Ukinuli nam vize :D

Ukinuli nam vize :D

MTR

Član
ukidanje vize je cudo , od sada imas u djepu dodatnih 30 eura od vize ( koliko se do sad placala ) i ono od troskova dok je sredis isto toliko .
Ko je do sad isao ici ce i u buduce samo je problem sto ti treba lova ako ides na suho , ja npr. potrosim ( poslovne svrhe ) za 5 dana puta po Njemackoj oko 1000 EUR na troskove goriva , putarina ,hrane ...... pola od ove cifre je gorivo ako ne i vise

Mi bi u Europu a dijasporci dolaze ovamo i rade servise na autima , popravljaju zube , zenama mecu nokte :lol::lol::lol: , eto vam EUropa jebala vas ona , sto kaze Nermin ako hoces radit moze se i ovdje solidnih stvari ostvarit , ni puno ni malo vec dovoljno.
Ili sto kaze Error , nema jarane na crnjaka radit , jer ako tebe klepi , skoro pa nista , a vlasnik firme mora kaznu iskesat , a kazne idu od 10.000 EUR pa sve do ............

Odo u Njemacku , kako glupa recenica :lol::lol::lol: , Dje su baje da odes u Njemacku , ma dignut cu kredit , eto to vam je u nas narodna , bitno je da on ode u Njemacku , bice vise cjenjen u drustvu kao baustelac , alo ba ljudi nije 20-ti vijek kad su se gore pare uzimale , danas toga nema vise , plate u Njemackoj su ( znam i provjereno ) 800-900-1000 EUR , za Bosance , jer nismo svi avio-elektro-masinski inzinjeri pa da nam satnica bude 40 EUR

aj zdravo odo kafu pit :D
 
Član
evo uhvaticu malo vremena da vam pisem o 'radu vani''

......pocecu od tatinih sinova ovdje koji izađu u grad sa stranim tablama na C klasi (novoj) i kupe pun sto bavarije u diskoteci a onda polupaju pola diskoteke.....cool...ili ne...

a Njihov tata spava u kontejneru u austriji,kontejner uvjek na tockovima,C klasa na tockovima,u sred noci zakace kontejner i odvukose te na drugu baustelu a ti onda trci prvom prilikom po C klasu da ju preparkiras....

eeeeeeeeee moji momci moji momci....

Radio sam u SLo 2 god...dok je kao ''bilo dobro''
plata 1000 pa na vise,kako koji mjesec radim,odnosno koliko dana po 12 sati rada imam,dva obroka placena put na posao i stan placen.Radio lijep posao,sklapanje konstrukcija po nacrtu,odgovoran,nije normiran....sve super.
prvo spavao sa 15 ljudi u jednoj prostoriji
pa sa 5
pa sa jos dvojicom da bi onda nestalo posla
....... i da se selim na drugi kraj SLo gdje sam opet radio cool posao u struci,nasao stan sa jos jednim poznanikom.
Sta je bio CITAVIH 13 KVADRATA i sa rezijama je kostao oko 350€ mjesecno u centru ljubljane na 6-om spratu bez lifta....
jooooj kako smo bili ponosni,ljudi dolazili gledali,divili nam se,mastali kako ce i oni jednog dana imati takav stan,nas dvojica dva prakinga,dvije bembare....fusanje poslije posla,oko mehanike i auta...ma sve super (da to je bilo super,mi smo bili gospoda)....ALI...plata sisla na 500€ od cega imam jedan obrok i put do posla a stan i ostalo sam si placao sam...ali bilo je fusa posliej posla pa se moglo.
i tako 12 sati,dan za danom,onda odjednom skontas da je subota pa u bembaru pun gas do BiH da vidis zenu,svoje roditelje,njene...kumove i jebo te bog eto ga nedelja....pun gas opet za ljubljanu....1200km za vikend sa autom,nema se kad ni ulje provjeriti....
i tako dobijemo ja i zena ponudu za ivaj posao u Modrici....
hmmmmm....zabijem ja sve u PM i srijeda pun gas (vize radne jos 2 mjeseca ostalo)...i sad je situacija ovakva.
stanujemo u centru modrice,130 kvadrata stan (da 130 kvadrata odnosno 10 stanova u ljubljani)...5 terasa natkrivenih,podno grijanje,bazen,parking za 10-15 auta....ja i zena radimo zajedno,na posao sa posla i tako dan za danom....plata je super za ono na sta se naviklo u BiH....
REZIME: nada se da me nece niko ni puskom natjerati da idem raditi vani!!!!!!!!
ne kazem da necu nikad....nikad ne reci nikad....ali samo ako ne bude hljeba za jesti.

Jebo te bog odem raditi,kazu dosli stranci sa odmora.....odem na odmor kazu moji u BiH dosli stranci na odmor...pa u picku materinu stranac gdje god da odem,gdje pripadam.....eeee ne pripadas ti moj Suki ni u pizdice.....

