V.N Kine

V.N Kine

1. Button
2. Hamilton


ja ne zelim komentarisati vise :cool:

Imate li sta protiv ove voznje Hamiltona , bas me zanima :icon_biggrin:
 
Član
Button je opet zahvaljujuci taktici pobjedio u suprotnom Hamilton bi ga oderao...Žao mi je opet Vetela imao je dobro startnu poziciju, a što se Šumija tiče izgubio sam svaku nadu :icon_cry:
 
V.N. Kine
P Vozač Nacionalnost Momčad Vrijeme
1. J. Button Englez McLaren-Mercedes 1:44:42:163
2. L. Hamilton Englez McLaren-Mercedes + 0:01:530
3. N. Rosberg Nijemac Mercedes + 0:09:484
4. F. Alonso Španjolac Ferrari + 0:11:869
5. R. Kubica Poljak Renault + 0:22:213
6. S. Vettel Nijemac Red Bull-Renault + 0:33:310
7. V. Petrov Rus Renault + 0:47:600
8. M. Webber Australac Red Bull-Renault + 0:52:172
9. F. Massa Brazilac Ferrari + 0:57:796
10. M. Schumacher Nijemac Mercedes + 1:01:749
11. A. Sutil Nijemac Force India-Mercedes + 1:02:874
12. R. Barrichello Brazilac Williams-Cosworth + 1:03:665
13. J. Alguersuari Španjolac STR-Ferrari + 1:11:416
14. H. Kovalainen Finac Lotus-Cosworth + 1 krug
15. N. Hulkenberg Nijemac Williams-Cosworth + 1 krug
16. B. Senna Brazilac HRT-Cosworth + 2 kruga
17. K. Chandhok Indijac HRT-Cosworth + 4 krugova
18. J. Trulli Talijan Lotus-Cosworth Odustao
19. L. di Grassi Brazilac Virgin-Cosworth Odustao
20. P. de la Rosa Španjolac BMW Sauber-Ferrari Odustao
21. S. Buemi Švicarac STR-Ferrari Odustao
22. K. Kobayashi Japanac BMW Sauber-Ferrari Odustao
23. V. Liuzzi Talijan Force India-Mercedes Odustao
24. T. Glock Nijemac Virgin-Cosworth Odustao

Najbrži krug: Lewis Hamilton - 1:42:061 - 13. krug
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
1. Button
2. Hamilton


ja ne zelim komentarisati vise :cool:

Imate li sta protiv ove voznje Hamiltona , bas me zanima :icon_biggrin:
sacekaj jer jos nije odluceno od strane politicara

samo jedno mi je drago: neka shumi sad vidi kakav je on drzak bio prije prema ostalima ,neka vidi da se stvari mijenjaju

pola trke dobro pola dosadno po kisi, a za start neznam na snimcima mi drugacije izgleda al svaki snimak je drugaciji ,meni izgleda poslije crvenog daje krenuo samo sto Red Bull su spori i onkao nisu imali dobar start , ipak je dobro nakon 4 boxa , Petrov nema sta momak je puno trudi svka cast

http://www.youtube.com/watch?v=kKMztXO3OFU&feature=player_embedded
 
Član
Red bul ocigledno nije dobar na mokrom, a sto se tice sumija, hmmm sere da mu bolid kao ne odgovara, pa sto nije govorio da ima dobar bolid kada je pobjedivao... a zalosno ga je ovako i gledati.... rosberg, kubica, pametna strategija i odlicni. A ni Petrov nije bio los, dobar :cool:

Dugme dobro, nek je ispred hamiltona, mada je i on letio samo tako ;)
 
Član
Izvjestaji

Renault

Robert Kubica: "Današnja trka je bila veoma uzbudljiva i važno je što smo uspeli da osvojimo bitne poene. Nisam dobro startovao i izgubio sam dosta pozicija, ali je odluka da ostanemo na slikovima kada je počela kiša pomogla da se probijem na treću poziciju. Ipak ključni momenat trke je bio izlazak sigurnosnog automobila na stazu pošto sam zbog njega izgubio veliku prednost u odnosu na pratioce. I pored toga što sam zadovoljan sa petim mestom smatram da sam mogao uz malo sreće do podijuma."

