VN Indije 28.-30.10.2011.

VN Indije 28.-30.10.2011.

Član
Ovo me podsjeca na cuveni sudar Senne i Prosta u Suzuki 1989,i dan danas se lome koplja oko toga ko je bio kriv ali tada se cak odlucivalo o naslovu svijetskog prvaka.Senna je bio kaznjen i Prost dobio naslov,ali stvarno vrlo slican sudar.
 
Član
Pa jebo majku ja bi ovog hamiltona izbacio iz F1, ali ovi iz FIA-e izgleda nece ni da pomisle da ga makar kazne dok nekog ne ubije, sudjelovo je u 80% nesreca ove sezone a u 70% je on izazvao nesrecu, koliko je samo puta naletio na massu...pun mi ga je k.... vise, non stop kaznjavaju druge zbog njega, ja ne kazem da hamilton nezna vozit, nego je lik preagreivan kao sto se vidi po svakoj utrci...a i ti Vernese nemozes opravdavat njegov svaki postupak ako navijas za njega, on da ubije covjeka ti bi reko da nije kriv nego da je se onaj sam ubio...svaki put kad je hamilton napravio neko sranja svi su se slozili oko toga jedino ti moras proturjecit, kao da zelis izazvat svađu...isti si hamilton a takvi ljudi mi se nimalo ne sviđaju po svom karakteru....:icon_mad::icon_mad:
 
Član
ma nemoj tako jarane, njega svi mrze, svi su njegovi neprijatelji ljubomorni na njega i njegove uspjehe. ups, pa on i nema nekih uspjeha osim "suhveli" dobijene jedne titule (znamo svi kako) hahah :lol: :D
 
Član
Čovjek se ufurao da je Senna...pokušava imati sličan način preticanja da ostavi protivniku izbor sudar ili puštaj...samo se malo za...o nije ni blizu te klase vozača i radi to 30 god prekasno kada su puno drugačija pravila...
 
Član
Čovjek se ufurao da je Senna...pokušava imati sličan način preticanja da ostavi protivniku izbor sudar ili puštaj...samo se malo za...o nije ni blizu te klase vozača i radi to 30 god prekasno kada su puno drugačija pravila...
 
Član
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m6rboVRPscA&feature=related[/video]

Gdje je Hamilton mogao otici osim da ostane na istoj putanji, trebao je mozda na travu, dok je Massa mogao desno al nije.
Valjda profesionalci koji se bave ovim sportom znaju bolje od vas ko je kriv.

Na ovom forumu ako ne navijas za Ferrari odmah imas neki karakter. Ddajte mi argumentovano zašto je Hamilton trebao biti kažnjen i reći ću uredu, a ne neka navijačka nahođenja.
 
Član
Poenta je da nije trebao preticati ondje gdje se nemože...da je po meni ovdje nije trebalo nikog kazniti...nekada za drastičnije stvari budu blaže kazne a za blage sudare prestroge kazne...pravila sve više guše F1...a po aktuelnim pravilima Ham je zalužio kaznu ovdje...
 
Član
darko13 je napisao(la):
Poenta je da nije trebao preticati ondje gdje se nemože...da je po meni ovdje nije trebalo nikog kazniti...nekada za drastičnije stvari budu blaže kazne a za blage sudare prestroge kazne...pravila sve više guše F1...a po aktuelnim pravilima Ham je zalužio kaznu ovdje...

upravo sam ovo htio napisati. ako ne moze proci onda i ne treba preticati. ali on je vec nebrojeno puta do sada dokazao da nema mozga ni ko kokos. ako nanijeti da pretice on krene, pa mogao ili ne to nije ni bitno. lik ocekuje da mu se ljudi sklanjaju sa staze da bi on prosao tamo gdje nije moguce.

PS: *ebo ga vise hamilton, branite ga i kad je kriv i kad nije. hajd jednom, dvaput, triput omakne se, ali 16 puta (ne mislim bukvalno) u sezoni to je vec malo previse htjeli vi to priznati ili ne
 
Jeste on kriv u dosta slucajeva , jeste malo preagresivan ali zar ga morate optuzivati i kad nije kriv i strucnjaci koji su ga kaznili nebrojeno puta odluce u njegovu korist ? Pa majku mu ja za ovog Massu ne bih mogao navijati da mi je brat rodjeni , vozi ko po jajima :icon_rolleyes: Svi dizete u nebesa Schumachera kad je Lewisa drzao 20 krugova a iducu utrku Lewis ga uze ko da ga Bog nije ni dao , svi sute , niko da kaze , svaka cast Lewis-u , uzeo ga je momacki ;) Druga stvar , Lewis je , kao sto vec rekoh , skrivio dosta nesreca ali je isto tako imao duplo vise preticanja nego bilo koji drugi vozac. Njega reziser najvise prikazuje uvijek , covjek koristi svaki milimetar staze za preticanje , oni koji prate F1 znaju od koga je ovo cuo :D Sta trebam da gledam , Vettela koji moze u 5 krivina napraviti prednost 5 sekundi , mislim njemu svaka cast , ali nije zanimljivo ili Massu kako lagano kulira iza bolida i preteci ce ga samo ako ovaj ispred ode u boks , da udje u duel , rijetkost. Alonso je jedan od rijetkih pravih vozaca , u relativno losem bolidu se odlicno drzi , uvijek je tu negdje 3-4 mjesto sto je odlican rezultat pored onih iz RB-a :D
 
Član
Kad bi svi imali njegov temperament i karakter, to ne bi bila formula, nego demolition derby, ali nema veze, ne vrijedi to ovdje objasnjavati...

