Xsara VTS

Xsara VTS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ja nisam nigde pronasao da saxo ide 15.4, podaci su uglavnom 15.9 ili 16.0. Sve u svemu u pravu je mooamer, net je net, a 1000 faktora na vreme auta utice kad izadjes na stazu.
 
Član
Kao sto vidite na linku koji sam predocio 15.4 do 16.5 na 400m ,sredina 15.9 je vrijeme auta bez olaksavanja i sa punim tankom goriva.
 
Član
I da dodam nesto, ne znam kako ste racunali vremena, malo mi je cudno da je taj saxo (ako je stock) jos lose gume isao 15.3, mozda ste oduzimali celu reakciju, a oduzima se samo deo preko 0.5 . Saxo je protiv Ajdina(trize) isao 15.998(vreme auta) ako sam dobro video na Bokijevoj slici, a 16.0 i 15.3 je velika razlika.
 
Član
dellas je napisao(la):
I da dodam nesto, ne znam kako ste racunali vremena, malo mi je cudno da je taj saxo (ako je stock) jos lose gume isao 15.3, mozda ste oduzimali celu reakciju, a oduzima se samo deo preko 0.5 . Saxo je protiv Ajdina(trize) isao 15.998(vreme auta) ako sam dobro video na Bokijevoj slici, a 16.0 i 15.3 je velika razlika.

Pa to sam mu ja i govorio,da ne oduzima reakciju ako racuna vrijeme sa listica na kojem nije pisalo vrijeme auta posebno,rekao je da je onu voznju protiv trizexa lose vozio i da mu je vrijeme auta poslije bilo 15.3 nesto.Ako je tako taj saxo leti ;)
 
Član
ma nista ja vam kazem stock je a vi kako hocete,jos gume i X faktora,al bice race-a jos pa kad se sve sredi naravno bez tuninga motora vidjecete pravo vrijeme i ja i dalje tvrdim da nisu podaci tacni!kod voznje sa trizom ostao mi je u 3-oj brzini i tako sam do kraja al et kako god!ja sam prezadovoljan i sa ovim pozz
 
Član
mooamer je napisao(la):
ma nista ja vam kazem stock je a vi kako hocete,jos gume i X faktora,al bice race-a jos pa kad se sve sredi naravno bez tuninga motora vidjecete pravo vrijeme i ja i dalje tvrdim da nisu podaci tacni!kod voznje sa trizom ostao mi je u 3-oj brzini i tako sam do kraja al et kako god!ja sam prezadovoljan i sa ovim pozz
Znam,pisao si vec da ti je onda ostao u trecoj, saxo ti je zvrk ako pravi 15.3 vec imas pilu i pol jos dobre gume ihihihi.Nadam se da ce biti jos raceova i da se vidimo na nekom momci,moamere steta sto se dole nismo upoznali,stvarno je bila guzva ;)
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
mooamer je napisao(la):
ma nista ja vam kazem stock je a vi kako hocete,jos gume i X faktora,al bice race-a jos pa kad se sve sredi naravno bez tuninga motora vidjecete pravo vrijeme i ja i dalje tvrdim da nisu podaci tacni!kod voznje sa trizom ostao mi je u 3-oj brzini i tako sam do kraja al et kako god!ja sam prezadovoljan i sa ovim pozz
Znam,pisao si vec da ti je onda ostao u trecoj, saxo ti je zvrk ako pravi 15.3 vec imas pilu i pol jos dobre gume ihihihi.Nadam se da ce biti jos raceova i da se vidimo na nekom momci,moamere steta sto se dole nismo upoznali,stvarno je bila guzva ;)
hebi ga brate,bice prilika pa ako ne na race-u mozda i negdje na putu pa i nesto da se srkne na brzinu :DDD;)
 
Član
Resen neki vakum zbog koga je povremeno auto vukao fals vazduh i varirao obrtaje, sad ide malo bolje po mojoj proceni. Malo sam ga testirao...
http://www.youtube.com/watch?v=41UXM6JKDnA&feature=youtube_gdata_player

Sledece sto mu treba su gume, ove su potpuno neupotrebljive.
Nakon toga bih uradio chip nego kazu ljudi povecace drasticno potrosnju, a neces mnogo dobiti i sl. Ako bi povecao potrosnju benzina to nije problem, jer 90% vozim na plin, pa me zanima da li na plinu ostaje sve kao sto je i bilo jer valjda plin ocitava mapu sa svog kompa, a ne sa benzinskog?
 
