Wankelov motor

Wankelov motor

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
tibor987 je napisao(la):
Nisi pogodio srz price...wankel se ne kupuje zato sto je ekonomican i isplativ na ulozeno/dobijeno, nego se kupuje zato sto je WANKEL!...to je jedan jedini razlog koji obori sve ostale negativne cinjenice...

Taj motor je bio smece i ostace smece,a to sto se on potrefio' u autu koji vi imate,i sad ovde pravite od njega "nesto", to je druga stvar! a kako se onda vrednuje motor ako ne po karaktristikama koje ovaj motor ima ravne nuli!
 
Član
FCRS je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Nisi pogodio srz price...wankel se ne kupuje zato sto je ekonomican i isplativ na ulozeno/dobijeno, nego se kupuje zato sto je WANKEL!...to je jedan jedini razlog koji obori sve ostale negativne cinjenice...

Taj motor je bio smece i ostace smece,a to sto se on potrefio' u autu koji vi imate,i sad ovde pravite od njega "nesto", to je druga stvar! a kako se onda vrednuje motor ako ne po karaktristikama koje ovaj motor ima ravne nuli!

Zato jer iz 1300 ccm izvlaci 230 ks, atmosferski. Jer se vrti do 9 hiljada rpm. A ne pricaj bezveze da je nesto smece jer je drugacije, smijesno zvucis. Uostalom, jel od sportskog auta ocekujes da sluzi pouzdano ko uno 900 ccm, i po 200.000 km? Takva auta imaju svoje mane i zahtjeve, a zauzvrat, ceifas se do mile volje.
 
Član
Druze moras nauciti da razdvojis teoriju od prakse!!!! zasto ovaj motor nikada nije usao u siroku upotrebu? a ako ima dobre perfomanse(neko vrijeme) zasto se ne koristi danas u bilo kakvim takmicenjima koja ne traju vise od 2h?
 
FCRS je napisao(la):
Druze moras nauciti da razdvojis teoriju od prakse!!!! zasto ovaj motor nikada nije usao u siroku upotrebu? a ako ima dobre perfomanse(neko vrijeme) zasto se ne koristi danas u bilo kakvim takmicenjima koja ne traju vise od 2h?

mislim da tvoje pomalo lose poznavanje materije i razgibavanje guznih misica na nepoznatom teritoriju ti nikako ne ide u korist!
blatis mashinu koju nisi ni isprobao? presao sam mozda oko 3000km sa Wankel motorom i niti jednom nije propustio nista! vrti se redovno do 9500 okretaja, ne trosi previse sa obzirom na stil voznje i sastavljen je od daleko manje djelova nego otto motor..

a za tvoju tvrdnju o trkanju:

http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=6093

smanji malo ton, nije ti ovaj motor porodicu pobio bre! :)
ne tjeraj me da vadim svoj kaktus!
 
Član
FCRS je napisao(la):
Druze moras nauciti da razdvojis teoriju od prakse!!!! zasto ovaj motor nikada nije usao u siroku upotrebu? a ako ima dobre perfomanse(neko vrijeme) zasto se ne koristi danas u bilo kakvim takmicenjima koja ne traju vise od 2h?

kako da nema?
u dubaiu 24h trke bila osmica
http://www.realizer-racing.com/Races.html

video : http://de.youtube.com/watch?v=btlAXHAdpI4

cak su je 4 mace vozile *G*
_wsb_509x377_120.jpg


nemora znaciti, ako TI za nesto nisi cuo.. da to ne postoji ili nevalja.
 
