Veliki prasak

Veliki prasak

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U fizičkoj kosmologiji, Veliki prasak predstavlja naučnu teoriju o poreklu univerzuma kao o eksploziji prostora i materije, koji je u početku bio beskonačno mali prostor beskonačno velikog pritiska i toplote u nekom konačnom vremenu u prošlosti. Sama ideja je nastala iz posmatranja koja ukazuju na to da crveni pomak galaksija (Hablov zakon) pokazuje da se galaksije udaljavaju jedne od drugih, što navodi na tvrdnju da su galaksije bile nekad međusobno mnogo bliže nego danas.

Zanima me da li vjerujete u veliki prasak ili mislite da je to samo izmišljena teorija? Ako je tacno sta je onda bilo prije velikog praska ??:icon_confused:
 
Član
Teorija nije izmišljena nego je dokazana u CERNU u akceleratoru cestica ali niko nije dokazao da je to bio pocetak svemira, samo sam htio da vidim Vasa misljenja...
 
Član
da, jeste i skoro je trebala biti testirana replika velikog praska i odgodjeno je iz nekih razloga...samo nevjerujem da je to zacetak svemira niti da ponovna replika praska moze dovesti do kraja istog...tako da neam pojma...ima tu nesto vise od svega sto oni misle da znaju...da se ja pitam manio bi se corava posla...
 
zak88 je napisao(la):
U fizičkoj kosmologiji, Veliki prasak predstavlja naučnu teoriju o poreklu univerzuma kao o eksploziji prostora i materije, koji je u početku bio beskonačno mali prostor beskonačno velikog pritiska i toplote u nekom konačnom vremenu u prošlosti. Sama ideja je nastala iz posmatranja koja ukazuju na to da crveni pomak galaksija (Hablov zakon) pokazuje da se galaksije udaljavaju jedne od drugih, što navodi na tvrdnju da su galaksije bile nekad međusobno mnogo bliže nego danas.

Zanima me da li vjerujete u veliki prasak ili mislite da je to samo izmišljena teorija? Ako je tacno sta je onda bilo prije velikog praska ??:icon_confused:

BOG,oduvjek i zauvjek,tako knjiga kaze,sve sto naucnici sada otkrivaju,napisano je prije 1500 god,zasto razbijati glavu o takvim stvarima,kad je bolje da ....radim nesto drugo
 
Član
aldin shpura ;););););););)
pa ja sto sad ne nastane covjek od majmuna jel to mora bit odredeno vrijeme kad covjek nastaje od majmuna i npr sta je starije jaje ili kokos
pa ja naravno kokos kad se zna koje "stvorio" da bi snijela jaje
 
Član
Po meni teorija Velikog Praska itekako ima smisla ... kao sto neko rece nije to neko bez veze lupio. Uveliko se radi na dokazivanju postojanja Tamne materije i upravo se u njoj "nalazi" svemir i u njoj se siri.
A sto bi to teorija o Bogu i Stvaranju bila tacna ... otkud znamo da i to nije neko onako lupio i sad svi treba da vjerujemo u to? Ako taj Bog postoji, kako to da ga niko nikad nije vidio, niti je bio svjedok njegovom djelovanju??? Ah da, On je nevidljiv i djeluje na misetriozan nacin. Pa ne mogu da vjerujem da se u 21-om vijeku jos slijepo vjeruje u ove stvari pored svih dokaza koje nam je nauka donijela ... Niko, ali bas niko na svijetu me ne moze uvjeriti u postojanje Boga, osim da ga je svojim ocima vidim!

Kako to da nijedan majmun vise nije postao covjek? Pa mozda je "neko" vrsio eksperimente sa genetskim inzenjeringom na tadasnjim majmunima, pa je stvorio novu vrstu. Ali to sigurno nije bio Bog, vec neko drugi ...

Eto, toliko od mene
 
BHT Ovisnik
sad neznam kako koja vjera naučava,al npr. ima vidioca koji su vidjeli Božaanske osobe i o tome se vode detaljna istraživanja,koja godinama traju da bi se dokazala istina,blago onim koji vjeruju a ne vidjese
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
sad neznam kako koja vjera naučava,al npr. ima vidioca koji su vidjeli Božaanske osobe i o tome se vode detaljna istraživanja,koja godinama traju da bi se dokazala istina,blago onim koji vjeruju a ne vidjese

Ja ih nisam vidio ...
 
Član
mtopic je napisao(la):
Po meni teorija Velikog Praska itekako ima smisla ... kao sto neko rece nije to neko bez veze lupio. Uveliko se radi na dokazivanju postojanja Tamne materije i upravo se u njoj "nalazi" svemir i u njoj se siri.
A sto bi to teorija o Bogu i Stvaranju bila tacna ... otkud znamo da i to nije neko onako lupio i sad svi treba da vjerujemo u to? Ako taj Bog postoji, kako to da ga niko nikad nije vidio, niti je bio svjedok njegovom djelovanju??? Ah da, On je nevidljiv i djeluje na misetriozan nacin. Pa ne mogu da vjerujem da se u 21-om vijeku jos slijepo vjeruje u ove stvari pored svih dokaza koje nam je nauka donijela ... Niko, ali bas niko na svijetu me ne moze uvjeriti u postojanje Boga, osim da ga je svojim ocima vidim!

Kako to da nijedan majmun vise nije postao covjek? Pa mozda je "neko" vrsio eksperimente sa genetskim inzenjeringom na tadasnjim majmunima, pa je stvorio novu vrstu. Ali to sigurno nije bio Bog, vec neko drugi ...

Eto, toliko od mene

To kralju sve si rekao u mjesto mene.
 
BHT Ovisnik
nisam ni ja druze:D al ima ljudi koji jesu,al otom po tom,tko vjeruje nek vjeruje onda ne,ne mozes protiv necije volje:icon_smile:
 
mtopic je napisao(la):
CoL3-99 je napisao(la):
sad neznam kako koja vjera naučava,al npr. ima vidioca koji su vidjeli Božaanske osobe i o tome se vode detaljna istraživanja,koja godinama traju da bi se dokazala istina,blago onim koji vjeruju a ne vidjese

Ja ih nisam vidio ...

vidjet ces kad se gole guzitce budes u dzehenemu vozio po ziletime a jajima kocio :lol: :lol: ma nism ni ja neki, ali covjek bez vjere je ...niko i nista
kao sto rekoh,Bog dade covjeku onoliko pameti koliko je htjeo,tj dao mu mogucnost da bira,da mu bude poslusan,pridrzava se pravila lijepog zivota ,ili da bira ono drugo...svak ima svoj izbor
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top