V.N Italije- Monza

V.N Italije- Monza

Član
Hidraulic je napisao(la):
Schumi nije ostavljao dovoljno prostora u Ascari sikani, koliko se sjecam. Malo je falilo da ga kazne, cim se Ross javio na team radio.

A sezona, losa, jedino ostaje jos borba za 2 poziciju u konstruktorskom poredku.

pa valjda i jeste fazon ne ostaviti protivniku prostora da prodje (uz postivanje pravila o branjenju pozicije) :lol:

ako sam ja fulo, e jebo onda i formulu i utrke i sve, ako jos moras paziti da ostavis liku dovoljno mjesta da te prestigne :icon_biggrin:
 
Član
emir_89 je napisao(la):
Hidraulic je napisao(la):
Schumi nije ostavljao dovoljno prostora u Ascari sikani, koliko se sjecam. Malo je falilo da ga kazne, cim se Ross javio na team radio.

A sezona, losa, jedino ostaje jos borba za 2 poziciju u konstruktorskom poredku.

pa valjda i jeste fazon ne ostaviti protivniku prostora da prodje (uz postivanje pravila o branjenju pozicije) :lol:

ako sam ja fulo, e jebo onda i formulu i utrke i sve, ako jos moras paziti da ostavis liku dovoljno mjesta da te prestigne :icon_biggrin:

to je vise radi funka , nece mu direktno javiti pusti ga brzi je da nebi sta bilo jer prate svaki tvoj potez
 
emir_89 je napisao(la):
Hidraulic je napisao(la):
Schumi nije ostavljao dovoljno prostora u Ascari sikani, koliko se sjecam. Malo je falilo da ga kazne, cim se Ross javio na team radio.

A sezona, losa, jedino ostaje jos borba za 2 poziciju u konstruktorskom poredku.

pa valjda i jeste fazon ne ostaviti protivniku prostora da prodje (uz postivanje pravila o branjenju pozicije) :lol:

ako sam ja fulo, e jebo onda i formulu i utrke i sve, ako jos moras paziti da ostavis liku dovoljno mjesta da te prestigne :icon_biggrin:

Pa pravilo je da je moze braniti jednom , a Hamo kad navali , jbg , nisu ni u Mercu veslo sisali , znaju kakve su im mogucnosti. Meni je zao Rosberga bilo , mnogo bolje vozi od Schumija ove sezone ;)
 
Član
Hidraulic je napisao(la):
Schumi nije ostavljao dovoljno prostora u Ascari sikani, koliko se sjecam. Malo je falilo da ga kazne, cim se Ross javio na team radio.

A sezona, losa, jedino ostaje jos borba za 2 poziciju u konstruktorskom poredku.

Ma Hamilton se zalio sto se ovaj nece da makne da ga predje bez borbe ... Eto to je bilo!
Kakvo ne ostavljanje prostora? Pa pregledajte snimku ... Svaki put se Schumi branio zauzimajuci unutrasnju putanju i tek pred zavoj bi se vracao na trkacu putanju, s'tim da je Hamilton svaki put bio iza njega bez mogucnosti da prodje, taman da je uvaj u tom momentu stao! Placipi*ka obicna! Kako je Button to pametno odradio ... krstario je na 1.5 sec iza njih i gledao gdje moze proci i pri tom sacuvao gume, a ne napadao ubudale kao Hamilton. Kad je ocijenio da je povoljan trenutak, odradio ih obojicu i zdravo!

A McM, k'o McM, odmah ulozio zalbu da zastiti svog miljenika i FIA je upozorila Mercedes, a to je znacilo samo jedno ... da ga ovaj propusti, ili ce dobiti kaznu! Vidjelo se to iz aviona ... Rossov glas je bio isti kao Smedley-ev kad je rekao Massi "Alonso is faster than you!"
 