Vitaly Petrov: "Jako sam srećan što sam uspeo da po prvi put završim trku u Formuli 1 i osvojim prve bodove. Trka je bila zahtevna i nije bilo lako donositi prave odluke. Kada je počela kiša na početku mnogi su rešili da pređu na intermedijum gume. Mi smo ostali na slikovima i to je na kraju bila pravilna odluka. Sve vreme sam bio u kontaktu sa timom pošto smo želeli da u pravom trenutku pređemo na gume za kišu. Kada sam montirao drugi set intermedium guma znao sam da će biti veoma važno da ih sačuvam. Otežavajuća okolnost je bilo to što nismo znali da li će kiša nastaviti da pada ili ne. Ipak, nastavio sam da vozim agresivno i imao sam dobar tempo. Pri kraju trke sam uspeo da obiđem Schumachera i Webbera i i osvojim još pozicija."

Eric Boullier, šef ekipe Renault: "Oba vozača su osvojila bodove i to je sjajan rezultat. Vitaly je osvojio svoje prve bodovi i fantastično je vozio sve vreme. Dobro je i što je prvi put odvezao celu trku. To može da mu podigne samopouzdanje. Robert je još jednom imao sjajnu trku i nije napravio ni jednu grešku tokom celog vikenda. Želim da pohvalim ceo tim koji je puno radio proteklih nedelja i na stazi i u fabrici u Enstoneu. Niko u timu nije napravio neku grešku i današnja strategija je bila odlična."

Alan Permane, glavni inženjer ekipe Renault: "Još jedna uzbudljiva trka i odlična predstava celog tima. Robert je ponovo odvezao oličnu trku i dobro je što smo ponovo uspeli da osvojimo puno bodova. Vitalz je danas vozio veoma dobro i zasluženo je došao do prvih poena. U poslednjem stintu je uspeo da sačuva gume i da pretekne nekoliko iskusnijih vozača. Ipak malo smo razočarani pošto smo zauzimali treće i četvrto mesto pre izlaska sigurnosnog automobila na stazu. Da se to nije desilo verovatno bi smo završili na podiumu."

Red Bull

Sebastian Vettel: "Današnja trka je bila veoma teška . U skoro svakom drugom krugu sam morao da pretičem nekoga ili je neko mene preticao. Izgubio sam dosta vremena kod prvog pit stopa ali smo se borili do kraja i na kraju osvojili šesto mesto. Krenuli smo sa prvog i drugog mesta ali smo završili trku dosta niže u poretku. Trka je bila haotična i ovo šesto mesto moše biti bitno kasnije u šampionatu. Glavni konkurenti su završili ispred nas i to nije dobro. Bilo je teško u ovakvim uslovima. U nekim periodima kada smo imali čistu stazu ispred sebe smo imali dobar tempo. Imao sam duel sa Hamiltonom u pit lane-u. Prvi sam završio sa zamenom guma i ne znam zašto je naglo skrenuo u levo i dotakao me. Bio sam ispred njega i imao sam prednost u svako slučaju.

Mark Webber: "Trka je bila teška za nas i konkurencija nas je uništila. Jednostavno nismo bili dovoljno brzi. Uslovi na stazi su bili promenjlivi ali kako nama tako i drugima. Trka je bila interesantna. Znamo gde gubimo u ovakvim uslovima i popravićemo se. Promenio sam još jednom gume na kraju jer sam mislio da bih mogao da osvojim još koju poziciju. Ipak na kraju nisam bio dovoljno brz."

Christian Horner, šef ekipe Red Bull: "Trka je bila veoma haotična. Oba vozača su rešila da pređu na gume za kišu u uvodnim krugovima. A onda se nakon par krugova staza prosušila i morali smo da se vratimo na slikove. Sebastian je nakon promene guma brzo sustigao Sutila. Međutim, dok je pokušavao da ga obiđe otišao je preduboko na kočenju i Hamilton je to iskoristio i prošao obojicu. U tom periodu trke je izgubio puno vremena. Posle sigurnosnog automobila Mark je izguran sa staze i izgubio je nekoliko mesta. Kockali smo se kada smo mu još jednom promenili gume ranije u trci. Zahvaljujući tome je uspeo da preskoči nekoliko konkurenata, ali su mu na kraju trke gume bile potpuno istrošene. Ipak uspeo je na kraju da završi osmi. Šesto i osmo mesto nije rezultat koji smo priželjkivali, ali ipak uzimajući današnje uslove i to je dobro. Trka je savršeno ispala za McLaren. Lewis je bio na istoj strategiji kao i naši vozači. Njima svaka čast, a mi ćemo da uzvretimo na sledećoj trci."

