Zabrana voznje poslije 23? Da ili Ne

Zabrana voznje poslije 23? Da ili Ne

Da li treba zabraniti voznju Pocetnicima poslije 23:00?


  • Total voters
    39
Član
Zabrana vožnje posle 23 sata je po meni čista glupost. Pametnije bi im bilo da postrože polaganje,a posebno kod psihijatra da on utvrdi jel osoba sposobna da upravlja vozilom, jer po meni je psihijatar kriv koji je dao dozvolu onoj osobi koja radi svog nepotrebnog glupiranja sa automobilom napravi šetetu nekom drugom, jer ta osoba nije smijela dobit vozačku!
 
Član
Niko nije iskusan. Iskustvo se stice dok god si ziv. :)
pa naravno to sam i mislio, ali zabrana posle 11 je bezvezna stvar, ako si polozio polozio si sta tu vise ima, ako vec hoce da uvode kojekakve zabrane treba onda da dozvole polaganje sa 16 godina pa ograniciti vozaca a ne polozim pa me roditelji voze u izlazak :)
 
Član
Zabrana vožnje posle 23 sata je po meni čista glupost. Pametnije bi im bilo da postrože polaganje,a posebno kod psihijatra da on utvrdi jel osoba sposobna da upravlja vozilom, jer po meni je psihijatar kriv koji je dao dozvolu onoj osobi koja radi svog nepotrebnog glupiranja sa automobilom napravi šetetu nekom drugom, jer ta osoba nije smijela dobit vozačku!
druze kao sto ti rece da je posle 23 sata cista glupost i tvoj primer je takodje. psihijatar ne moze ocijeniti za 5 minuta sta i kako ces ti da radis i ponasas se u saobracaju. svi smo mi nekad bili pocetnici ali treba na njih dijelovati preko auto skola da ih nauce kako treba a ne da uzimaju pare. ti za 40 casova voznje ne mozes nauciti sve. malo je apsurdno jer neko moze da radi u pekari sa 22 godine i ne moze u 3 noci sjesti da vozi ali da treba da se uvede nesto treba. mislim da je jedan od boljih sankcija ograniciti kW. maximalno 44kW i gotovo. mozda i izmixati sa kW i sa satima uglavnom treba poraditi na svijesti svih i mladih i starijih najstarijih vozaca jer svi smo ucesnici :)
 
Evo trebam početi da polažem... Iskreno , mislim da je malo glup taj zakon , jer evo prvi ja nikad' ne bi pio dok vozim , kad hoću da pijem taksi zovnem , izađem i ubijem se k'o majka..Sad ću ja morati ispaštati zbog glupana.. I odakle meni drug koji je stariji od 23 godine ? I šta mi on može pomoći u nekoj opasnoj situaciji, da sjednem i Šumahera , ništa pomoći ne može... Bolje da se uvede zakon za džepove .. Povećati kontrole poslije 11 , i alko test ... Kao što je neko rekao prije , umjesto 100 da bude 500 KM kazna , pa bi' se dobro razmislilo o alkoholu... :)
 
Član
uzmi o obzir da neki ljudi imaju po par hiljada KM kazni i ne placaju jer ih drzava uopste ne tjera na to :)
 
Znam drug , najbolje uvesti 500 KM kazna na licu mjesta , ako nemaš ( a nemaš sigurno ) onda slijedi da se oduzme auto , i dok ne platiš nema auta ... Možda je banalno ovo , al' bi narod razmišljao.. :)
 
Član
pa nije komplikacija,svi koji imaju bilo kakvih kazni kao ja npr. registruju svoje vozilo na nekoga iz porodice i nista mi ne mogu oduzeti i da ima takav zakon :)
 
uzmi o obzir da neki ljudi imaju po par hiljada KM kazni i ne placaju jer ih drzava uopste ne tjera na to :)
jedina stvar je sto ne moze auto prevesti na sebe nit moze registrovat i takvi obicno registuju na suprugu pa zenu uvale u dugove :D (seljaci pa hajd)

ali svakako bi cesci alkotestovi, kontrole poslije 23 doprinijele pozitivno na saobracaj...(mnogo vise nego zabrana)
 
BHT Ovisnik
zakon je smijesan, ovo poslije 23h ima i prednosti i mane,al nikakve velike prednosti jer kao sto svi rekose isto oni manitaju,jedino su kasnije vece sanse da su pijani za volanom, al tko pije i vozi vozit ce bez obzira bilo to 20h ili 3h ujutro... druga stvar sto evo mladi koji završe skolu za vozaca kao moj kolega dok je taj zakon bio na snazi tek kada sam i ja polozio, covjek radi kao vozac C1 vozila nocne smjene,a zakon mu ne dopusta,koji klinac onda ima skola fajde ako ti narednih 5 godina moras raditi nesto drugo ?
zatim ogranicenje snage vozila jos smijesnije, kao sto Zela rece 80% ih vozi auto od roditelja, nece svatko svom djetetu sada kupovat auto da bi mogao se vozati,jer kao sto rekoh budale koje se glupiraju i sl. ionako ne gledaju na iti jedan od ta 2 zakona,kao sto mene znaju nekad u RH peglat kao kako mi je jako vozilo, rekoh necu ja sad rentat auto da bih presao u vasu drzavu,jer taj zakon za mene ne vazi, a tako bi bilo i u nas, a kao drugo do zadnji godinu dana najvise pogunulih je i bilo u bijesnim 1.6 dieselima, 1.3 benzinicma i sl. koji nemaju ni ks, a kamo li KW koliko zakon dopusta,jer gore je se voziti u dvici dieselu 120km/h nego u novijem 180 tako da i to pada u vodu...

alkotest isto tu i tamo,hajde nek bude pogodine godinu 0.0,kasnije sasvim normalno 0.5,al zato preko 0.5 nek stave dosta rigoroznije kazne
 
Član
Možda p1 i p2 sickeri. P1 stikep kao i dosad, a P2 stiker za one koji bi inaće podlijegali pod P1 ali zbog specijalnih okolnosti imaju toleranciju(dostavna vozila i sl.).
Obavezzno uvesti i K stiker.
 
Administrator
Navodno, ako bi se uveo taj zakon, on ne bi važio za osobe kojima posao ovisi od volana, tj. koji rade u tom vremenskom periodu.
 
Član
Treba uvesti i K stiker za kritične vozaće, one koji su napravili 3 i više manjih udesa, jedan veći ili koji su uhvaćeni u extremnom ugrožavanju(pijani, extremna prekoračenja i sl).
K stiker i upravi BHT:p
 
Top