BHT Ovisnik
ja koliko sam pitao moras mjenjati i mapu plina,tj moras zanti tocnu snagu na valjcima da bi ti mogli nastelovat plin,tako su mi govorili jer sam pitao i srđana i ove gdje sam plin radio
tj, snaga ce ti biti ista na plinu i benzinu,plin cita snagu s motora,tako da njegov comp treba prilagoditi

inace xara gori,ide pravo:cool:
ja volva jucer vagao,1520kg,nije nesto startan,al na otvorenom ubija:D vidim u tebe dobar zvuk,moram i ja nesto po pitanju toga rijesavati,jel se osjeti razlika na zvuku s gljivom,razlike u snagi znam da nema,samo da ne oslabi ?,bar ove obicne gljive ?
 
Član
Meni je trenutno na plinu mapa koju smo iskopirali sa benz.kompa, majstor mi je rekao da mozemo menjati tu plinsku mapu ako bude trebalo. Ja bih promenio benzinsku, a ostavio bih plinsku istu za 163ks kao sto je i bilo, samo ne znam da li je to onda moguce?
A sto se tice gljive, dobija se na zvuku naravno samo ja ne cujem zbog auspuha nista, imam samo jedan mali lonac koji glumi srednji i zadnji lonac grupe N, cuje se gljiva jedino kad podignem haubu i turiram. Sto se snage tice, dovedi mu svez vazduh i nece oslabiti sigurno.
 
BHT Ovisnik
ja skinuo veliki srednji lonac i ono nista nisam dobio,jos se prepao da ne grmi,samo na vecim obrtajima se cuje malo,volio bih da je dublji zvuk,pretih je:icon_evil: inace nemam mjesta pod haubom,jedino tu gdje je kutija da je skinem ?
http://img818.imageshack.us/img818/3476/copyof04092012236.jpg

neznam kako bi se to izvelo sa dvije mape,jer znam da je meni postelovan ovkao na ovu snagu,mapa i sve,i bio sam na praznu bocu nasuo los nekvalitetan plan,slaba smijesa i auto nikako nije mogao ici punim gasom,ide do 4rpm i kada turbina tu pođe da grabi auto koči, staje,samo s laganim gasom moze,a na benzinu normalno,vodio ga u njih kaze moramo ti promjeniti mapu,da radi na slabijoj kvaliteti,da uhvate krivulju,al onda ako naspem kvalitetan ponovo plin onda nece valjati to je normalno bolje ide,vise snage,pa smo praznili taj i sipao novi plin,ocistili sve i ponovo sve radi kako treba,tako da prividna promjena snage neznam da se bas moze lako uklopiti,srđan mi kaze moze se cipovati ako je kvalitetna instalacija,i ovi vamo kazu da obavezno izmjerim snagu da ga posteluju radi staga i jacine
 
Član
Moras kupiti onda neki sportski lonac ako hoces zvuk, ovaj moj je malo i previse glasan, kad se trkam sa nekim on ne cuje kad da salta od mog auta :lol: Gljivu mozes umesto filtera.
 
BHT Ovisnik
hahah nebih bas glasno,mislio sam da cu skidanjem srednjeg dobit taman zvuk al nista,pa kontam jap ili protocni,samo se bojim da nije previse,da ne blenu bas svi kad lagano idem
posalji na fb srdjanu poruku za plin vidi sta kaze kako se to moze izvesti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top