VW passat by Sarajlic:PRODAN MOZE LOCK

VW passat by Sarajlic:PRODAN MOZE LOCK

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: VW passat

sarajlicu ono je kod tebe nesto do instalacije bolan, nesto je iskemijano, samo je potrebno uzemljenje, odnosno onu zicu koju sam ti rekao da naslonis na masu i to je to, tako smo mi probali prije nego si ti stavio u auto;)
 
Početnik
RE: VW passat

ArminM je napisao(la):
sarajlicu ono je kod tebe nesto do instalacije bolan, nesto je iskemijano, samo je potrebno uzemljenje, odnosno onu zicu koju sam ti rekao da naslonis na masu i to je to, tako smo mi probali prije nego si ti stavio u auto;)

instalacija je full u originalu,nikad nista nije cackano,dodji pa pogledaj,ako je do instalacije kako onda obicni cd player moze ;)
 
Član
RE: VW passat

pa jeboga ti vidio si koliko dvd ima kablova, cd ima struju i izlaze i eto, ovaj ima hiljadu nekih kuraca, bogami ti kazem mi smo ga gore tako probali, samo onu masu naslonili i radi sve u full-u, doduse kod njega je i stariji auto, pa mozda nema to nesto sto ima tvoj passat, moze i do toga biti
 
Početnik
RE: VW passat

ArminM je napisao(la):
pa jeboga ti vidio si koliko dvd ima kablova, cd ima struju i izlaze i eto, ovaj ima hiljadu nekih kuraca, bogami ti kazem mi smo ga gore tako probali, samo onu masu naslonili i radi sve u full-u, doduse kod njega je i stariji auto, pa mozda nema to nesto sto ima tvoj passat, moze i do toga biti

moguce i to da je do tipa instalacije,ali ugl onako nije moglo,jer vozio sam to fluxu da mi da savjet i covjek je odma znao u cemu je caka i rece mi,ali naravno obavezno je masu spojiti ja sam je zasarafio na kuciste playera i to je to i onda uradio sto mi flux rece i sve ok ;)
 
Početnik
RE: VW passat

Posto ja inace volim da izvodim i sl te gluposti,odlucio sam se na korak ugradnje bloww off ventila.Privlaci me kihanje :D Ali posto ja volim takodje i da sve sto mogu sam uradim i napravim odlucio sam se na ugradnju ne kupovnog vec home made blow off-a koji sam sam osmislio i konstruiso.:icon_biggrin::cool:

Sistem se sastoji od cijevi koja ide od intercoolera na usis i na kojoj sam izbusio rupu i urezo navoj.


Uploaded with ImageShack.us

pa u tu rupu uvrcem ovaj "pipak" na koje cu staviti crijevo do el magnetnog ventila koji ce otvarati i zatvarati



Uploaded with ImageShack.us

a ovo je glavna uloga a to je gosp el magnetni ventil koje sam kupio za mizernih 5 km na lokalnom auto otpadu,nezz od cega je i od kojeg je auta,ugl posluzit ce svrsi



Uploaded with ImageShack.us

"pipak" zavrnut na koji ide crijevo


Uploaded with ImageShack.us

pa onda povezana crijeva el magnetnog ventila na sve to



Uploaded with ImageShack.us

eh sada mi jos ostaje da napravim i onaj komad cijevi gdje se izlazno crijevo ventila kopca i koje proizvodi to famozno kihanje
nakon toga odradjujem instalaciju do papucice gasa koja se sastoji od mikro prekidaca koji cu postaviti na papucicu gasa i pri pustanju gasa on ce da daje signal el magnetnom ventilu da otvori i onda kisemo :D
ugl ima jos finesa kao sto je duza crijeva uzet,to sve fino potaviti na motor,povezati i da lici na nesto a ne da izgleda skarabudzeno,cim postavim snimit cu video kako zvuci

ps:mikro prekidac cu postaviti u taj polozaj da ce ventil otvarati samo kada pustim papucicu gasa e ne da je stalno otvoren,takodje napravit cu i DIY pa ko htjedne jos da sebi napravi neka ima neke smjernice,ugl sve me kostao nekih 7km i materijal i sve jer ruke neplacam tj sve sam radim,potrosio sam 2 sata vremena,2 elektrode,2mm rezne ploce i 10kf struje :lol:
ugl siguran sam da ce raditi i otvoren sam za savjete i sl pa se nadam da vam se svidja

bujrum komentirajte
hvala :cool:

edit:ugl ovo je cisto moja zamisao za koju su mi mnogi govorili da nece uspjet i podsmijavali mi se govoreci da sam idiot i sl ali ja cu im dokazati da se za 10 km moze napraviti potpuno funckionalan blow off umjesto da se daje 400km i vise
 
Član
RE: VW passat blow off ventil home made :D

drago mi je sto volis da majstorises samo naprijed. Al' nesto nisam siguran da ce ti to fercerati, malo ti je to crijevo na koje mislis da "ispustas" pritisak, tj. promjer doticnoga , mislim da ce to vise "sistati", nego kihati, ako me razumijes...
 
