizini, sa njim jos nisam probao, motor je osjetljiv na nase gorivo, tacnije leptir gasa se zaprlja svakih 5 mjeseci u prosjeku, to se zna odraziti na vucu, ali to je sat vremena posla i miran,
ko hoce moze i power chip ugraditi, to je oko 225 konja, samo cip, a primjer recimo sta je esso-sa morao
raditi da iz 2.0abf da izvuce oko 240 250 konja, ovaj motor je jako pogodan za dalji tuning htio to neko pšriznati ili ne

TaBa je napisao(la):
ZELA, svaka cast, to je cuveni GTI 1.8T 20V 110KW zvani pakleni stroj :D

a sto ne probas sa pugom jedan race napraviti da vidis bar djelic snage gti-a,
mozda bi onda shvatio, al dobro imas vremena dok ic smontiras:spam:
drug bez ljutnje ali vidi se koliki si strucnjak kad si napisao u temi ugradnja ic-a
da je golf 2 td nakon ugradnje letio, toliko od mene



Jel te imalo stid???
Ugl. sta se s tobom imam-o nadmetati, kad je tebi taj golfic vrh.
Ja sam prije 3 i pol god. sastavljao dvicu, a ti jos 1.3 cuniras 2010 (mozda budu nove slike 2011) :lol:
Drug bez ljutnje moj motor u toj dvici za koju govoris vrijedan je tvoje dvice sa "svim mogucim spojlerima" ;)

TDi Power je napisao(la):
TaBa je napisao(la):
ZELA, svaka cast, to je cuveni GTI 1.8T 20V 110KW zvani pakleni stroj :D

Ma za ovo moze samo na ovim klipovima,pa ljudi imao sam taj auto u dobrom stanju i ovo je nemoguce ali nikakooooooooo

Mislim ne branim to jer sam imao taj auto ali dajte ljudi atmosfera-110ps vs turbo(momenat)-150ps i da kec bude brzi pa moze samo na klipovima i na tastaturi,bgm uzivo je nemoguce i to cu tvrditi do kraja zivota...

A i ti TaBa znas baciti kost ljudi se zamjerise ccc



E Eldine zalosno je ovo, djece metar sa tatinim autima :123:
A sto se tice tvog-bivseg 1.8T jedan od milion da je onako isao, jos kad je Plihnjo malo rucicama pojedine dijelove diro.... cuo sam da si uzimo 132 Kw - bivseg druga :lol:
p.s Tvoj je bio jean od milion!





Da taj auto je isao bas dobro, a to da je uzimao mog Leona nije tacno, bilo je ako ja losije krenem 1 i 2 brzina smo tu negdje a poslije je suvisno govoriti koliko je Leon brzi. Izmedju ostalog ta četvorka je bila cipovana tada doduse na neki divlji nacin ali je isla 100 puta bolje od obicne od 150ks, jer se te od 150 ks ne mogu nositi sa Leonom ali bas nikako smijesne su. Uzmi samo u obzir da je leon tezi za skoro 150kg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top