ALi moci...sretno vam...probajte...
i da ...samo da pozdravim ove sto mastaju da ce biti na necijoj grbaci,bez rezija i da ce raditi na crno....ma drug moj ti se sunjas po tuđoj drzavi kad imas papire nemali kad nemas,pola vas ne smije bez licne otici u grad u svojoj zemlji,ili bez vozacke otici u drug grad a kamoli da radite na bausteli bez ikakvog papira....
ko ce te trpiti,pa bolan dođu vam gosti i malo duze odsjede ti pocnes pizditi samo sto ih ne gonis metlom iz kuce....

i pozdrav za tatine sinove sa baustele sa zeljom da odu malo u tatinu grupu da rade,da vide kako je tata to sve zaradio.... NI PAS VAM NIJE RAVAN KAD ODETE VANI RADITI!!!!!!!!!!!!

Toliko....

LP


ne kazem da ovo nece biti dbro da se vize ukinu...evo na primjer mogli bi otici na RACELAND u SLo malo u provod,pa po nove felne 18'' za po 90€ komad i tako to.....u posjetu baustelcima da im odnesemo pola kile kafe i tako dalje....
 
Član
Ja jedva cekam da ukinu vize odo odma vikend u amsterdam a ako bog da do godine autom do Portugala sto mi je san zadnjih 15 godina :)))
 

MTR

Član
GaRGa je napisao(la):
Ja jedva cekam da ukinu vize odo odma vikend u amsterdam a ako bog da do godine autom do Portugala sto mi je san zadnjih 15 godina :)))

ne bi ti preporucio tu avanturu nikako , bio-vidio-ne ponovilo se , ne kazem da nije lijepo tamo i nazad oko 8000 km ugodne voznje , prelijepih krajolika , finih gradjevina , lopova i djeparosa na svakom cosku , bog me ubio ako mi nismo najpostenija drzava u Europi , pa bolan onaj pumpadjija na benzinskoj hoce da izvara a za policiju da ne pricam , ma eto im Europa jebala ih ona .

Ne odvracam nikoga od malo avanturizma ili pokusaja da se zaradi za zivota ali brate nema tamo nafake osim ako nisi njihov
 
Član
poslusajte obavezno!!!

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Xy6mtHI-jD8?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Xy6mtHI-jD8?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
 
Član
nebi ja odavde nigdje da me shvabo udara klipom (shtaflom) po ledjima i govori arbajt arbajt... nema ljepseg zivota sto ovde mozete pricati sta hocete.e samo da je gore zaradjivat a vamo trositi to bi valjalo
 

DLS

Početnik
scorpio je napisao(la):
nebi ja odavde nigdje da me shvabo udara klipom (shtaflom) po ledjima i govori arbajt arbajt... nema ljepseg zivota sto ovde mozete pricati sta hocete.e samo da je gore zaradjivat a vamo trositi to bi valjalo

eh da jeee :icon_sad::icon_sad::cool:
 
Član
MTR je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
Ja jedva cekam da ukinu vize odo odma vikend u amsterdam a ako bog da do godine autom do Portugala sto mi je san zadnjih 15 godina :)))

ne bi ti preporucio tu avanturu nikako , bio-vidio-ne ponovilo se , ne kazem da nije lijepo tamo i nazad oko 8000 km ugodne voznje , prelijepih krajolika , finih gradjevina , lopova i djeparosa na svakom cosku , bog me ubio ako mi nismo najpostenija drzava u Europi , pa bolan onaj pumpadjija na benzinskoj hoce da izvara a za policiju da ne pricam , ma eto im Europa jebala ih ona .

Ne odvracam nikoga od malo avanturizma ili pokusaja da se zaradi za zivota ali brate nema tamo nafake osim ako nisi njihov

ma buraz obisao sam ja citavu planetu do sad nemoj za mene da brines, al nisam odavno po zapadnoj evropi ima 15-ak godina od zanje ture:))
 
Član
-Suki- je napisao(la):
evo uhvaticu malo vremena da vam pisem o 'radu vani''

......pocecu od tatinih sinova ovdje koji izađu u grad sa stranim tablama na C klasi (novoj) i kupe pun sto bavarije u diskoteci a onda polupaju pola diskoteke.....cool...ili ne...

a Njihov tata spava u kontejneru u austriji,kontejner uvjek na tockovima,C klasa na tockovima,u sred noci zakace kontejner i odvukose te na drugu baustelu a ti onda trci prvom prilikom po C klasu da ju preparkiras....

eeeeeeeeee moji momci moji momci....