Force India

Adrian Sutil: "Ovo je bila trka u kojoj je odlučivala strategija. U nekim momentima je bilo teško oceniti koje gume su bile prave za uslove na stazi. Počeli smo na slikovima ali smo onda prešli na intermedium gume tokom prvog safety car perioda. Na početku je to delovalo kao prava odluka pošto sam uspeo da preteknem puno automobila na stazi. Onda je kiša stala i morali smo da se vratimo na slikove ali posle samo nekoliko krugova po suvoj stazi kiša je ponovo počela. Na drugom setu intermedium guma sam mogao da se upustim u borbu sa Lewisom, Sebastianom i Felipeom. Međutim, nešto kasnije su mi se gume pregrejale i morao sam ponovo u boks. Izgubio sam nekoliko pozicija i pao na trinaesto mesto. Na kraju trke sam se krupnim koracima približavao Schumacheru, ali nije bilo dovoljno krugova do kraja kako bih ga napao. Ali tako je to kada su ovakve trke u pitanju. Neki put profitirate, neki put ne."

Vitantonio Liuzzi: "Nažalost imao sam problem sa zagrevanjem kočnica u krugu za zagrevanje i kada sam kočio na krivini 4 u prvom krugu zadnji točkovi su potpuno blokirali i izleteo sam. Šteta je što se tako završilo pošto sam dobro startovao i osvojio 3 pozicije. Trka je mogla da bude zanimljiva za mene pogotovo što su uslovi bili promenljivi. Ovoga puta nije bilo onako kako smo želeli i nastavićemo da vredno radimo za sledeće trke."

Dr Vijay Mallya, vlasnik i šef ekipe Force India: "Razočaravajuće je to što nismo uspeli da osvojimo poene i iskoristimo ovakve uslove, ali trka po kiši je uvek lutrija. Ipak ima i dobrih stvari koje ćemo poneti sa ove trke. Adrian je još jednom pokazao da je odličan u ovakvim uslovima i da smo tim koji moše da se bori za top 10. Imamo dosta posla sada pošto je Renault stvorio veliku prednost, ali spremamo nekoliko spremnih unapređenja a sezona je duga. Pregrupisaćemo se i siguran sam da ćemo u Španiji biti jaki."
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Imate li sta protiv ove voznje Hamiltona , bas me zanima :icon_biggrin:

Znas ti vrlo dobro sto to pitas ... :icon_rolleyes:

Ako ga ni za ovo ne kazne, nego dobije samo neku "opomenu", onda to vec prelazi granice realnog ... Ne kazem da nije bio brz, par duela je odlicno odradio, ali guranje Vettela u boksu i Webbera na ciljnoj ravnini, a odmah poslije toga i guranje sa Schumacherom ... mislim stvarno ... :icon_mad:

Al bilo mi je merak gledati kako Schumi drzi lekcije Hamiltonu kad ga je ovaj pokusao obici :lol: Naravno da je Hamilton na kraju prosao na snagu i brzinu auta, ali Schumi ga je nekoliko puita znalacki zatvorio ... zelen je mali jos, ali mlad je, naucice ... :lol:
Sto se Schumija tice, daleko je od onoga sto sam ocekivao, tj. sto smo svi ocekivali, ali ne bi ga ja jos otpisao ... nema sanse za osvajanje titule, ali ako bolid posloze malo vise kako njemu odgovara, borice se on za prva mjesta

Sve u svemu, trka je bila zanimljiva i napeta do kraja (zahvaljujuci kisi), Ferrari, s' obzirom na "kvalitetne" meteorologe dobar, Alonso je extra vozio (4 stopa i kazna i opet 4 mjesto), a Massa mi vise nije onaj isti, kao da ga je nesreca malo promijenila ... valjda ce doci sebi


EDIT:

FIA je nakon Velike nagrade Kine objavila da su Lewis Hamilton i Sebastian Vettel dobili ukor zbog opasne vožnje u pitlaneu.

Zbog opasne vožnje u pitlaneu, suci Velike nagrade Kine su odlučili opomenuti McLarenovog vozača Lewisa Hamiltona i Sebastiana Vettela, iz Red Bull Racinga.

Podsjetimo, dvojica su međusobnu borbu za bolju poziciju vodila prilikom ulaska u boks, a stvari su opasnije postale nakon što je Lewis Hamilton nakon promjene guma izjurio tik do Sebastiana Vettela.

Suci s vozačima razgovarali nakon utrke

Za bolju poziciju za izlazak iz pitlanea Hamilton je konkurirao sve do posljednjih metara, no pomicanjem u desnu stranu i zatvaranjem, Sebastian Vettel je jasno pokazao da mu ne namjerava prepustiti svoje mjesto.

