* Zatamljivanje stakla*

* Zatamljivanje stakla*

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
a isao sam ja vise puta preko granice... nikad nisu nista ni pitali :) ... doduse zatamnjen je samo zadnji dio ... dok neki prasinar na jahorini ... :S
malte ne da mi je htio gulit folije :S

kad smo vec oko lumara ... kolko je kesha tamnjenje ? ... znam zavisi od povrsine ... onako od oka ?? otp...
 
zna li ko kakva je situacija sa folijama koje se imaju kupiti u onom autošopu kod wise, vidio sam ja ima neke zaštite UV i tako to, kaže onaj lik da ima i atest valjda od njem. TUV-a 100% , 60KM 300x50 ili 75cm veličina! siguran sam da je lummar najbolje rješenje ali i najskuplje, a nešto mi bezveze dati 250-300KM da bi zatamnio auto od 20godina! eto ako ima ko iskustva sa takvim folijama, koje su sigurno bolje od pijačarskih koje se na istom mjestu prodaju po 5KM, neka javi!
sorry za OT
 
Legend
jbga, kod mene je auto staro 20 godina, a dao sam 400 KM za folije, 600 KM za gume, pa 500 KM za felge, pa 240 KM za jedno sparco sjediste pa 150 KM za volan momo, i da ne nabrajam. Hocu reci, sto se mene tice, ako vec hocu da se nesto zahebavam oko kola, onda cu to barem radit kako treba da mi se svijet ne smije na ulici.
Mislim to je opet moje misljenje, i na kraju krajeva, uvjek ima neko kome nesto ne odgovara, i ko mi je rekao de ba nevalja ti to na kolima nista. itd itd... Na tebi je da odlucijs, mozda da pogledas slike one sto sam postavio od folija, pa se predomislis :) u svakom slusaju sretno sa zatamljivanjem.
 
ma u pravu si ti. vjeruj mi i ja sam dosta uložio i još ću uložiti i uvijek sam uzimao kvalitetnije! mislim tolke pare se mogu preusmjeriti u neku bolju stvar, recimo angel eyes! kao što kažeš sve je to individualno, meni je recimo bolje dati 400KM na AA farove nego da zatamnim stakla makar ih nikako i ne zatamnio! ne bi stavljao pijačarke nikad, ali ne mora biti ni lummar, zato i pitam ako je neko stavljao te neke srednje jel to vrijedi!
ove lummar kod tebe su ekstra nema potrebe o tome raspravljat. legle su nema govora
 
Legend
Imam 18ke za bmw, ali mozda imaju i 16ke. Do koliko novaca nesto mogu naci samo mi reci o kojoj cifri pricamo.
 
Član
Pa sve zavisi znaci kakve su! Ponudi sto imas i skuplje i jeftinije. Pa dogovorit cemo valjda nesto. Znaci 16ke 4 sarafa. Mozes i na PM ostalo ako hoces.
 

JD.

Član
Peugeot 205 GRD 1.8 je napisao(la):
zna li ko kakva je situacija sa folijama koje se imaju kupiti u onom autošopu kod wise, vidio sam ja ima neke zaštite UV i tako to, kaže onaj lik da ima i atest valjda od njem. TUV-a 100%

za PRAVE folije ne mozes dobiti atest za tamnije folije od 65% a ne za te pijacarske

nije to vidjelo tuva i atesta


upravu je daki, ili radi kvalitetno ili nemoj nikako

najlakse je komplet napucati auto za 200 KM, a izgleda ko hrpa smeca, bolje ga vozat kakav jest ako vec nemas para i zdravo
 
ma za sve postoji lijek :D
evo našao sam na ebayu lumar folije
evo link pa vi vidite cijene i ostale karafeke:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=004&sspagename=STRK%3AMEWA%3AIT&viewitem=&item=140087886611&rd=1&rd=1

za komplet auto cijena je oko 70KM, 80% zatamnjenje. buraz mi je u njemačkoj tako da mi to neće biti problem.
osim toga cijena dostave u čitavu europu je 17€, pogledaj te sami i uvjerite se. ima 6god. garancije, TUV, tj. njemački atest što neko reče.
postavit mi miže jedan momak koji se inače profesionalno bavi postavljanjem tih folija za nekih 30-40KM. vi koji imate iskustva koji procenat da uzmem 80 ili 95, bojim se da ako uzmem ovo 95 neću vidjeti navečer kroz prozore!
@ jd: ne kontam ovo što pišeš u vezi atesta, pa vidi ljudi dobijaju atest i sa 95% zatamnjenja a ti nešto pričaš da je nemoguće dobiti preko 65%, ne kontam
 

JD.

Član
Peugeot 205 GRD 1.8 je napisao(la):
@ jd: ne kontam ovo što pišeš u vezi atesta, pa vidi ljudi dobijaju atest i sa 95% zatamnjenja a ti nešto pričaš da je nemoguće dobiti preko 65%, ne kontam

imam ja od Llumara atest i pise mi AT35 tj 65% zatamnjenje

ne mozes dobiti atest na veci procenat zatamnjenja nebitno imao 80% ili 95%


i opet ti se ovo nabere na 200tinjak KM, ako nisi skuzio ovo je samo za zadnja stakla i zadnju sajbu, znaci za prednja stakla ti treba jos folije, plus posta plus ugradnja eto opet te dodje ko da ovdje uradis
 
jd nisi ti dobro vidio cijena 35€ je folija 50x300cm + 75x150cm (imaš u tabeli piše PKW kombi set gross, 29,95€ + 6€ poštarina=36€) tj. za zadnju šajbu i za bočne šajbe, cijena je sa dostavom u njemačku, imam tamo brata tako da će mi on to nekad na proljeće donijeti. nek mi ovaj momak uzme 50KM, neće više znam, to mi izađe 120KM a ovdje bi morao platiti izmđu 250-300KM možda i više. meni je prednost što imam buraza tamo pa ne m oram plaćati poštarinu i ostale zajebancije, ali opet kad skontaš jeftinije te dođe i kada u BiH dostavljaš nego da ovdje platiš 300KM. ja ne kontam svi se nešto boje tog ebaya, bježe ko od đavola, ja sve što sam uzeo za auto uzeo sam na ebayu, nikad problema imao nisam i vazda zadovoljan sa robom bio! pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top