vw golf mk2 gtd+i

vw golf mk2 gtd+i

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

eo update.. kupio sam 4 plinska kratka amrotizera sa crvenim oprugama.. sutra montaza..






razlog mjenjanja amrotizera, je taj sto mi ove rs kace nazad, pa sam morao utvrdit auto (na ovim bilstein uljnim i waitec oprugama je bio jednostavno pre mekan za to) .. znam da gubim na onoj finoj i lijepoj udobnosti, no u win sum u loose sum..
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

da osvjezim temu.. dakle naruceno sljedece..
obruc za bbs rs 2" , nov..
eBayISAPI.dll


pa bi to sve trebalo izgledat ovak..
eBayISAPI.dll


WOB bedzevi
eBayISAPI.dll


gewinde (nisam jos siguran koju cu aukciju pratit, no u opticaju su sljedece)
waitec
eBayISAPI.dll


raceland
eBayISAPI.dll


fk
eBayISAPI.dll

fk chrome sport 2 edition
eBayISAPI.dll


to bi bilo to uglavnom
rok dostave je 18.8 kada rodjak dolazi iz njemacke pa bi tad trebalo sve ovo doci i neki ostali dijelovi koje sam narucivao u toku godine..

uglavnom bit ce te obavjesteni
pozz ;);)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

eo ga dakle, obruc dosao do rodjaka u njemacku
on ga donosi 18.8 pa cemo onda sklapat


u medjuvremenu cu rastavit i one druge dvije, obradit masinski kod senada i onda cekat samo 18.8 da sve kompletiram ;);)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

Eh eo opet se nesto radilo, nisam odavno nista radio, pa sam danas malo nasao vremena da uradim update..

Prvo sam uzeo gewinde weitec w200-60


jedna je bila propisala, pa sam ih dopunio dole u lukavici (prezadovoljan sam ucinkom..)
reparacija me kostala kao 2obicna amortizera (iz meni jos nepoznatog razloga, jer je u biti gewinda ista kao i obicni uljni dvosmjerni amrotizer, al hajd.. nisu nikad to radili pa me udarise po usima)

stanje na dizalici naprijed..

na autu


nazad su zadrzani kratki plinski koni stelujuci po visini amrotizeri

stanje na dizalici zadnjeg amrotizera


posto je nazad kacilo kad neko sjede, ubacio sam komadic odbojne gume sa obje strane


pa to sve izgleda ovak..



pa sam opet montirao zadnje rsice, da vidimo kako ova guma utice na kacenje, i zadovoljan sam..




toliko za sada, pozdrav
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

Danas se bilo malo u mostaru, prvobitno zbog toga sto sam isao da se nadjem sa momkom kome sam trebao predat felge, na pocetku je bio dogovor da on meni vrati one krive felge, a da ja njemu dam ove ispravne, no kako su te felge zavrsile kod nekog treceg lika koji ih radi (ili vozi na njima nisam siguran).. Momci su dosli iz zadra po felge, bili smo malo u mostaru , ovom prilikom pozdravljam jos jednom igora i njegovog prijatelja koji su presli nekih 450km da bi uzeli iste, svaka cast ;)
moje je bilo da donesem felge, izvinem se za ono sto se desilo, i nadam se da je sve ok, i da smo to jednom zauvijek rijesili, takodje zvao sam i tibora na kafu , pa je on odmah dosao i ovom prilikom jos jendom cestitam rodjendan, nek je sa srecom druze.. thx to nokke koji je bio tu kao suvozac :D

eo koja slikica od danas..




toliko od mene, pozz
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

danas sam malo raduckao oko ovog obruca sto ce ici na prednju felgu (2" rs/rm ringe).. bio je udaren nekad, pa sam prvo otisao da se to zavari dole kod "brace" u rajlvocu, nisam se bas najbolje razumio sa onim likom, ugl on je meni to zavario, al nije bas precizno, pa kad spojim felgu, odnijet cu mu dole opet, da mi to odradi, uglavnom ovak to izgleda..

