Wankelov motor

Wankelov motor

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
hmmmmmm RASPRAVA deff.
Moje misljenje:wankel paaaa extra zujalica mala kubikaza obilje snage rx8 TRENUTNO najrazvijeniji masovno proizvodjen rotacioni motor meni omiljena rx7 a koliko znam samo d aim je losa strana da vise trose i goriva i ulja od otto i to je to a njihova (mislim da su 2 klipa rotaciona) uvijek veselo i sa osmjehom primaju obrtaje
 
Član
Sam protiv svih! :icon_twisted:
Jednom mi je profesor rekao kad ti pet ljudi kaze da si p'jan, p'jan si valjaj se... Dobro, promjenio sam misljenje, evo dobar je(kakvih ima:lol:)!
 
Član
E sad nastavak preodgoja...Alfa ne valj anista, kupi si golfa dizela dvicu...po mogucnosti nekog od 700 000 na cageru ! :D
 
Član
A koji to jaci motor ne trosi vise goriva kada ga stisnes ? I da ovaj trosi ulje previse, nije tacno, smanjili su i to. Ali posto ja nemam prakse ni nicega, necu nista ni pricati... Vidim da vas ima koji uopste ni niste upoznati sa historijom Wankela...
 
Član
tibor987 je napisao(la):
E sad nastavak preodgoja...Alfa ne valj anista, kupi si golfa dizela dvicu...po mogucnosti nekog od 700 000 na cageru ! :D
E ovo je moja teritorija, sta to rece i osta ziv,alfa nevalja? :lol:
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
A koji to jaci motor ne trosi vise goriva kada ga stisnes ? I da ovaj trosi ulje previse, nije tacno, smanjili su i to. Ali posto ja nemam prakse ni nicega, necu nista ni pricati... Vidim da vas ima koji uopste ni niste upoznati sa historijom Wankela...

dobro samire, ti si nacitan, to sigurno da.valjda ces doci i u priliku vlastite wankel prakse, pa ponovi ovo gore: I da ovaj trosi ulje previse, nije tacno, smanjili su i to: pa se cujemo onda :lol:

npr: nürnberg - slav. brod 960 km 70% puta > 200 km/h tj. > 5000/6000rpm = sigurna tri tankstopa, sigurna 1L ulja. u mene model 2007

mada moram reci, po bosanskim putevima gdje je rijetkost 15min i duze ga voziti preko 150, a prosto jos veca rijetkost komotno voziti 200 i vishe sigurna sam da mu litra ulja i 5000 km moze biti. tako isto i amerikanci, sa svojim speed limitom
 
Član
Pa dobro to jeste, 1L ulja na cca. 1000 km ;), zaboravio sam dodati da su smanjili potrosnju s obzirom na prosle generacije motora...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top