Zamjena a6 za saaba

Zamjena a6 za saaba

Član
OggyBoy je napisao(la):
SAAB je svjetlosnu godinu ispred Audija.:cool:

Ko se jednom provoza u SAAB-u, pogotovo sa turbo benzinskim SAAB-ovim motorom, ne da neće ostati ravnodušan, već će se vrlo vjerovatno i zaljubiti u taj auto.:cool:

pa dobro sad,ti ga pretjera,nista ovaj saab nema vise opreme od mog audija,samo je bolji zato sto je noviji,malo ljepsi i ima dobru motorizaciju ni pocemu vise.
 
OggyBoy je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
SAAB je svjetlosnu godinu ispred Audija.:cool:

Ko se jednom provoza u SAAB-u, pogotovo sa turbo benzinskim SAAB-ovim motorom, ne da neće ostati ravnodušan, već će se vrlo vjerovatno i zaljubiti u taj auto.:cool:

Mozda ti tako mislis i svi koji vole tu marku auta, ali on ce mijenjati auto za svakodnevnu upotrebu a ne da se divi jakom motoru i autu a kad ga bude dalje mijenjao i prodavao 90% njih nece ni da pogleda to auto, jer nas je narod skeptican po tom pitanju... slazem se da je SAAB odlican auto ali da je svjetlosnu godinu ispred audija tu se nebi slozio... ti ako nevolis njemacke modele auta nemoras ih omalovazavati, svima je dobro poznat njemacki kvalitet auta ;)

P.S. Ne mijenjaj audija za to auto, gledaj neka auta koja su se dobro pokazala i koje ces kasnije lakse prodati kad budes prodavao a ne da se fatas za glavu sto nece niko ni da okrene glavu ;)

OVAJ SAAB je svjetlosnu godinu ispred OVOG AUDI-ja!

Ne omalovažavam ja Švabe, daleko bilo, ali ako čovjek već hoće da mjenja auto, zašto odma' pričati o tom retardiranom mentalitetu i gledati kako drugi rade, pa da tako i on radi? Možda je čovjeku dokurčio Audi, a nikad ne znaš da li je nešto bolje ili lošije dok ne probaš, ja lično bih mjenjao bez razmišljanja.

Drug, nije to tako jednostavno... sta ce sa auta kad ga bude zelio prodati ili mijenjati... nece ga sad zamijenuti i zadrzati do kraja zivota, kad tad ga se morati rjesavati.. jedna stvar je donijeti ispravnu odluku i pokusati nesto novo a sasvim druga stvar je srljati u nesto pogresno... svu opremu sto ovaj ima, moze i audi imati ali SAAB je svjetlosnu godinu ispred, bas se pitam zbog cega :lol:

P.S. Ovdje je ipak rijec o Multi-Jet motoru a ne TurboBenzin koji ti spominjes :icon_smile:
 

EE9

Član
Kako niko ne spominje da SAAB, faktički kao firma, više ne postoji, tj. da je bankrotirao i pokušana je prodaja kinezima ali i to je nešto krenulo naopako???
Nažalost, nekada respektabilni i kvalitetan proizvođač automobila je trenutno na samom dnu i više postoji na papiru nego u stvarnosti! :-(
 
Član
nije saab los ,ali ako ga uzmes vjencao si se sa njim. Saabu se dvaput obradujes. prvi put kad ga kupis, a drugi put kad ga prodas ;)
 
Član
scorpio je napisao(la):
nije saab los ,ali ako ga uzmes vjencao si se sa njim. Saabu se dvaput obradujes. prvi put kad ga kupis, a drugi put kad ga prodas ;)

tako sam i ja ovom reko,ako hoces 1 za 1,ako ne nista,jest dobar saab brate al zna se sta je audi
 
Eto kad ti covjek koji zna i sigurno je medju onima koji na forumu najvise vole Audi kaze da mijenjas, onda se nemas sta razmisljati ;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Eto kad ti covjek koji zna i sigurno je medju onima koji na forumu najvise vole Audi kaze da mijenjas, onda se nemas sta razmisljati ;)

Aj' ne seri, gdje ćeš auto iz svemoćnog VauWau koncerna dati za kantu švedsku?:D

E sad, što kažeš da treba gledati unaprijed, koliko je članova sa autima na forumu za koje ne gledaju unaprijed već kupuju iz ličnog ćeifa i gušta? Ipak je ovo auto forum i forum zaljubljenika u četvorotočkaše, a ne neki finansijki, ekonomski ili ne znam ti ja šta, da se gleda unaprijed par godina da li će se isplatiti. Gdje bi nam bio kraj da svi tako razmišljamo?
Ne boj se da će ostati do kraja života kod njega, svaka roba ima svoju mušteriju.
A konstatacija da je AUDI ISTO MOGAO IMATI SVE OD OPREME ŠTO IMA I OVAJ SAAB je tačna, samo što je problem što se to kod njih sve doplaćuje i što AUDI NEMA, pa ih je jako malo sa dobrom opremom.
Ne mislimo svi isto i hvala Bogu što je tako. Da sam tako zatucanog mišljenja, vozio bih Golfa 2 i uživao u životu i sad mi je još draže što nisam.
Što se tiče mog komentara za SAAB-ov turbo benzinski motor, jest da nema veze sa temom, ali treba malo probati i vidjeti šta je to, bar se meni svidilo.
I, da, i dalje tvrdim da je SAAB svjetlosnu godinu ispred, lično mišljenje, a svako od nas ima mišljenje, a mišljenje je kao šupak, svako ga ima.
 
