Zagrebano auto-moze li se popraviti?

Zagrebano auto-moze li se popraviti?

Član
Evo jos jedna tema, koja objasnajva nas mentalitet.
Naime, neka haman napacena "tuzlanska" dusa mi je citavom duzinom, vjerovatno ekserom ili nekim silom ogrebala auto i do bas fino duboko, tako da sad imam finu bijelu liniju za popraviti.
Imal tome kakvog lijeka, gledo sam onaj fix it pro cini mi se da je bacanje para, opet volio bi da mi MTR ili bil oko drugi kaze kakav je 3M-ov scratch remover ili bilo sta drugo i gdje se moze nabaviti?
Moze li se sta kod lakirera uraditi, mada opet ce taj napaceni vjerovatnoo ispoljavat svoju kreativnu stranu..
Slike cu postaviti veceras da vidite.
 
Član
Isti problem imam, probao sa onom markerom sa top sopa i nista bacio pare, ma ni blizu kao sto reklamiraju na TV-eu!
 
Član
Dam ti ja djaba fix it pro zato sto imas PUG 307 :), ja ga isto uzeo radi parnice ali ostavio sam je namjerno protiv uroka. Inace uklanja povrsinske parnice ali ne ako je dublje. Meni isto tako neko zaparao i kako je krenuo prvo je plitko pa onda sve dublje ide. Prvih par centimetara fix it pro je uklonio, ali cim je poceo dolaziti na malo dublji dio parnice tu vise ne pomaze. Inace ja sam sve obrisao i ostavio cijelu parnicu jer mi je sa fix it pro bas ruzno jer se vidi linija koju povuce tako da mi je ljepsa parnica sama nego kada je sa ovim predjem. Mislim da ti je polir pasta najbolja opcija.

EDIT: samo da pogledam u kolima mozda sam ga vec nekome dao a da se ni ne sjecam jer sam ga odmah odbacio kao opciju.
 
Član
napravis malo boje uzmes one blaznice za usi i crtaj... poslje vodobrusni kreni od 1000 i onda poliraj gruba pasta, pa fina to je moj nacin za ogrebotine znam izvicu i do 80 % ;)
 
Član
Ma neznam vala ljudi sta bi rekao, stavit cu veceras slike pa da vidite, pa cu sabirat od forumasa svega po malo hehe (salim se):icon_smile:
 
Član
Isti slucaj imao preko cijele desne strane.:icon_sad:
Morao lakirati komplet stranu:icon_mad: druge nije bilo. Zario badza do lima:icon_mad:
 
Moglo bi se ali bi se primjetila razlika u nijansama..Poduboko je zaparano, trebat ce kitovati 90%..Nakon kita, spirz kit, pa baza pa bezbojni, pa pokusati ispolirati...Ali opet ce se znati..
 
Član
ovdje samo dobar majstor moze pomoci vjeruj od markera i ostali sranja nema nista sve licno probao
 
Član
e nek stoji ovako, ne sikiro se ja radi ovog, sad da dam par stoja da se to uradi kako treba majmun ce opet i samo et moze belaj izac...
 
Član
:icon_mad: :icon_mad:

izgleda poduboku, ak jeste ne moze se sanirat a da se ne vidi razlika, il na suncu il pod odredenim uglom, mora biti neke razlike u nijansi.... najbolje vidjet sa dobrim majstorom, da on to fino popuni, potrefi nijansu, sredi, ispolira, da se sto manje primjeti...
 

rs6

Član
tako je prije neka 2 mjeseca jaranu neko krov ispar'o ( piano black boja ) i ja je uspio ismirglat vodobrusnim 1000, 1500, 2000 i 3M bijeli cep pasta, masina i opleti ...
parnica se uklonila, lak izravno, samo sto se na jednom dijelu znalo ko udubljenje u laku.....ali barem vise nije bila bijela....

pa eto pokusaj na ovaj nacin .... nemas sta izgubit ...
 
rs6 je napisao(la):
tako je prije neka 2 mjeseca jaranu neko krov ispar'o ( piano black boja ) i ja je uspio ismirglat vodobrusnim 1000, 1500, 2000 i 3M bijeli cep pasta, masina i opleti ...
parnica se uklonila, lak izravno, samo sto se na jednom dijelu znalo ko udubljenje u laku.....ali barem vise nije bila bijela....

pa eto pokusaj na ovaj nacin .... nemas sta izgubit ...

dzaba se muciti sa tim, djeluje previse duboka parnica da bi poliranjem se mogla izvuci:icon_sad:
 
Top