@ Hidraulic ... a gdje je to Massa trebao da ode? Da napusti trkacu putanju , a svi znamo kako se auto ponasa kad u zavoju mijenjas putanju! Massa je bio ispred i on ima pravo da bira putanju, a Hamilton je to znao! Njegov je problem sto on misli da se njemu svi trebaju sklanjati sa staze.

A ti Vernese hvalis Hamiltonovu agresivnost a pljujes Massu zato sto je mlaknoja. A evo u ovoj situaciji je Massa pokazao da nije mlakonja i agresivno se (S PRAVOM) branio i odma on zasluzuje kaznu, on nije ostavio mjesta i slicno! Pa jel ne vidis da sam sebe pobijas u svojoj zaslijepljenosti McM-om i Hamiltonom. Nemam ja nista protiv sto ti navijas za McM, naprotiv drago mi je da nas ima sto vise razlicitih, da mozemo raspravljati, ne bi bilo zanimljivo kad bi svi navijali za istog, ali trebao bi biti malo vise realan i priznati da je Hamilton ove sezone stvarno pretjerao. Kazes da niko nikad ne pohvali Hamiltona kad nekog pretekne majstorski ... pa pohvalite ga vi koji navijate za njega i to je normalno, ja navijam za Ferrari i pohvalicu njihove vozace kad naprave nesto dobro, ali isto tako cu ih i iskritikovati kad naprave glupost, i oni i tim. A ti pod svaku cijenu pokusavas opravdati svaku gresku koju Hamilton napravi ...
 
Član
Pazi ima drugi bolid po kvalitetu i uvijek je imao bolid u top 2...koliko dobar bolid imaju dokaz je Dugme koji ga je ove sezone momački nadmašio...ja ću opet reći ima elemente dobrog vozača ali nema mjeru i ne razmišlja ni 1% i zato nikad neće biti klasa...nije dovoljno biti samo agresivan i srljati glavom kroz zid...zna se gdje se šta može...i pravile postoje da bi se poštovala a ne da bi ih svako tumačio kako hoće...upravo zbog takvih su pravila i uvedena da ne bi pravili incidente na svakoj utrci...
 
mtopic je napisao(la):
Kad bi svi imali njegov temperament i karakter, to ne bi bila formula, nego demolition derby, ali nema veze, ne vrijedi to ovdje objasnjavati...

@ Hidraulic ... a gdje je to Massa trebao da ode? Da napusti trkacu putanju , a svi znamo kako se auto ponasa kad u zavoju mijenjas putanju! Massa je bio ispred i on ima pravo da bira putanju, a Hamilton je to znao! Njegov je problem sto on misli da se njemu svi trebaju sklanjati sa staze.

A ti Vernese hvalis Hamiltonovu agresivnost a pljujes Massu zato sto je mlaknoja. A evo u ovoj situaciji je Massa pokazao da nije mlakonja i agresivno se (S PRAVOM) branio i odma on zasluzuje kaznu, on nije ostavio mjesta i slicno! Pa jel ne vidis da sam sebe pobijas u svojoj zaslijepljenosti McM-om i Hamiltonom. Nemam ja nista protiv sto ti navijas za McM, naprotiv drago mi je da nas ima sto vise razlicitih, da mozemo raspravljati, ne bi bilo zanimljivo kad bi svi navijali za istog, ali trebao bi biti malo vise realan i priznati da je Hamilton ove sezone stvarno pretjerao. Kazes da niko nikad ne pohvali Hamiltona kad nekog pretekne majstorski ... pa pohvalite ga vi koji navijate za njega i to je normalno, ja navijam za Ferrari i pohvalicu njihove vozace kad naprave nesto dobro, ali isto tako cu ih i iskritikovati kad naprave glupost, i oni i tim. A ti pod svaku cijenu pokusavas opravdati svaku gresku koju Hamilton napravi ...

Bezveze ja napisah prosli post ? Pa prva recenica mi je da je on kriv u dosta slucajeva :icon_rolleyes:

Ja mislim da je jedini vozac protiv kojeg niko nista nema a ostvaruje dobre rezultate Button. Uvijek 100% cist , pretice kad treba , zna cuvati gume ko niko i pravi minimalan broj gresaka :cool:
 
Član
nemoj se ljutiti sto cu ovako napisat, al napokon i ti nesto "pametno" rece (o ovoj tematici). hvalite hamiltona i dizete ga u nebesa umjesto da to govorite za buttona. on je vozacina za hamiltona. tek kad hamilton bude koristio ono malo mozga sto ima (ako ga ima) tek onda ce zasluziti postovanje OBJEKTIVNIH posmatraca i moci ce se nazvati velikim vozacem. do tada ZA MENE moze samo ici uz takuma sata, verstapena i slicne ludjake :D
 
Top