Radio sam u SLo 2 god...dok je kao ''bilo dobro''
plata 1000 pa na vise,kako koji mjesec radim,odnosno koliko dana po 12 sati rada imam,dva obroka placena put na posao i stan placen.Radio lijep posao,sklapanje konstrukcija po nacrtu,odgovoran,nije normiran....sve super.
prvo spavao sa 15 ljudi u jednoj prostoriji
pa sa 5
pa sa jos dvojicom da bi onda nestalo posla
....... i da se selim na drugi kraj SLo gdje sam opet radio cool posao u struci,nasao stan sa jos jednim poznanikom.
Sta je bio CITAVIH 13 KVADRATA i sa rezijama je kostao oko 350€ mjesecno u centru ljubljane na 6-om spratu bez lifta....
jooooj kako smo bili ponosni,ljudi dolazili gledali,divili nam se,mastali kako ce i oni jednog dana imati takav stan,nas dvojica dva prakinga,dvije bembare....fusanje poslije posla,oko mehanike i auta...ma sve super (da to je bilo super,mi smo bili gospoda)....ALI...plata sisla na 500€ od cega imam jedan obrok i put do posla a stan i ostalo sam si placao sam...ali bilo je fusa posliej posla pa se moglo.
i tako 12 sati,dan za danom,onda odjednom skontas da je subota pa u bembaru pun gas do BiH da vidis zenu,svoje roditelje,njene...kumove i jebo te bog eto ga nedelja....pun gas opet za ljubljanu....1200km za vikend sa autom,nema se kad ni ulje provjeriti....
i tako dobijemo ja i zena ponudu za ivaj posao u Modrici....
hmmmmm....zabijem ja sve u PM i srijeda pun gas (vize radne jos 2 mjeseca ostalo)...i sad je situacija ovakva.
stanujemo u centru modrice,130 kvadrata stan (da 130 kvadrata odnosno 10 stanova u ljubljani)...5 terasa natkrivenih,podno grijanje,bazen,parking za 10-15 auta....ja i zena radimo zajedno,na posao sa posla i tako dan za danom....plata je super za ono na sta se naviklo u BiH....
REZIME: nada se da me nece niko ni puskom natjerati da idem raditi vani!!!!!!!!
ne kazem da necu nikad....nikad ne reci nikad....ali samo ako ne bude hljeba za jesti.

Jebo te bog odem raditi,kazu dosli stranci sa odmora.....odem na odmor kazu moji u BiH dosli stranci na odmor...pa u picku materinu stranac gdje god da odem,gdje pripadam.....eeee ne pripadas ti moj Suki ni u pizdice.....

ALi moci...sretno vam...probajte...
i da ...samo da pozdravim ove sto mastaju da ce biti na necijoj grbaci,bez rezija i da ce raditi na crno....ma drug moj ti se sunjas po tuđoj drzavi kad imas papire nemali kad nemas,pola vas ne smije bez licne otici u grad u svojoj zemlji,ili bez vozacke otici u drug grad a kamoli da radite na bausteli bez ikakvog papira....
ko ce te trpiti,pa bolan dođu vam gosti i malo duze odsjede ti pocnes pizditi samo sto ih ne gonis metlom iz kuce....

i pozdrav za tatine sinove sa baustele sa zeljom da odu malo u tatinu grupu da rade,da vide kako je tata to sve zaradio.... NI PAS VAM NIJE RAVAN KAD ODETE VANI RADITI!!!!!!!!!!!!

Toliko....

LP


ne kazem da ovo nece biti dbro da se vize ukinu...evo na primjer mogli bi otici na RACELAND u SLo malo u provod,pa po nove felne 18'' za po 90€ komad i tako to.....u posjetu baustelcima da im odnesemo pola kile kafe i tako dalje....




Prijatelju kakvo je to pisanje sa konstantnim psovanjem i vrijedanjem, kontrolisi se malo jbt, drugo, ne kontam sta ti imas protiv nekog ko zeli ici i probati. Nek idu ljudi, nek se bore za sebe i svoj bolji zivot ukoliko imaju zelju, trenutno im je bilo gdje bolje nego ovdje (mislim na ove nezaposlene itd. onaj ko ima 2000KM platu cisto sumljam da i misli ici gdje).
Ti izgleda samo za gradevinu znas pa kontas svi ce po bausteli raditi, daj ba pusti tu pricu. Jako dosta opcija ima i nadam se da ce dosta ljudi to iskoristiti, cak mogu otici i zeniti se tamo, godisnje imas 6 mjeseci da upoznas nekog :D
I da, to sto si mene citirao kao nece te niko trpiti na grbaci, opet ponavljam nismo svi isti, sta ti znas kakva je moja porodica, ko je sve zivio i koliko kod mene, koliko cesto dolaze, kakav je nas odnos? Dakle nemoj svega ti suplje i pusti ljude nek idu da se bore za sebe, nije Slovenija i gradevina jedina opcija ;)
 
Top