Početnik
RE: VW passat blow off ventil home made :D

trizex je napisao(la):
drago mi je sto volis da majstorises samo naprijed. Al' nesto nisam siguran da ce ti to fercerati, malo ti je to crijevo na koje mislis da "ispustas" pritisak, tj. promjer doticnoga , mislim da ce to vise "sistati", nego kihati, ako me razumijes...

thx,ali evo ovo je samo pocetak u nastavku cemo da uvidimo nedostatke uz pomoc tebe,ostalih forumasa i po samom zvuku,tako da cemo vrsiti same modifikacije u toku rada i sl,ugl drago mi je sam ga sastavio i da cemo ga testirati ubrzo pa bumo vidjeli,ugl hvala ti puno na savjetu uvazicu ga obavezno...;)
 
Član
RE: VW passat stigao blow off ventil,odsad kisemo,home made :D

ma za 10KM i da sisti bolje je nego fabricki..svaka cast
 
Početnik
RE: VW passat stigao blow off ventil,odsad kisemo,home made :D

xzone je napisao(la):
ma za 10KM i da sisti bolje je nego fabricki..svaka cast

hvala puno,ugl bice jos modifikacija i sl tokom rada jer evo npr trizex je naveo jednu manu koju cu da ispravim,kako se budu pojavljivale ja cu ih pokusavati popraviti i poboljsati izvornu ideju
hvala jos jednom ;)
 
Član
RE: VW passat stigao blow off ventil,odsad kisemo,home made :D

nadam se da ces uspjeti to sto si zamislio...ak uspijes napravi DIY i ja bih se rado se poigrao :icon_biggrin: svaka ti cast ;)
 
Član
RE: VW passat stigao blow off ventil,odsad kisemo,home made :D

diesel je kod njega, on nema "fabrickog", tj. ako si na to mislio? problem je sto on nema klapnu od gasa, pa mu ni ne treba BOV jer motor "proguta" visak zraka, e sad, pogotovo s ovako malim promjerom crijeva, cini mi se da ce "pisnuti" na trenutak i to je to.....
 
Početnik
RE: VW passat stigao blow off ventil,odsad kisemo,home made :D

mirza_90 je napisao(la):
jedva cekam video ;)

Bice ovo dan dva,dok se sve istestira i sve ustima,ugl obavezno stavljam
thx ;)

Sahman_Turbe je napisao(la):
nadam se da ces uspjeti to sto si zamislio...ak uspijes napravi DIY i ja bih se rado se poigrao :icon_biggrin: svaka ti cast ;)

Hvala,nadam se i aj da ce sve biti kako treba,no sve sto bude kako netreba ima da popravimo ;) a i da pomognemo drugima da naprave isto :cool:

trizex je napisao(la):
diesel je kod njega, on nema "fabrickog", tj. ako si na to mislio? problem je sto on nema klapnu od gasa, pa mu ni ne treba BOV jer motor "proguta" visak zraka, e sad, pogotovo s ovako malim promjerom crijeva, cini mi se da ce "pisnuti" na trenutak i to je to.....

Mikro prekidac je takav da na sebi ima klizac,tj da nije klasicni gjde ima kontakt samo na trenutak,tako da ce ostat otvoren minimalno nekih 2 sekunde a mogu mu mijenjati intervale i duzinu otvaranja mijenjanjem samog klizaca tj produzivanjem i skraivanjem,a to sto kazes da je malo crijevo,to cemo ispraviti odma sutra jer vec sma nasao ventil na kojem je veci promjer i veci onaj "pipak" tako da i to am vec rijesio
hvala na savjetu :cool:
 
Član
RE: VW passat stigao blow off ventil,odsad kisemo,home made :D

ak bude sta zapelo oko toga javi,to je samo sminka......ah da! izgubit ces na snazi da znas ;)
 
Član
RE: VW passat stigao blow off ventil,odsad kisemo,home made :D

Da, Ivica dobro zbori, benzincu to pomaze da sto brze (lakse) zaspoola iducu brzinu, dok dizelu pravi rupu :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top