Zagrebano auto-moze li se popraviti?

Zagrebano auto-moze li se popraviti?

rs6

Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
tako je prije neka 2 mjeseca jaranu neko krov ispar'o ( piano black boja ) i ja je uspio ismirglat vodobrusnim 1000, 1500, 2000 i 3M bijeli cep pasta, masina i opleti ...
parnica se uklonila, lak izravno, samo sto se na jednom dijelu znalo ko udubljenje u laku.....ali barem vise nije bila bijela....

pa eto pokusaj na ovaj nacin .... nemas sta izgubit ...

dzaba se muciti sa tim, djeluje previse duboka parnica da bi poliranjem se mogla izvuci:icon_sad:

ovako gledajuci na slici dosta je slicna ovoj sto je bila na megane-u kod jarana, jest potrajalo, ali se izvuklo, doduse ovo mu je najeftinija solucija, nema sta izgubit, a taj megane je sad trenutno u Sa na hrasnom, kod onog konobara Anela sto je imao slk prije.... mozda ga znas ...
 
Član
ma gledam sinoc u bingu imaju neka cudo po 15km, dodju ko dvije paste, pa se smirgla, nanese jedna pa druga mada nisam nesto uvjeren u to, pogotovo sto mogu ismirglat i napravit ruglo.
Ja sam uz polir pastu dobio nesto kao vostana bojica,plava, ali nije ista nijansa kao kod mene na autu, a stvarn je dobra za popunit parnicu i preko ispoirat bude Ok, imal se gdje to kupit...
 

MTR

Član
Nema od poliranja i tih kerefeka olovaka nista , ovdje ide puno lakiranje . Prema slici vidim da je proslo i kroz filer sto znaci u narednom periodu ocekujes izbijanje hrdje , to trebas sanirati cim prije ( naravno u zavisnosti od fin. situacije ) .

Moze se to uraditi da se ne vidi , a to razlikuje fus majstora i kvalitetnog , citaj : jeftinijeg/skupljeg.

Ovdje bi ja uradio po 5-10 cm prosirenje na gore i dole od parnice , blago kitovanje , slajfanje kita , filer razrjediti sa 5-10 % razredjivaca da bi nanos bio sto tanji u dvije ruke , oslajfat filer na suho sa 400/500 i spucat bazu i to samo Standox jer je fabricka ugradnja kod Peugeota .

E sad glavno , da se ne bi primjetio rad/lakiranje , prosiriti iznad filera slajfanjem sa P1000 vodobrusnim po 5-10 cm , tj. matirati bezbojni i prilikom bacanja baze izvlaciti spricu , tj odmaketi za pola u odnosu na standard da bi se dobio " beskonacni" prelaz , opet tj. podebljati sredinu a vrhove utanjiti , ako me kontas :D .

Kad baza osusi , lakirati bezbojnim u 1,5 ruku i nakon 10 minuta u spricu nasuti "Loser" ili ti Blender i krajeve prema neobradjenom dijelu prespricati blago da se ne vidi razlika i to je to .
Ostaviti u komori 25 minuta na 60 stepeni i jos sat - dva da ohladi i gotovo
 
Član
MTR je napisao(la):
Nema od poliranja i tih kerefeka olovaka nista , ovdje ide puno lakiranje . Prema slici vidim da je proslo i kroz filer sto znaci u narednom periodu ocekujes izbijanje hrdje , to trebas sanirati cim prije ( naravno u zavisnosti od fin. situacije ) .

Moze se to uraditi da se ne vidi , a to razlikuje fus majstora i kvalitetnog , citaj : jeftinijeg/skupljeg.

Ovdje bi ja uradio po 5-10 cm prosirenje na gore i dole od parnice , blago kitovanje , slajfanje kita , filer razrjediti sa 5-10 % razredjivaca da bi nanos bio sto tanji u dvije ruke , oslajfat filer na suho sa 400/500 i spucat bazu i to samo Standox jer je fabricka ugradnja kod Peugeota .

E sad glavno , da se ne bi primjetio rad/lakiranje , prosiriti iznad filera slajfanjem sa P1000 vodobrusnim po 5-10 cm , tj. matirati bezbojni i prilikom bacanja baze izvlaciti spricu , tj odmaketi za pola u odnosu na standard da bi se dobio " beskonacni" prelaz , opet tj. podebljati sredinu a vrhove utanjiti , ako me kontas :D .

Kad baza osusi , lakirati bezbojnim u 1,5 ruku i nakon 10 minuta u spricu nasuti "Loser" ili ti Blender i krajeve prema neobradjenom dijelu prespricati blago da se ne vidi razlika i to je to .
Ostaviti u komori 25 minuta na 60 stepeni i jos sat - dva da ohladi i gotovo
druze imas pp:icon_smile:
 
Član
MTR je napisao(la):
Nema od poliranja i tih kerefeka olovaka nista , ovdje ide puno lakiranje . Prema slici vidim da je proslo i kroz filer sto znaci u narednom periodu ocekujes izbijanje hrdje , to trebas sanirati cim prije ( naravno u zavisnosti od fin. situacije ) .

Moze se to uraditi da se ne vidi , a to razlikuje fus majstora i kvalitetnog , citaj : jeftinijeg/skupljeg.

Ovdje bi ja uradio po 5-10 cm prosirenje na gore i dole od parnice , blago kitovanje , slajfanje kita , filer razrjediti sa 5-10 % razredjivaca da bi nanos bio sto tanji u dvije ruke , oslajfat filer na suho sa 400/500 i spucat bazu i to samo Standox jer je fabricka ugradnja kod Peugeota .

E sad glavno , da se ne bi primjetio rad/lakiranje , prosiriti iznad filera slajfanjem sa P1000 vodobrusnim po 5-10 cm , tj. matirati bezbojni i prilikom bacanja baze izvlaciti spricu , tj odmaketi za pola u odnosu na standard da bi se dobio " beskonacni" prelaz , opet tj. podebljati sredinu a vrhove utanjiti , ako me kontas :D .

Kad baza osusi , lakirati bezbojnim u 1,5 ruku i nakon 10 minuta u spricu nasuti "Loser" ili ti Blender i krajeve prema neobradjenom dijelu prespricati blago da se ne vidi razlika i to je to .
Ostaviti u komori 25 minuta na 60 stepeni i jos sat - dva da ohladi i gotovo

1500 vodobrusni, ispadne mnogo bolje, a bazu nećeš načeti. Mi tako radimo i do sad nikakav problem nismo imali. Dobro je i ispolirati ovo poslije svega.;)
 
Top