Zabrana voznje poslije 23? Da ili Ne

Zabrana voznje poslije 23? Da ili Ne

Da li treba zabraniti voznju Pocetnicima poslije 23:00?


  • Total voters
    39
Član
Ajde da malo i pokrenemo koju diskusiju. Sta mislite o ovom prijedlogu (vidjecemo da li ce se usvojiti :D)
Sta mislite da li treba da uvede da Pocetnici i lica od 18-23 godina moraju poslije 23:00 moraju da imaju starije lice naravno koje nije Pocetnik kao suvozaca?
Moje misljenje da ima i prednosti i mane. Posto dosta pocetnika u vecernjim satima divlja za volanom i dokazuju se gdje ih dosta i strada. A drugu ruku ako neko mora putovati dalji put a nema ko da ide s njim, on mora da ispasta zbog tih likova.
 
Administrator
Sad to sve zavisi. Negdje sam pročitao oko ponovnog uvođenja tog zakona i kao statistika je pokazala da veliki broj učesnika u saobraćaju su vozači te dobi. Slažem se sa tim da dosta nesreća prave početnici, što možemo vidjeti na žalost i u crnim hronikama, ali ipak neko ne mora čekati 23 sata da napravi udes, već ga može napraviti i u 22 sata. To nije nikakvo pravilo po mom mišljenju. Ima ljudi koji čim sjednu u auto divljaju, pa i po danu. Nema tog zakona koji može promijeniti svijest usijanih glava.
 
Po meni pocetnik je prve dvije godine nakon polaganja, odnosno period kada bi trebalo da nosi oznaku "P", bez obzira koliko ima navrsenih godina zivota. I samim tim u tom periodu je donekle i razumljivo da ne vozi posle 11. Nema neke velike razliku izmedju 20 i 23, pa sad da moras cekati, kao da ce neko bitno sazreti po tom pitanju. Ne vidim neku bitnu poentu tog zakona, ako divlja, divljace i ginuti i prije 11. Bolje bi bilo da se policija bavi neki bitnijim stvarima, neka povecaju kontrole vikendom, prvenstveno alkotestove, neka pojacaju kontrole po pitanju tehnicke ispravnosti. Ja sam 5 godina vozio posle 11, jest da sam izbjegavao patrole, cekao da neko naidje pa za njim, samo sam jednu kaznu platio, i to bilo 23:16, taman krenuo kuci. I na kraju najbitnije je, da je zakon za sve isti, da nema postedjenih, jer im je tata u skupstini ili na nekom bitnijem mjestu. Ako oni misle da ce to smanjiti broj poginulih neka ga uvode, meni je svejedno ne kaci me, ali mislim da nema neke velike vajde od toga.
 
Član
Zar ova izmjena zakona nije stupila na snagu sa početkom 2014-te :/ ja sam tako negdje pročitao, al nebitno, zakon je čista glupost, nekoga će taj zakon bez veze sputavat, a budala za volanom je ista budala dal vozio u 11 ujutru il naveče :D
 
Mislim da je daleko efikasnije ograničiti početnicima vozila do određenog broja KW, barem je tako u Europi, a najbliži susjedi nama Hr, isti princip primjenjuju. Ovo što se tiče dopuna ZOBS.a je po meni samo punjenje Budžeta ali one prave istinske brige da se smanji divljanje po cestama i to, ostaje samo fikcija. Reći će te ima i budala pa će gonit' 1.2 ima ali do 100 km/h jer taj auto više i ne može. A kad je riječ o problemu idiot će ga napraviti i sa skuterom od 50 ccm!
 
Član
ma taj zakon je po meni cista glupost... znaci kakva je razlika izmedju onog lika sto je polozio prije tog zakona i mene koji sam polozio za vrijeme tog zakona? NIKAKVA! ako si polozio onda si polozio i sposoban si upravljati vozilom bilo to u 12 noci ili u podne :D
 
Član
i ja mislim da bi efikasije bilo da uvedu da pocetnici ne smiju imat auto jace od 60 KW naprimjer
 
ma taj zakon je po meni cista glupost... znaci kakva je razlika izmedju onog lika sto je polozio prije tog zakona i mene koji sam polozio za vrijeme tog zakona? NIKAKVA! ako si polozio onda si polozio i sposoban si upravljati vozilom bilo to u 12 noci ili u podne :D

Vidis druze, ako neko polozi to ne znaci da je potpuno sposoban, danas svi polazu i to vecina iz prvog puta, a od tih svih ima i dosta sposobno nesposobnih. Ima dosta njih koji blage veze nemaju, naucili su ono skolski upali, kreni, stani parkiraj. Kad dodju malo nezgodnije situacije onda se pokazuje prava sposobnost, a ne zazmuri pa gdje zavrsis, zavrsis. Mada opet nije toliko ni upitna njihova sposobnost ako oni voze polako, savjesno pazljivo... Problem nastaje kod tih, sto bi pajonir rekao usijanih glava, izadju u grad, okrene se par tura, refleksi oslabe i onda pun gas, ne razmisljaci o tome kakve su im gume, da li je klizavo... Ajde sto rizikuju svoj zivot, vec i zivot saputnika i drugih u saobracaju. Pijan sjesti za volan i divljati meni je ravno samoubistvu. Znam da ce me kolega Oggy spopasti zbog ovoga, posto je on zagovornik alkohola i volana :D ali tako je kako je. Neka mladji voze nema problema, ali posle 10 pojacati kontrole, obavezno alkotest, i neka kazna ne bude vise 100, nego 500. Pa ce onda sledeci put razmisliti.
 
