1.8 turbo prepirka

1.8 turbo prepirka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

Molim admine da moje komentare pobrisu, ne radi necega sto sam pogresno rekao ili sta ja znam.. Nezelim nekom kvariti garazu radi drugog IDIOTA kome je samo stalo da vrijedja druge po forumu..
Ljudi napravili forum da se diskutuje.. ja dao svoje misljenej o necem tamo i DEBIL napise milion i jednu na moje "Po meni, jedan od najbolji", nit sam rekao da honda, reno, pug i ostali Nevaljaju nista..
nadam se da ce ovo admini rijesiti
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

rijecnik ti je stvarno bogat kad trebas vrijeđati licno osobu a kad trebas svoj komentar opravdati zehnickim i kostruktivnim postom onda si tanak,ako rezimiram i stavim tvoj vokabular i tehnicko znanje zajedno dobijem jednu veliku 0 i potpuno neravnopravnog sagovornika i po pitanju etike i po pitanju automobilizma.
i ja se jos jednom izvinjavam vlasniku teme na sranju u istoj,sto se mene tice moze i prebacivanje u novu temu 1,8 T iz VAGA vs WORLD by Mrva a ili izaberite naslov a moze i brisanje postova,ako treba i svih koje sam napisao na forumu i mog profila ako treba.....meni je tako svejedno.....
 
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

kad je nesto dobro, moraju se javiti ovi slabiji da popljuju,
lud je definitivno onaj ko0 kaze da je mk2 1.8 16v brzi od
1.8 turba sa 150hp, i smijesan i tuzan,
diskutabilno je koji je najbolji motor, ali za ovaj koji se ugradjivao
u formule 3, mnogo veci strucnjaci od Sukija i nas ostalih su rekli da je
motor odlicno konstruisan, izdrzljiv i vrlo vrlo pogodan za dalji tuning, samo chip
ide na 229, a sto mrva kaze, sta bi se desilo sa vecom turbinom
a MISLIM DA admini ne trebaju svaku raspravu brisati, ipak je ovo
forum na kome bi se trebalo polemisati o raznim temama vezanim za automobilizam
a poceo je simanic
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

pa ja sam rekao ako si dobro citao da je taj motor skroz OK ali bez turba,znaci priznao sam da osnova nije losa ali za 1,8T koji je u seriji izlazio sam rekao da je smece i to i jeste....F3...pa imau f3 jos mnogo motora.
nekad su BMW i honda kao i drugi iz 1,5 izvlacili 1300ks i to 10o god prije nove ere odnosno prije ere 1,8t iz VAG-a
nemojte me zasmijavati kad vidim monopoint na golfu r iz poloviune 90-ih odma bi se ubio jer multipoint je u serijali u dosta auta vec sa pocetka 80ih godina.
OPEL npr ima u toj godini multiinekcion 16v motor sa diznama sa 4 rupice (koliko se sjecam) dok pored njega brekce 18 singlepoint iz VAG-a
opet kazem ne zauzimam niciju stranu ni opela ni vaga niiti bilo koga isve aute gledam po svim karakteristikama,svaki ima nesto bolje od nekog drugog.....
ima i VW stvari koje mi se sviđaju....


MRva jel treba da ti prevedm ove pojmove ili ces to izgooglati sam???????
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

pa dobro uhvatio sam se malo na sire svih motora,tehnickih i inovativnih stvari jer sve je krenulo od toga kako je taj 1,8t najbolji 4 zill moto ever.....
a priznao ili ne ima on mnogo konkurenata i to u atmosferi koliko god vama to bilo (ne)prihvatiljivo....
konkurenata i to po pitajnju odrzavanja,kompletne eksploatacije,iskoristiviosti,izdrzljivosti,snage,ubrzanja i bilo cega drugog.....
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

Suki i ti si lupao tamo u temi x-Drive vs Quattro da je x-Drive najbolji pogon na svijetu i jos neke stvari, koje nemaju veze s vezom. Nije mi se dalo ni odgovarati na taj tvoj post, jer sam vidio da nemas mnogo pojma o tome. A ta izjava je mnogo netacnija od ove da je 1.8T jedan od najboljih 4-cilindricnih motora.

I zasto uzimas osnovni 1.8T kao glavninu usporedbe, sjeti se da postoji i verzija sa 225 KS (serijskih). U to vrijeme u koje se proizvodi, bas i nije bilo mnogo motora te zapremine (sa turbom il bez), koji su razvijali tu snagu. Moras shvatiti da tvornicki turbo tu nije zbog ciste snage, nego vise zbog momenta i vozljivosti neovisno od obrtaja motora. A potencijal za tuning da ne spominjemo, upravo tu u igru ulaze ti mnogobrojni ventili, koji se cine "neiskoristeni" u potpunosti na prvi pogled.