Član
40 godina rotacionog motora u Mazdi

30. maja 1967. godine, japanska Mazda je prodala svoj prvi auto pokretan Wankelovim rotacionim motorom. Bio je to model Cosmo Sport (na slici) sa prvim rotacionim motorom sa dva rotora na svetu, koji je iz 1,0 litra zapremine razvijao 82kW/110KS pri 7000 obrt./min. i 130Nm obrtnog momenta. Ipak, pre Mazde je rotacione motore proizvodio nemački NSU, koji je još 1964. godine izbacio na tržište svoj mali Spider a kasnije su se trendu priključili i Alfa Romeo, Citroen, Mercedes i Mazda. Od svih pomenutih samo su Japanci tvrdoglavno (u najpozitivnijem smislu reči) ulagali i vreme i novac u rotacioni motor dok su ostali jedan po jedan odustajali od Wankelovog motora. Razlozi su bili brojni : visoka potrošnja, loše zaptivanje i skupo i komplikovano održavanje. Upravo zbog tih problema i ogromnih ulaganja (koja se nikad nisu vratila) u model Ro80 sa rotacionim motorom, NSU je i konačno zatvorio svoja vrata. Mazda je ipak nastavila i svojim već legendarnim modelom RX7 u tri generacije, održala ovu tehnologiju u životu pa danas samo Mazda RX8 imala ugrađen rotacioni motor, koji razvija 192 i 231KS, zavisno od verzije. Ne treba zaboraviti ni pobedu rotacione Mazde 787B u Le Manu 1991. godine !!
 
Član
FCRS je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Nisi pogodio srz price...wankel se ne kupuje zato sto je ekonomican i isplativ na ulozeno/dobijeno, nego se kupuje zato sto je WANKEL!...to je jedan jedini razlog koji obori sve ostale negativne cinjenice...

Taj motor je bio smece i ostace smece,a to sto se on potrefio' u autu koji vi imate,i sad ovde pravite od njega "nesto", to je druga stvar! a kako se onda vrednuje motor ako ne po karaktristikama koje ovaj motor ima ravne nuli!

Da je bio smece ? Ne bih se složio, možda je prije manje trajao...Da je ostao smece... nije smece nikako... Usput... to je 2003 bio motor godine...
 
Član
He,he,he sta ste se primili jel ja ne smijem imati svoje misljenje?!, a vozio sam mazde sa ovim motorima! jer se pomalo bavim uvozom automobila u srbiji! to je cisto moje misljenje,i ja stojim iza njega! vi mislite drugacije i to je udure!

freekvw1983
A decko mozda ti znas staviti crvene oci na svoju sliku i vrata oko usiju, ali vjeruj mi mnogo si prepotentan!
 
Član
nek ti imas svoje misljenje.. ja imam prakse oko 200 000 km sa osmicom. ti slobodno ostani pri svome misljenju, nitko tebe ovdje nezeli preokrenuti.
 
Član
Ma ne, svako ima misljenje, hvala bogu, nego poenta je jednostavna, previse se ulozilo u razvoj otto motora da bi sad svi proizvodjaci licencirali od mazde wankel motor. A ja ga ne volim uopste :) ali ima svojih dobrih i losih strana, konceptualno je puuuuno jednostavniji i laksi od otto motora.
 
FCRS je napisao(la):
He,he,he sta ste se primili jel ja ne smijem imati svoje misljenje?!, a vozio sam mazde sa ovim motorima! jer se pomalo bavim uvozom automobila u srbiji! to je cisto moje misljenje,i ja stojim iza njega! vi mislite drugacije i to je udure!

freekvw1983
A decko mozda ti znas staviti crvene oci na svoju sliku i vrata oko usiju, ali vjeruj mi mnogo si prepotentan!

nisam ti ja decko, niti me zanima tvoja sexualna orijentacija.
 
hehe jao al se plujete smanjte malo tenzije izneo je svoje misljenje covek ali mislim da je pogresno jer su ti motori sigurno bolji od ovih klipasa kad se sve uzme u obzir ima danas jos 3 vrste motora koji se testiraju neznam tacno imena jedan je pautov motor......mazda je pravi sporski auto i ostace to jer pravi atmosverske masine koje mogu dosta da predju i u visokim obrtajima a to malo koji klipas moze... A tek da se zavrti do 9500 hehe mozda honda S2000 moze neznam tacno
 
Član
Kako god okrenes, wankel je ispred klipasa iz jednog razloga koji klipas ne moze stici...atmosferski wankelov motor razvija ogromnu snagu iz male kubikaze, sto rijetko koji klipas moze uopce doci na blizu toj snazi...cak sto vise, rijetko koji i turbo punjeni motor moze doci toj snazi hehe...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top