Suci su nakon utrke razgovarali s obojicom, prilikom čega su im objasnili zbog čega je njihova vožnja bila opasna


Ma daaaaaaj ... pa ovo je stvarno preseravanje. Pa kao da su mala djeca, "ajde, malo cemo zagalamiti na njih i nece oni to vise!!!" ... a i zasto su to, molim te, Vettela ukorili? Pa covjek je uredno izasao ispred Hamiltona i cijelo vrijeme je bio vise od pola bolida ispred njega, a ovaj je gazio tamo po onim pistoljima za promjenu guma

:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
ma mali cigic uvijek ostaje cigic... ;)

a sto se tice shumija, bolid koji vozi uopste nije pravljen za njega, nego za rosberga. najavljuje se da u mercedesu uskoro potpuno transformisu bolid, koji ce biti po shumijevom "ukusu". cak se mijenja i osovinski razmak, prednji dio bolida, ma skoro pa sve... tek onda cemo vidjeti koliko danasnji shumi ustvari vrijedi...
 
kad je osvajao titule pricali ste da nije do bolida nego do njega , Bog , sah , kralj , vidim :lol:

topicu , brate ko gubi ima pravo da se ljuti , shvatam te , al ne moras bas tako , kad je ferrari osvojio prvu dvostruku pobjedu ja sam cestitao , budi covjek :icon_smile: po tebi Hamilton ubija sve oko sebe dok vozi , jbg , nije ko neki , znas ti dobro koji , da vozi ko po jajima , a schumi je odrazo lekciju Hamiltonu ? Vidio sam , i Petrovu isto jel de ? :D
 
Član
Schumacher tvrdi da se tek treba naviknuti na nove intermediate gume

Michael Schumacher je današnju Veliku nagradu Kine završio na desetom mjestu, s gotovo minutu zaostatka za svojim momčadskim kolegom Nicom Rosbergom.
schumacher_malaysia_rain.jpg



Schumacher i Mercedes donijeli ispravnu odluku

Sedmerostruki svjetski prvak Michael Schumacher je priznao da je tijekom današnje Velike nagrade Kine imao i problema s emocijama, koje su uglavnom bile negativne.

Podsjetimo, nakon što je u prvom dijelu utrke donio ispravnu odluku i ostao na gumama za suho, Schumacher u nastavku nije mogao konkurirati drugim vozačima te je pritom stalno propadao u poretku.

Na kraju je osvojio samo jedan bod, dok je njegov momčadski kolega Nico Rosberg utrku završio na pobjedničkom postolju, gotovo minutu ispred njega.

"Kao što i pretpostavljate, tijekom utrke sam imao dobrih emocija, ali bilo je i puno onih loših," izjavio je Schumacher za BBC.

"Na početku smo zapravo mislili da smo bili prilično pametni dok su drugi prešli na intermedije, a na kraju se i pokazalo da je ta odluka za njih bila pogrešna."

"No, iskreno govoreći, mislim da cijeli vikend nije bio dobar za mene. Mislim da drugoj engleskoj momčadi 8McLaren) moramo čestitati i priznati im da su napravili odličan posao."

"Imao sam lijep dvoboj s Lewisom u jednom trenutku utrke, lijepo smo se utrkivali. No, bez obzira na to, oni su uspjeli. Čestitke i Nicu, koji je došao do pobjedničkog postolja i osvojio vrijedne bodove za momčad."

Nova specifikacija intermedija problematična za Schumachera

Schumacher je rekao da se mora naviknuti na novu specifikaciju intermediate guma, koje su prema njegovim riječima prilično različite od onih koje su se u Formuli 1 koristile prije njegovog povlačenja.

"Još jednom, ovo su novi uvjeti, a intermediji su prilično različiti od onoga što pamtim iz povijesti. Zato se morate dramatično tjerati kako biste dovoljno dugo ostali na životu."

"Problem je bio u vremenu, bilo je teško predvidjeti koliko će kiša trajati i kada će prestati. Nismo znali hoćemo li se vratiti na slickove ili koliko žestoko možete pritisnuti. Dakle, ovo je potpuno novo iskustvo za mene."
 
Član
Jel ti ovo na vataru predsednik udruženja roma :lol: Pa dokaz da bolid igra njavecu ulogu je ovaj Baton, cigančić je za njega izmislio vožnju samo što je loš taktičar kod njega je uvijek gas do poda...Što se tiče Šumija i mene je razočarao očekivao sam puno više od njega ne titulu ali bar da mu se ovakve stvari ne desavaju, sad vidjećemo nakon tih promjena na bolidu imaju 3sedmice da to srede onda više neće imati izgovora!!!
 
Top