Visina auta, zakonsko pitanje

Visina auta, zakonsko pitanje

Član
Pa vjerovatno od najnize "mehanicke" *strukturalne* ili slicne tacke (ne bas od neke plastike)
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Pa vjerovatno od najnize "mehanicke" *strukturalne* ili slicne tacke (ne bas od neke plastike)

pa to sam i mislio,ali šta bi najniža točka trebala biti???lafeta,karter??
 
Hej muza,odes sa autom na njivu i vozas se po njoj,i koji dio najdublju brazdu napravi on je najniza tacka...jel kontas;)

Erole,mislim da dignes ipak auto,jebavat ce te svake hefte makar dvaput i jebavat ces onog ko te navrati da ih stavis...digni na neku kulturu i kada krenes gdhe na skup samo zavrni i posle opet digni,nije ni prakticno vozati se takav nizak,nije ni zdravo za karten i podove(znam sta pricam imam gevinde vec 3+ godine....):D
 

IGY

Član
trizex je napisao(la):
Go hard or go home :icon_biggrin:

aferim, ja bi i biciklo zakucao u pod :lol:


samo na zalost sad kad se promjeni auto nista od toga, ipak treba mi neki porodicni auto koji je prohodan po svim putevima, a stavljati neke opruge za par cm jok, kako vec triza rece go hard or go home, ja cu ovo drugo dosta sam bio na prvom :lol:
 
Član
Ma ja kad sam ih jednom zavrnuo do kraja, vise ih nisam ni odvrnuo, niti cu :) A Tempra neki dan obrnula 50.000 km nakon 2 god s ovim motorom kako je kod mene, pa vi gledajte ;)
 
Član
Kazes 4-5 cm od poda :icon_rolleyes: pa i to je pretjerivanje za ove nase puteve, ne mozes se ugledat na cike sa slika sa zakucanim autima koji nigdje nemaju rupe na put :D i da te policija ne zeza podigni 2 cm barem da mos kolko toliko normalo vozit da ne zapinje na najmanju sitnicu ;)
 
Član
Davor_ je napisao(la):
I usput nema u zakonu propisana ta visina automobila samo visina (krov i to)
A drugog nema;)
A kazniti te MOZE jer ne mozes proci tehnicki pregled (ocekuj kazne uvjek ako ti s eto nastavi desavat)
Tako da vidi koliko je potrebno da s emozes popeti na to sranje i gotovo!

covjek sve fino rece... nema kod nas zakonski visine... bitno je da auto moze proci sine/valjak na tehnickom,...tu jedino sta mozes ako si u bocu, da napomenes ciku na tehnickom, nisko auto i da bas lagano "ulazi"... ne sa punim gasom i zaletom kao inace...
 
Član
Klirens vozila mora omogućavati da vozilo opterećeno do najveće dozvoljene mase može da pređe
prepreku visine 10 cm.
Evo druze ovo sam iskopao iz sluzbenog glasnika to jest zakona bih.nadam se da ce nesto pomoc.;)
 
Legend
ja bi to ostavio kako jeste, jebe mi se:icon_biggrin:
ako te posalje na tehnicki ti dignes auto jer nece on ici s tobom, ionako gewinde treba vremenom odvrnuti/zavrnuti da ne zapeku:D
 
fazon je sto me juce taj zaustavio tik do tehnickog i kreno sa mnom do tam, nekih 50 m od mjesta gdje me zaustavio do tehnickog, nisam imao vremena ni zasta, zato od sad izbjegavam maks taj dio puta i idem preko precica :)

i slazem se sa Trizom i Igijem, go hard or go home, nista to digni sad, pred skup spusti, kako to, il stalno low il nikako :D
 
Top