Mislim da nema danas motora koji bi mogao po svim karakteristikama proglasiti najboljim, ali da ima onih koji se isticu od konkurencije, ima...
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

ja NISAM rekao da je Xdrive najbolji pogon na svijetu nego trenutno najbrzi i najsofisticiraniji......

da se samo jos osvrnem na ''potencijal za tuning''......to je druga prica a taj potencijal imaju i vrtne kosacice....samo je pitanje džepa a kad je džep dubok nebo je granica.....

http://www.youtube.com/watch?v=qAGz4i2_Iuk&feature=fvw
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

Naravno da moze, upravo je tu VW jedan od boljih, po pitanju cijena - dobivene performanse. Vec serijski masina je dosta robusna i neopterecena, pa dodatna - razumna povecanja snage i prekomjerna opterecenja trpi bez problema. Nije isto kad radi 100 KS vise moras mjenjati i klipove i klipnjace, il na drugom motoru isto povecanje mozes dobiti da ne "otvoris" masinu. Razlika u $$$ je znacajna. A najbolja stvar sa VW-om je da ih ima na svakom koraku, i kad nesto rikne lako nadjes zamjenski dio, a druga stvar, puno ih ljudi vozi i tunira, pa ne moras "bacati" pare na eksperimentisanje, nego nadjes neciji gotov "recept" za tuning tog motora i samo prekopiras. A upravo kupovina komponenti koje se kasnije pokazu neodgovarajuce i ucenje na svojim greskama uzmu i najvise para kod tuninga.
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

VR6Boki je napisao(la):
Suki i ti si lupao tamo u temi x-Drive vs Quattro da je x-Drive najbolji pogon na svijetu i jos neke stvari, koje nemaju veze s vezom. Nije mi se dalo ni odgovarati na taj tvoj post, jer sam vidio da nemas mnogo pojma o tome. A ta izjava je mnogo netacnija od ove da je 1.8T jedan od najboljih 4-cilindricnih motora.

I zasto uzimas osnovni 1.8T kao glavninu usporedbe, sjeti se da postoji i verzija sa 225 KS (serijskih). U to vrijeme u koje se proizvodi, bas i nije bilo mnogo motora te zapremine (sa turbom il bez), koji su razvijali tu snagu. Moras shvatiti da tvornicki turbo tu nije zbog ciste snage, nego vise zbog momenta i vozljivosti neovisno od obrtaja motora. A potencijal za tuning da ne spominjemo, upravo tu u igru ulaze ti mnogobrojni ventili, koji se cine "neiskoristeni" u potpunosti na prvi pogled.

Mislim da nema danas motora koji bi mogao po svim karakteristikama proglasiti najboljim, ali da ima onih koji se isticu od konkurencije, ima...
Bas tako Boki;)
Mrva je napisao(la):
Ovaj motor je po meni najbolji cetverocilindricni motor na svijetu o tuningu necu ni da pricam...
Nisam rekao da je proglasen za najbolji motor na svijetu...
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

rek` o sam vam ja onog dana kad suki dodje na bht .... :cool: kuku lele !!!

izgleda da i ovdje fali Psihijatrija pa da tucete do mile volje ;)

Suki, ja stojim cvrsto iza toga da je 1.8t najbolja podloga za mala auta i s najmanje ulaganja dobijes najvise. TT-ova turbina + IC + chip i opa - nema konkurencije. A nitro nismo jos ni spomenuli.

:icon_exclaim:
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

Joj Dr Mr Suki sta nalupa pa ostade ziv, sta mi ucini sa teme...Sta sve nalupa, zna se da je ovo najisplativiji motor iz VAG grupacije za druge grupacije me i nije briga neka velika. Ja sam zadovoljan kako ide stock 7.5sec do 100. Aaa ono sto je u njemu to je vec druga prica, tipa MAHLE kovanih klipova, kovane radilice, varijabilnih ventila...Sa ovim turbom do 230ks bez problema, sa T04 granica se dize gore, i opet BEZ otvaranja minimalna ulaganja aaa dobije se dosta. Ii poredite Opela sa VAG-om hahaha, paa koliko ima opela a koliko VAG-a logicno je da ce biti i vise kvarova. Aa za servis ne lupajte, jedino sto je malo skuplje je plinski spaner koji je oko 100km...

baraba g je napisao(la):
e motor je extra, tu nema riječi!! ...ali felge brate povećaj bar za tri cola,ali sve u svemu 10+ :)

Hvala brate puno, sve u svoje vrijeme, znas kako bi mu sjele ;)
 

Zex

Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

Slazem se sa Sukijem, ako se ne varam,taj 1.8 GTI motor se ugradjivao i u Golfa Mk4 tzv. GTI . A koliko znam ta serija GTI-a nije poznata ni po cemu sem karakteristici da si mogao uzeti GTI TDI opciju :D :D :D
Ako pricamo o tim nesto nabrijanijim cetveroklipnim benzinskim motorima,verujem da ce se mnogi sloziti samnom da je C20XE daleeeeko ispred svog vremena bio kada je izasao. A i dan danas na Street Race-u sramoti vlasnike mnogo skupljih i na papiru jacih automobila,a koliko je kvalitetan dokazuje to da izdrzava dizne nitra siroke kao spijunka na ulaznim vratima.
Tako da je tu svaka prica zavrsena.
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

-Suki- je napisao(la):
ja NISAM rekao da je Xdrive najbolji pogon na svijetu nego trenutno najbrzi i najsofisticiraniji......

da se samo jos osvrnem na ''potencijal za tuning''......to je druga prica a taj potencijal imaju i vrtne kosacice....samo je pitanje džepa a kad je džep dubok nebo je granica.....

http://www.youtube.com/watch?v=qAGz4i2_Iuk&feature=fvw



:lol::lol::lol::lol::lol:

Zna Suki zašto mi je ovo smiješno.;)


Nego, ovo auto ne treba komentarisati, za ostale zujalice po gradu je TATA. Sviđa mi se.;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top