Visina auta, zakonsko pitanje

Visina auta, zakonsko pitanje

Član
Zakon ti je da se moraš moći popet na komad grede na kojoj je max visine 13cm ( u obliku trokuta je) i da ti ne zapinje točak od blatobran. Tako ti je za Dojčland ;)
 
Član
Koliko znam, trazio sam takav clan u zakonu i nisam nasao nijedan da regulise minimalnu visinu vozila.....ako neko zna bas po nasem zakonu ima li takav propis nek napise.....
 
Član
Ja imam cicu policajca i pitao sam ga bas za to kaze ovako:zakona za visinu vozila nema ali nesmiju ti tockovi cesat o rub blatobrana.on kaze da po njihovom mor bit barem dva prsta.ja sam se sejao kako pajkan mjeri sa dva prsta hahha al ajd.

dado gti
 
Član
moje gewinde su spustale 9 cm a TUV je vazio samo do 6 cm ;)

a milion puta su mi drugari govorili da u Svabiji ne smijes biti nizi od 8 cm..tj. najniza tacka na autu ;)
 
eh sad jebeno je ako pajkan ima prste tzv. cevapi :D

ma nista, oticu sutra do tehnickog, moozda i do policije i raspitat se dobro, pa vidjet sta mi je, al da dizem auto na stanje kakvo je bilo, a dao preko milje za gewinde ne pada mi na pamet
 
Ima tu jos jedan problem ovih 7 cm sto sam naveo to je visina sine ali ulazak u valjak izgleda oko 4 cm jos dodje kad ulegnes :icon_rolleyes:
 
ma aj jebes i tih 7cm, mene samo zanima ovo sto oggy rece, ovo da kad traze da ides na tehnicki imas pravo na 24h da pripremis auto za to, ako to moze svi problemi su rijeseni :)
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
ma aj jebes i tih 7cm, mene samo zanima ovo sto oggy rece, ovo da kad traze da ides na tehnicki imas pravo na 24h da pripremis auto za to, ako to moze svi problemi su rijeseni :)

Pa digni ga kao što ti je rečeno i kad završiš opet spusti. Kakvih sepeta se voza, onih starijih pa propanu do poda i niko ništa.. A svakako ako ti zapinje od rub guma to trebaš odraditi... Neće te oni sigurno "odpratiti" odma do tehničkog, daće ti taj rok da dođeš na tehnički, nisu oni čuli za KW gewindefahrwerk :p
 
Član
Samo otidji u policiju da ti predoče zakon koji kršiš. Ako nema zakona onda jebaji ga. Policajac je tu da provodi zakon, a ne da izmislja zakon ;);)
 

IGY

Član
meni su lafete bile na 4 cm od zemlje, i slao me na tehnicki, naravno na putu do tehnickog stanem sa strane dignem ga par cm, naprijed samo, i prodzem regulara tehnicki, dobio potvrdu da je auto tehnicki ispravno, otisao u mup trazio policajca koji me poslao na vandredni, rekli su mi da nije jos stigao sa duznosti, predao njima taj papir i nikad nista, vratio se kuci spustio auto na zeljenu visiznu (nizinu :D ) i nastavio po svom, dva dana poslije sretnem istog drota i ono vidis mu onu kiselu facu, a ti samo nastavis po svom :D
gle ja sam imao srecu pa nije isao sa mnom, inace ne idu kad te salju na vandredni, i bitno ti je smao da ti je sve 100 % udure i nemas brige

btw mene je poslao kad sam zapeo preko lezeceg i napravio manju guzvu u dosta prometnom dijelu grada:D
 
Član
Dzaba je vama govoriti jelde!!
I dzaba nekome pokusati pomoci i napisati nesto sto nije supljak
PROCITJA MOJ POST I SVE TI PISE! I NISAM TO IZMISLIO VEC SAM SE POTRUDIO ZA TEBE I SAZNAO GDJE TREBAM SAZNATI!
A odmah se naveze tema o standardima u njeAckoj i cija je pisha veca
 
Član
Druze ja pitam kolege koji studira saobracajni fax on mi kaze ukucaj na netu " klirens " ja kucao al nista... neznam jel vama ova rijec poznata ili nije ....

Osim toga - ovaj Igy-ev postupak koliko sam upratio na forumu trenutno najjsvjeziji pa odradi tako , a poslije ganjaj zakonsku visinu ..

Cini mi se da je u HR 13 cm
 
Top