vw golf mk2 gtd+i

vw golf mk2 gtd+i

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

eo ga.. nakon mjeseci potrage za orginalnom ralicom (nastavak na prednju karambolku) konacno je tu.. joj jest mi drago sto ovo pisem , konacno sam je nasao :D

postavljanje :




eo kako to sve izgleda na autu


dakle... u cemu je kvaka izmedju ove orginalne i one velasove, prije svega sto je ovu napravio njemac, ima dakle tuv, vw oznake i sve to (koliko sam bio sretan sto sam je nasao, nisam stigao ni da je slikam, vec je samo stavio odmah na auto :D), poslije toga napravljena je od neke jako savitljive gume/plastike, tako da ucestalim struganjem nece mi se desavati da mi pucaju nosaci karambolke :icon_mad::icon_mad: a i bezbojlnije je nekako kad zakacis, znas da nece puc :cool:

i ide na spic, pa auto jos izgleda spustenije naprijed ;)

i jedna by tepSony :p
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

danas ralica premazana sredstvom za plastiku i pricvrscena za karmbolku :icon_smile:


 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

eo danas cika postar donio momo pedale, zakvaljujem farisu (roki aktros) sto je to sve fino upakovao i poslao ;)





uskoro postavljanje
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

eh eo ga
danas sam rascipovao ove stare gumene pedale, i nabacio ove nove momo ha fu..
ugl..


posto su ove papucice pravo cvrste, pa ih je tesko probusit uzeo sam ovo lijepilo, pa cemo vidjeti kako ce drzati..

(kocnica i kvacilo su metalne-celik a pedala gasa je plasticna pa sam nju busio na 2 mjesta..
smjesa..

treba da se mjesa dok ovo ne postane sivo.. i onda uzeti neki predmet (metal-drvo i nanijeti sloj na papuce, i drzati koji min da se to fino stvrdne)
smjesnu treba nanijeti u roku od 4 min, inace se stvrdne..

final product

 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd > UPDATE BBS RM

danas jedan lagani update
stigle jos jedne RM (trece po redu)
nazalost, nemam cepove, al nadam se da cu to naci ubrzo..


 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

rs skinute sa auta, i u fazi su rastavljanja, moram da kupim alat samo (torexe, moment kljuc, masu za dihtovanje, da ih sredim.. no sve je to sad u fazi cekanja, ispiti stisli :/)

do tad eo jos koja slika na rm ..


 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

eo dakle nastavak, jos koja slika onih bbs rs o kojima sam gore vec pricao..

kao sto se vidi sa slike, u jako losem su stanju, pa ce se oko toga morat dosta radit :icon_sad:


model



i jutros sam nesto malo radio oko zikaMu..
vec prije sam uzeo Alpine E i neko GZ pojacalo


pa sam jutros stavio i ove d.blokove za napojne kablove (+,-)

 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

Danas kupljen alat, pa ce se ove dvije naprije rastavit.. pa tek onda nosit na obradu.. stim da treba uzeti jedan 1.5" ili 2" obruc.. tako da cemo vidjeti ako naleti kakva shema polovan ili nov uzeti..



i to je moja skromna kolekcija bbsica :)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

Danas se opet radilo..
Prvo sam kupio ventilator sa 2 brzine (3 zice) i instalaciju.. kod mene je bio prije sa 1 brzinom (vjerovatno je neko prije to skinuo kad mu je "otisla" jedna od brzina..)
stari

novi





eh posto smo vec rasturili bili pola prednjeg kraja, htio sam pravo dodatno pricvrstit prednja prsa, nosac karamboke i sve ostalo, sto se popustilo kacenjem kojekavih gluposti po putu i rupama..

pa sam onda dodatno pricvrstio ovaj nosac koji je spao sam cim sam skinuo karambolku :S


lijepo se ustimale karambolke
prije


poslije


i nasao sam 3 cepa za bbs rm, fali jos jedan..



to bi bilo to za danas..
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

eo jedna frishka od danas :cool:

4717_111050323125_604733125_2762234_1894335_n.jpg
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

sad malo rastavljanja, danas sam uzeo ove "prednje" bbsice, i poceo radit na njima.. (ucim se..)
alat:





kao sto vidite felga ima jedno ostecenje na rubu (srce je pravo) tako da cu narucit samo ovaj rub novi, i onda to sve fino slozit..



ovo sam slikao dok sam se odmarao,problem je sto felge nisu nikad savljane, tako da se ona kociona masa nakupila oko ovih sarafa, pa sam stalno koristio wd kao i tekucinu za skidanje kocione prljavstine..

uglavnom, jedna felga je zavrsena, drugu sam veceras poceo, al nisam imao volje, sutra ispit pa mora se malo i ucit :icon_biggrin:

u svkaom slucaju, sutra se i ova druga rastavlja, i onda cemo skontati, sta i kako dalje, u svakom slucaju bit ce te obavjesteni
toliko za sada od mene
pozz ;)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >project

Eo ga slika jedne, komplet rastavljenje.. na ovo ce ici rub 1" (nov) i onda sklapanje.. rub bi trebao doci krajem ovog mjeseca aBd



drugu sam isto rasarafao skroz, samo jos treba da odvojim mrezu od "srca" malo je komplikovano jer je mreza ubacena sa unutrasnje strane, slikat cu pa cu objasnit sutra..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top