Vazda kvar

Vazda kvar

Vozdra raja!

Problem: U ptanju je Golfac 1.3,benz. E sad kad auto nije u pokretu radi jedno min dva i pocne da se gasi,ko da ga nesto zagusuje,pa moram vazda turirat ko lud.Prociscene dizne na karburatoru,novi zracni i benz filter,dalje neznam.

Svaki savjet je dobrodosao.Pozz:cool:
 
standardna boljka kod 1.3,dosta ljudi se zali,meni je pricao covjek da je neki vakum njemu otisao,al ne znam kakav da me ubijes,otjeraj kod nekoga strucnog da ti to vidi.......
 
Član
ima vakuum,moze biti da mu jednostavno nije dovoljna smjesa zraka i goriva i da se gasi,provjeri kakva mu je ler dizna moze i ona zaj*avat,meni je jednom tako bilo na mom motoru,pa je bilo do vakuuma,slijedeci put me zezala ler dizna,malo radi i zasteka,kad sam je promijenio onda je bilo ok.
pokusaj rukom da pomjeris karburator,ali bez onog plasticnog poklopca,ako ti bude hodao karbas onda ti uvlaci zrak pa se to desava,ako je to imam pravo rjesenje za to;)
 
Hvala na rjesenjima probacu,benz.pumpa je nova,juce sam mu pojacavo stand gas,i vise se ne gasi al i dalje ima neki cudan zvuk,kaslje,trese. Jel moguce da mu je do ulja i filtera za ulje..
 
ArminM je napisao(la):
ima vakuum,moze biti da mu jednostavno nije dovoljna smjesa zraka i goriva i da se gasi,provjeri kakva mu je ler dizna moze i ona zaj*avat,meni je jednom tako bilo na mom motoru,pa je bilo do vakuuma,slijedeci put me zezala ler dizna,malo radi i zasteka,kad sam je promijenio onda je bilo ok.
pokusaj rukom da pomjeris karburator,ali bez onog plasticnog poklopca,ako ti bude hodao karbas onda ti uvlaci zrak pa se to desava,ako je to imam pravo rjesenje za to;)

Hvala buraz bio si u pravu,vakuum je bio.Sad radi odlicno! Sad dolaze na red ostale djidje-*ebiga tako je kad se voze nova auta:lol: Hvala jos jednom
 
Član
rumenige je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
ima vakuum,moze biti da mu jednostavno nije dovoljna smjesa zraka i goriva i da se gasi,provjeri kakva mu je ler dizna moze i ona zaj*avat,meni je jednom tako bilo na mom motoru,pa je bilo do vakuuma,slijedeci put me zezala ler dizna,malo radi i zasteka,kad sam je promijenio onda je bilo ok.
pokusaj rukom da pomjeris karburator,ali bez onog plasticnog poklopca,ako ti bude hodao karbas onda ti uvlaci zrak pa se to desava,ako je to imam pravo rjesenje za to;)

Hvala buraz bio si u pravu,vakuum je bio.Sad radi odlicno! Sad dolaze na red ostale djidje-*ebiga tako je kad se voze nova auta:lol: Hvala jos jednom

nema na cemu druze,tu smo da se pomazemo;););)
 
Top