Član
Kako god Deda je mozgom i iskustvom držao usijanu glavu Cigu lagano...samo kad se sjetim koliko se prošle sezone radovao preko radija kad je obišao Šumija za krug ova lekcija mu je i trebala...a što se tiče Rozberga mislim da ove sezone uopšte nije bolji od Šumija sad voze ravnopravno...za razliku od prošle...a Šumi sa 40 i kusur i da ima puno bolji bolid nevjerujem da bi bio konkurent za titulu ali bi često se penjao na postolje sigurno...dovoljan dokaz da tu ima još nešto je činjenica da na svakoj utrci na startu osvaja i po 2,3 i više pozicija samo imam osjećaj da kako utrka odmiče da pada...Vetel je uzeo titulu i stavrno šteta zbog ostatka sezone ;)
 
Član
hamiltonj e najveci supak u F1 kad je se Šumi vratio rekao je da hoce da se potrka sa njim....sad mu je tata i pokazao sta je pravi vozac a ne neki cigo koji zove FIA-u da kazu Šumiu da ga pusti...ako je toliko dobar zasto ga nije mogao 20 krugova preteci i kad bi ga preteko šumi bi to vratio....vidjeli smo kako je Dugme uzelo Šumia, ko keks, Button je 100 puta bolji od cige, button ga je mogao preteci 10 puta ali nije smjeo....;)
 
Član
A da objektivnije sagledate situaciju. Zasto bi FIA naredila Schumaheru da propusti Hamiltona? Valjda sudci znaju bolje od nas sta treba a sta ne.
A kako ne kontate da ni Button nebi prestigao Schumahera, da Schumaher nije isao u box na kraju kruga. McLaren je imao najbrzi bolid u Monzi, ali losim startom se to nije pokazalo.
 
Hidraulic je napisao(la):
A da objektivnije sagledate situaciju. Zasto bi FIA naredila Schumaheru da propusti Hamiltona? Valjda sudci znaju bolje od nas sta treba a sta ne.
A kako ne kontate da ni Button nebi prestigao Schumahera, da Schumaher nije isao u box na kraju kruga. McLaren je imao najbrzi bolid u Monzi, ali losim startom se to nije pokazalo.

Ne mozes ti brate nikome dokazati da Deda vise nije taj kalibar da moze ozbiljno i u kontinuitetu odvesti trku kako su navikli dok su pratili F1. Jbg vremena se mjenjaju , dolaze novi klinci i koliko god da mrzite Hamiltona toliko ga morate postovati , jbt pa pogledaj sta je uradio u zadnjih par krugova kad je ganjao Alonsa ;)
 
Član
Ja prvi nisam nikad rekao da je loš vozač ali je brate neviđen cmizdravac...i sklon je glupostima...a danas s obzirom na gume i nova pravila teško je praviti neke paralele razlike vremena od vrste do vrste guma, i razlike između starih i novih guma su drastične...svako svakog može obići...Šumi nije stari i nerelano je očekivati da neko sa 25 i 42 u bilo kojem sportu bude jednako dobar...mada mora se priznati da je majstorski držao Hamiltona pola utrke...i Hamilton i Šumi prije povlačenja definitivno neće nikad biti isti kalibar vozača...to su dvije različiute vremenske zone i suvišno je porediti bilo šta..Hamilton jeste možda poslije Vettela i Alonsa najbolji vozač danas ali dosta toga a pogotovo više mirnoće i sportskog duha mu treba da bude klasa...Nisam Buttona nikad pretjerano obožavao ali danas izgleda puno kompletnije i daleko zrelije i pametnije vozi od Cige!!!
 
Član
Hidraulic je napisao(la):
A da objektivnije sagledate situaciju. Zasto bi FIA naredila Schumaheru da propusti Hamiltona? Valjda sudci znaju bolje od nas sta treba a sta ne.
A kako ne kontate da ni Button nebi prestigao Schumahera, da Schumaher nije isao u box na kraju kruga. McLaren je imao najbrzi bolid u Monzi, ali losim startom se to nije pokazalo.