Član
slazem se s ovim oggijem sad da je mrk ko cizma upravu je, ja sam od drugog auta odlucio da cu uvijek birati auto koje mi se svidja i po svom cejfu da mi je dusi drago, i puno se bolje osjecam i uzivam vise u voznji, a i bolje me sluzi... a ne gledati sve kroz papir, ***** vam te pare vise :icon_biggrin:

i ne vidim zasto bi bilo toliko teze prodati saab-a s odlicnim multijetom od audija sa rastrosnim 2.5 dizelom, cak i kod nas ;)
da je jean'ses' to bi vec bila druga prica :D

nismo ni mi vise tako ograniceni i 'uniformisani', sve vise ljudi gleda da budu posebni i da razvijaju vlastiti ukus, stil i osobnost ;)
 
BHT Ovisnik
u nasih ljdi je mentalitet poprilicno zadrt,ne mislim ni nakoga osobno,nemojte se uvrijediti ali tako je,na sto se naviklo poslije rata to se i dalje gura,švabo je vrh!
ja sam evo danas kupio svog drugog sveđana i nisam pozalio sekunde,probaj auto pa ces vidjeti razliku,nemoze se tek tako opisati,al otiđi na dalji put,malo provozaj,osjeti ga,pa ces vidjeti sta je auto,vozao sam i audia pun qurac novih jakih,slabijih,bmw-a isto,al kad uzmes 2 auta u istom rangu vidjeti ces razliku,kad netko od mojih kolega sto imaju golfa 4-5,audia a4 i sl. sjedne u volva,provozamo se,il odemo na put,svak kaze aaa auta covjece,kaok je udobno,kako fin za voziti,putovati,presao 200 000 da je unutrasnjost bukvalno nova,i onda kazem,svega ti sto ne kupis sebi volva i sl. aaaaaa to je skupo,ne daj Boze udariti ga,retrovizor 400km polovan,servis ko zna koliko,to trosi,to prekupo za odrzavat,nije to z anase uvijeke,a najsmijesnije od svega da je mnogo napredniji i udobniji od golfa 4 pa za voziti se i golfa 5,a jeftinij za odrzavat,nas zadrti mentalitet;)

samo cu dati primjer,lik sto sam od njega danas kupio volva,ima merca b klasu,stvarno dobar,novo auto,al i dalje kad ide na dalji put i sl je uzimao ovog volva,kaze mercedes je mercedes,sve to stoji,al ima nesto u ovome,i opet je u zamjenu iako ima merca uzeo mog volva i doplatio mi novca,i misli ostat na volvu,dat cerki,al kaze da ce uvijek ostat,problem je samo sto nas narod nije navikao i nezna sta valja :)
 
Član
ee hvala drustvo na misljenjima na ovo sam i ciljo,da vidim malo iskustva i ostala misljenja pa da i ja svoje malo razbistrim,jer mi je puna glava vise kombinacija sa autima,volim ovaj forum radi ovog sto mogu cuti iskustva drugih,vidjecemo imam dva auta kontam oba prodati pa se namiriiti na jedno da valja,razmisljo sam audi a4 2005/2006 pa i 7,il nesto kao ovaj saab ili volvo,nek pise svako ko ima savjet il tako nesto:cool:
 
Sto se tice limarije i potrosnih dijelova o tome ti nista ne mogu reci , ali ti mogu garantovati za motor , da je uz redovno odrzavanje nepoderiva masina , jos sa ovih 150 konja leti al bukvalno :icon_smile:
 
Član
Jos je aktuelna ova zamjena,jos je malo snizena doplata,pa razmisljam,imam nekih prednosti na audiju a nekih na saabu,a opet kontam ovog audija prodajem skoro godina dana i mozda su bila samo 2 ozbiljnija kupca al i to je propalo,znaci da ni oni nisu bili musterije,kontam saaba kako god okrenem mogu prodati za kes za vise novaca bilo to za godinu ili 5godina jer je noviji a motor puno stedljiviji,kako on kaze Saab je u perfektnom stanju,s kilometrima orginalnim,gume nove,prvi vlasnik,auto je plaćen 59200KM.(tako kaze)
Ako moze jos koje misljenje ili savjet ili eventualno ako je se nekad neko vozio u tom autu da mi kaze utiske,da malo rascistim sam sa sobom,hvala puno
 
BHT Ovisnik
dosao mi u posjetu vec 2-3 dana od mame tetak,stariji covjek vozi saab 9000 2.3 turbo,auto tih godina da je tako luksuzno i dobro za voziti to je nevjerovatno,a ovi novi su prica za sebe,uzmi ga,vozi i prodaji dok ne naiđe netko,ako je dobar naci ce se netko tko voli ta vozila i on ce otici;)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
dosao mi u posjetu vec 2-3 dana od mame tetak,stariji covjek vozi saab 9000 2.3 turbo,auto tih godina da je tako luksuzno i dobro za voziti to je nevjerovatno,a ovi novi su prica za sebe,uzmi ga,vozi i prodaji dok ne naiđe netko,ako je dobar naci ce se netko tko voli ta vozila i on ce otici;)

tako sam i ja nesto razmisljo,vjerovatno da ima ljudi koji vole ovakva auta:cool: hvala drug,ako jos neko ima misljenje neko neka kaze:cool:
 
Top