Upozoravate li ostale ucesnike u saobracaju da je u blizini radarska kontrola?

Upozoravate li ostale ucesnike u saobracaju da je u blizini radarska kontrola?

Upozoravate li ostale ucesnike u saobracaju da je u blizini radarska kontrola?


  • Total voters
    166
Ma sta jel blicam, kad prodjem pored govana svakom sljedecem autu blicam masem ruakama, pokazujem prstom tu su, tu su....ili nekad prije kad smo stopali pa policija jedno 100m ispod nas, mi masemo rukama ljudima da uspore, kad za jedno 5 min dolazi policajac kaze " de momci nemojte se zajebavat" XD XD XD....ili jos jedna anegdota: U mene tetka sad je u Americi imala suzu kadeta jarane zalijepi se za sofersajubu dodje joj mjenjac fakticki iza nje, uglavnom kraljica je blicala policajcima da uspore,,,,....:lol::lol::lol:
 
Član
obavezno...!!

samo sto ih vise ne skonta nego skonta sto blicam :cool:
Al sie uglavnom zna ko ce skontati a ko ne :icon_smile:..i po autu,vozacu(musko zensko,staro-malo) sve zavisi ;)
 
Član
problem je sto 70% ljudi ne skonta da mu blicas jer misle da auto poskakuje na rupama kojih su nase ceste pune

do sad sam popusio kamaru kazni i rijetko mi neko blica kad idem prema "kontrolnoj tacki" al eto ja se trudim da slijedim ona lijepa vremena kad je bilo solidarnosti medju vozacima pa upozoravam na svasta
:123:
 
Član
Uvijek, ali primjećujem da to vozaci dosta manje rade, pogotovo van granica BiH...

ŽIVIO BLICCCC BLICCCC :123:
 
Član
oj keno jesi se primio ko saucesce,blicaj ba,hvala bogu da si se opametio,vozi po ogranicenju ko i mi svi ostali ali blicaj svima ko i mi svi ostali,zar ti nije lijepo da te neko upozori da mozes ocekivati iskakanje iz nekog zbuna ;) bar ga neces zgaziti kad iskoci,a desavalo se ljudima da malo fali da ga zgazis,meni je jednom tako iskocio pred auto,ma sekunda :D
i blicamo blitz blitz:123:
 
Član
Drug halali, istina i jesam se bio malo upalio :icon_sad:
Krenulo je od toga da odmah u pocetku nije bilo normalne rasprave, vec se krenulo sa "bezobrazni, mamu im" i slicno gdje sam se osjetio prozvanim i jbg malo naostrio u raspravi. Izvini jos jednom jbg ;-)
Svjestan sam da sam na forumu ljubitelja automobila i da ja sa svojom pricom izgledam kao neki penzioner ili prikriveni drot :) ali smatram da sam veoma savjestan vozac i uvjerenja sam da kad bi ljudi sami od sebe vozili po ogranicenjima ne bi se ni ovi stekali u svakom grmu, dojadilo bi im i pozabavili bi se pametnijim i bitnijim stvarima, a i raja bi manje ginula sto je najbitnije.
Mnogim savjesnim vozacima koji predju samo 10-20 km/h preko ce blicanje pomoci, ali isto tako placena kazna moze nekog opametiti za buducu jurnjavu po cesti. Blicanjem im samo dajemo krila da poslije predjene radarske kontrole mogu nastaviti po svom...
Zato po meni "svako o sebi" ;)
 
Član
treba blicat, jer su nazalost vecina prasinari, ili recimo usteka se u zbunje, lafo skola u blizini, ima barem 200m do iste, zaustavi te u sred noci, nedelja... sto si vozio 15-tak km/h iznad ogranicenja od 40 ili 50km/,.... reko ko" to sada ide u skolu u ova doba i vecernja davno zavrsila :icon_eek:...

trebaju svuda biti table da takva ogranicenja vaze od 7-19.00 sati... kao sto ima na nekim mjestima... nema vece gluposti, nigdje nikog, noc, pravac pukao, ogranicenje 40tak, a oni ustekani negdje :icon_mad: pa ne mozes ni u trecoj vozit kako treba, samo ce ubrzat nesto iznad ogranicenja... a ako je 60km/h jurnjava e onda stvarno... svako novije auto, pri toj brzini imas osjecaj da se pomices nekako... nije yugo pa da huci, landara, trese i puse sa svih strana :D
 
Član
Stoji i to, ali ruku na srce, ne pamtim kad sam vidio da ima radarska kontrola gdje je ogranicenje 40. Eto jedino se sjecam tog radara u Hrvatskoj gdje je ogranicenje 50, i znam da ima kamera kod ekonomske skole u Sarajevu i tu je jedno vrijeme bilo ogranicenje 40 ali mislim da kamera ne hvata na 60 vec preko. Mada vidim da raja prodje i preko 60 a ne slika.
Sad je kod ekonomske mislim 60 ogranicenje a slika na 81 ili 82. (ako se varam neke me neko ispravi)
A ako i stoji nedjeljom kod skole neki znak da je ogranicenje 40, pa brate nije skola 3 kilometra, to je u vrh glave 100-200 metara, sta ga fali spustiti na 40-50.
Pa jbg i meni se X puta desi da se vracam iz grada u 2-3 sata i stojim sam na semaforu minut - minut i po, fino vidim da nema nikoga... ali jbg cekam, ne prolazim kroz crveno. Treba malo strpljenja ;)
Vani je to fino regulisano, u Svedskoj su npr. napravili da u ta gluha doba semafor sam prepoznaje kad neko dolazi (mislim po svijetlima), i ako iz drugih pravaca nema auta nema sanse da te uhvati crveno i da sam cekas na raskrsnici...
Ali jbg to je Svedska... :)
 
Član
Mene je tako opametila kazna presao 20 km/h preko i od tad mnogo sporije vozim, i obavezno blicam a nema da ne skontaju da im blicam kad su 4 fara, a razlika izmedju kratkih i dugih nebo i zemlja :lol:
 
Član
Et ako neko bude prolazio kroz Travnik, da zna, prije 2 dana je ponovo stavljena u funkciju kamerica na Kalibunaru.
 
BHT Ovisnik
danas zenica-sarajevo-Konjic prosao 5-6 patrola,od toga svega nisu mi ni 3 auta blicnula...
 
Top