A kako ti ne kontas da je rijec o tome da je Button vidio da se kraj Schumija ne moze proci i mirno je sacekao da ova dvojica sataru gume ganjajuci se i onda ih je obojicu otresao kao slinu iz nosa! A Hamilton k'o da je juce poceo voziti pa iz kruga u krug na istom mjestu i na identican nacin pokusava preteci! To dokazuje da nema mozga nego samo na silu i na snagu moze nekoga preteci.

@Vernes ... A jesi ti mozda obratio paznju koliko se Alonso borio sa bolidom u tih zadnjih par krugova? Gume su mu bile katastrofalne i to je razlog sto je ovaj toliko bio brzi.
 
Član
darko13 je napisao(la):
Ja prvi nisam nikad rekao da je loš vozač ali je brate neviđen cmizdravac...i sklon je glupostima...a danas s obzirom na gume i nova pravila teško je praviti neke paralele razlike vremena od vrste do vrste guma, i razlike između starih i novih guma su drastične...svako svakog može obići...Šumi nije stari i nerelano je očekivati da neko sa 25 i 42 u bilo kojem sportu bude jednako dobar...mada mora se priznati da je majstorski držao Hamiltona pola utrke...i Hamilton i Šumi prije povlačenja definitivno neće nikad biti isti kalibar vozača...to su dvije različiute vremenske zone i suvišno je porediti bilo šta..Hamilton jeste možda poslije Vettela i Alonsa najbolji vozač danas ali dosta toga a pogotovo više mirnoće i sportskog duha mu treba da bude klasa...Nisam Buttona nikad pretjerano obožavao ali danas izgleda puno kompletnije i daleko zrelije i pametnije vozi od Cige!!!

slazem se s tobom u potpunosti, po meni trenutno je najkopletniji vozac Alonso ali ga uvijek ekipa zajebe sa taktikom...McM i RBR imaju najbolje taktike za boks...iza alonsa su mi button i vettel, a hamilton mi nije nista posebno od kad je dosao u F1, njega jedino izvlaci malo jace auto...ali kao vozac nije ni blizu mnogima od njih...a pogotovo Šumiu, to sto ga neki nazivaju djedom koji vise nezna voziti vidi se da su poceli gledat F1 prije 2 godine,treba vratit bolide od prije 5 godina bez ove danasnje elektronike kad se vidjelo koje pravi vozac a ne ko ima bolji bolid...a djed je pokazao da moze da se bori sa duplo mlađim od sebe, i da mu pokaze sta je trka, a ne sve silom...kad vidi da nemoze preci nekog cigo odma zvekne u njega....:lol:....a ti mercedes boy jesili ti gledo F1 prije hamiltona, za koga si tad navijao ko ti je bio najbolji:icon_question:...
 
Član
Dizete ga u nebesa nakon 1 utrke, gdje je bio cijele 2 sezone, Rosber ga redovito otresa. Na startu dobro starta jer ne umije odvesti brzi krug, pa ispred sebe ima sporije bolide i neiskusnije vozace.
Kazes treba vratiti bolide prije 5 godina. Pa ti su bolidi imali vise elektronike, TC su imali sad nemaju.

Hamilton vam nije posebno ok. Najjace auto ga izvlaci, jesi ti mozda gledao 2009 sezonu?

mtopic- prica da je button cekao da zeznu gume ne drzi vodu. Schumaher je otisao na kraju kruga u box, i u Ascariju pustao je Buttona. I Button je odmah u narednom krugu otisao u box, a Hamilton je otisao tek nakon nekoliko krugova u box.

I covjek cmizdravac, placipicka zato sto je 1 u pola godina, pitao je box je li to dozvoljeno, ako nije da se konsultuju sa fiom.

I gume alonsa nisu bile razlog zasto je bio brzi. Postavio je najbrze vrijeme utrke, a button 2 najbrze vrijeme.
 
Top