Član
bolje je ograniciti snagu automobila za pocetnike npr. a to za posle 23 ili bilo kada mi je bespotrebno, svejedno u to vrijeme je mnogo manje saobracaju nego u danu recimo samim tim je lakse za voziti
a za alkohol, prekoracenje brzine i ostalo vec postoje zakoni i kazne

to govorim i iz licnog iskustva jer sam 3 puta dobio tu kaznu kada sam bio pocetnik, znaci normalno sve ni kapi alkohola, normalna brzina ,nema saobaracaja mnogo lakse voziti, i zaustave me i napisu kaznu samo zato sto je 23:15 :S
a lik od 30 godina se nalije ko majka i divlja i slicno , i cesce prodje bez kazne, tako da mi je to bilo glupo a i sada je, tako da ne treba uvoditi opet osim da se napuni budzet :))
 
i ja mislim da bi efikasije bilo da uvedu da pocetnici ne smiju imat auto jace od 60 KW naprimjer
ma sta imas od ogranicavanja, i moje biciklo ima samo jednog konja pa se opet nekad zakoluta na 60-70 kmh, tako i auta od 60 kW mogu ici brzo.
slazem se da treba uvesti zabranu, jer velika vecina je navece ti nadrkani 18togodisnjaci koji divljaju i dokazuju se. naucio ne naucio, kad je sada omladina nenormalna. opet i ta zabrana nece ih zaustaviti da ne voze po noci, ali bar ce smanjiti broj takvih.
 
to govorim i iz licnog iskustva jer sam 3 puta dobio tu kaznu kada sam bio pocetnik, znaci normalno sve ni kapi alkohola, normalna brzina ,nema saobaracaja mnogo lakse voziti, i zaustave me i napisu kaznu samo zato sto je 23:15 :S
a lik od 30 godina se nalije ko majka i divlja i slicno , i cesce prodje bez kazne, tako da mi je to bilo glupo a i sada je, tako da ne treba uvoditi opet osim da se napuni budzet :))
anele ljepoto moja :* :D
koliko ima takvih kao ti, i mladjih od tebe koji navecer ne piju i ne divljaju?
koliko ima likova sa preko 30 koji se naliju ko majka i koji divljaju?
sigurno da prvih ima puno vise nego ovih drugih ;)
 
Član
Ne vidim neki poseban smisao u ograničavanju snage. Velika većina voze auta od roditelja. Bez obzira na snagu, mlad i neiskusan vozač može napraviti nered i sa najslabijim autom. Ovaj zakon ne bi bio loš, ali možda da se ova satnica pomjeri na 12.00, 1.00 sat iza ponoći. Ipak su u pitanju punoljetne osobe. Taman se u 11 izlazi, ne mogu se jadni momci stići ni naroljati kako treba :D
 
Član
Vidis druze, ako neko polozi to ne znaci da je potpuno sposoban, danas svi polazu i to vecina iz prvog puta, a od tih svih ima i dosta sposobno nesposobnih. Ima dosta njih koji blage veze nemaju, naucili su ono skolski upali, kreni, stani parkiraj. Kad dodju malo nezgodnije situacije onda se pokazuje prava sposobnost, a ne zazmuri pa gdje zavrsis, zavrsis. Mada opet nije toliko ni upitna njihova sposobnost ako oni voze polako, savjesno pazljivo... Problem nastaje kod tih, sto bi pajonir rekao usijanih glava, izadju u grad, okrene se par tura, refleksi oslabe i onda pun gas, ne razmisljaci o tome kakve su im gume, da li je klizavo... Ajde sto rizikuju svoj zivot, vec i zivot saputnika i drugih u saobracaju. Pijan sjesti za volan i divljati meni je ravno samoubistvu. Znam da ce me kolega Oggy spopasti zbog ovoga, posto je on zagovornik alkohola i volana :D ali tako je kako je. Neka mladji voze nema problema, ali posle 10 pojacati kontrole, obavezno alkotest, i neka kazna ne bude vise 100, nego 500. Pa ce onda sledeci put razmisliti.

pa svi smo mi stekl iskustvo dolazeci u te nezgodnije situacije... ne moze se drugacije nauciti... a za brzu voznju,alkohol i ostalo vec postoje definisane kazne :)
 
Top