Volkswagen dolazi u WRC?

Volkswagen dolazi u WRC?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Ovo bih bas volio vidjeti, ali fakat...I ne kaze niko da ne trebaju ucestvovati, ali Citroen i Ford su tu vec godinama na sceni, Skoda je ucestvovala, pa je vise nema kako ja znam...

@ Magnum - Inatis sam sebi, i pravis se da ne znas kakav je ko...

http://www.motorsportsetc.com/champs/wrc.htm

Ja tu German in inzEnjering ne vidim nigdje osim dva puta Audija davne 1982 i 1984...

ti samire dragi nisi bio ni rodjen u vrijeme tih audija... :D
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Ovo bih bas volio vidjeti, ali fakat...I ne kaze niko da ne trebaju ucestvovati, ali Citroen i Ford su tu vec godinama na sceni, Skoda je ucestvovala, pa je vise nema kako ja znam...

@ Magnum - Inatis sam sebi, i pravis se da ne znas kakav je ko...

http://www.motorsportsetc.com/champs/wrc.htm

Ja tu German in inzEnjering ne vidim nigdje osim dva puta Audija davne 1982 i 1984...

kada su htjeli tada su i pobijedili...
ne zaboravite rijec quattro...
a seat i skoda...to je bilo cisto guranje firmi...
ako udje vw ne zaboravite da takve firme pucaju na 1.
nije to subaru(kojeg ja stvarno volim)ali ne moze da izadje na kraj sa velikim firmama...
 
Član
1986_Volkswagen_Rallye_Golf_Synchro_Team_Race_Car_Front_1.jpg
 
SamiRX-8 je napisao(la):
Ovo bih bas volio vidjeti, ali fakat...I ne kaze niko da ne trebaju ucestvovati, ali Citroen i Ford su tu vec godinama na sceni, Skoda je ucestvovala, pa je vise nema kako ja znam...

@ Magnum - Inatis sam sebi, i pravis se da ne znas kakav je ko...

http://www.motorsportsetc.com/champs/wrc.htm

Ja tu German in inzEnjering ne vidim nigdje osim dva puta Audija davne 1982 i 1984...

slazem sa kmicom.:icon_biggrin:

@magnum:Ne znam ja da je vw ikad bio opasan u nekim velikim natjecanjima.Ajde prosvijetli me!


No ajd bas jedva cekam da vidim kako ce se snaci.Mozda budu konkurentni ako uskrsne Colin pa vozi za njih i dovede ih u krizu s obzirom na njegovu "opsesiju" unistavanja bolida.
Uh jedva cekam da gledam kako ih ford i citro ponizavaju,jupii,uh al cemo da vam mazemo face:D
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
SamiRX-8 je napisao(la):
Ovo bih bas volio vidjeti, ali fakat...I ne kaze niko da ne trebaju ucestvovati, ali Citroen i Ford su tu vec godinama na sceni, Skoda je ucestvovala, pa je vise nema kako ja znam...

@ Magnum - Inatis sam sebi, i pravis se da ne znas kakav je ko...

http://www.motorsportsetc.com/champs/wrc.htm

Ja tu German in inzEnjering ne vidim nigdje osim dva puta Audija davne 1982 i 1984...

slazem sa kmicom.:icon_biggrin:

@magnum:Ne znam ja da je vw ikad bio opasan u nekim velikim natjecanjima.Ajde prosvijetli me!


No ajd bas jedva cekam da vidim kako ce se snaci.Mozda budu konkurentni ako uskrsne Colin pa vozi za njih i dovede ih u krizu s obzirom na njegovu "opsesiju" unistavanja bolida.
Uh jedva cekam da gledam kako ih ford i citro ponizavaju,jupii,uh al cemo da vam mazemo face:D

a prikrivenog VW vozis hihi :D
 
evo malo sam proguglo,cini se da je vw vec imao svojih pokusaja,hahha:D

Number of World Rallies Won (since 1973)


Ford 67
Citroen 52
Peugeot 48
Toyota 43
Mitsubishi 34
Audi 24
Fiat 21
Nissan / Datsun 6
Alpine-Renault 9
Opel 6
Renault 6
Saab 4
Mazda 3
Porsche 2
Mercedes 2
Talbot 2
BMW 2
VW 1

@Bulex: Nije moj,samo ga ja unistavam:D
 
hahaha pa dobro VW jednom ucestvovo jednom pobjedio :lol::lol::lol: neko mi je rekao da idem u inat sebi zivi bili pa vidjeli kad i ako VW udje u WRC ne brinite se necu vam se smijat :lol:
 
Član
ma pusti price...
ford je u rally-u od kad i postoji.i opet evo poslije 20god. postao opasna konkurencija(jer ima samo citroena za konkurenciju...)
a pezo i citroen malo cim pocnu opadati sa rezultatima odmah bjeze ko oprzeni...gdje je pezo 307cc!? :icon_mad:
a kada je audi pravio rally auta svi su trcali za njima...
pa ljudi oni se takmice sa dizel motorima!!!!
ja bih volio kada bi mogli i u rally auto da ga ubace pa da ford opet kuburi sa rezultatima a citroen da pobjegne i da ga zamjeni peugeot... :smajli17:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top