obruc prije :


mjesto gdje je varen


sto bi igy rekao, ima razlike zar ne :D

prije

poslije


eo jedna sminkerska za centrala :D


visak..


uglavnom, finalni proizvod..


ovo sam znaci samo sa 80 pa sa 510 preletio nekoliko puta (nekih 2h smirglanja), ostaje jos da odradim kasnije sa 800, 1000, pa onda vodobrusno 1200 1400 1600 1800 2000 2500 i onda plava kreda da to bude bas .. extra :D
sutra ce biti i drugi (novi obruc) kao i one ostale sitnice sto sam narucio (bra za haubu, Wolfsburg edition detalji..) pa cu to sve fino prezentovat..
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

danasnji update :)

bra

bedge

"pipak" na vratima


rucica mjenjaca


je'na friska od ceveras
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

malo se sklapalo danas :icon_smile:
novi i stari obruc

pa se malo kupovalo :D

ovo sam ocistio, da bi ova diht masa sto bolje prionula i da bi pravila sto bolji kontakt..


tako bi to trebalo izgledat :icon_biggrin:



sutra detaljno ciscenje, poliranje i "starog" obruca, da se bar malo izjednaci sa ovim novim ;)

montiranje, uskoro :)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

sinoc smo malo kod ede xenone sarafali, prvobitno sam htio uzeti bi xenon, medjutim bilo je nekih komplikacija sa instalacijom (veca sila), pa sam uzeo xenon/halogen




hvala edo_16v (topla preporuka svima za ugradnji xenona svih vrsta, momak fakat extra radi :cool:) ;)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

eo koja slika od danas..
dakle, stavljene naprijed 8x15 et16 bbs rs 071








2 sa moba


kazu konkurencija je zdrava stvar :D

:):)

pozz
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

danas i juce se malo radilo, uzeo sam zimske gume i celicne felge da ih doradim malo, i pripremim za zime..


poslije toga se bilo malo kod majstora
manzetna (lijeva vanjska),sve sam ih mjenjao u kompletu prije nekih 2mjeseca, medjutim vjerovatno greskom majstora ili fabricka greska (los kvalitet manzetne) desilo se da je pukla, pa se morala mjenjat..


seleni su takodje bili pri kraju (oba, pogotovo lijevi) pa smo zamjenili oba :cool:

kao i filter zraka

na kraju slika od majstora, malo se vidi kako izgledaju trenutno felge :D
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

kako su felge bile off sa auta, malo sam iskoristio priliku da ih poliram..



izgled celicara :D malo sam se igrao JDM umjetnika :lol:

i ubacio sam ovu klupu od corrada, stim da se nosaci moraju mjenjat, pa je tu samo onak da vidim sta gdje kako..
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

Eo kako mi danas idealne gume 195 40 15 "promakose" samo sat vremena nakon sto je postavljen oglas, definitivno odustajem od potrage za istim za ovu godinu, mislim da cu vozit do kraja sezone ove 195 50 pa onda preko zime trazit nesto nize ili na proljece opet.. a felge rastavit i sredit ..

takodje danas sam pokusao rijesit problem gewinde, medjutim nismo uspjeli skinut istu (hvala brumu sto se ponudio) pa cu poslije vikenda otic do majstora pogledat dimenzije uloska i narucit isti, vjerovatno plinski.. takodje majstor koji mi je radio "reparaciju" mi je obecao naci uloske u zvorniku u maticnoj radnji, i navodno ce mi javit u ponedeljak ili utorak jel ista rijesio.. pa tad bi mozda i mogao biti rijesen taj problem..

takodje danas vidjoh da mi turbina baca ulje na onaj zastitnik izduvne grane (znaci jos jedan trosak, i problem vise u nizu..), bas kad krene nizbrdo onda samo ide.. tako da ce se vjerovatno morat reparirat turbina, uzeti druga ili u slucaju da bude samo dihtung zamjenit isti, brine me to ulje pravo.. auto vuce, ne trosi ulje, ide fino samo me brine to ulje, pa cemo vidjet o cemu se radi..

uglavnom eto jedan "update" bez slika..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top