Tuzla, HGT vs ibiza tdi

Tuzla, HGT vs ibiza tdi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ne sumnjivo da su dizeli u prednosti sa isto konjskih snaga u odnosu na benzince, ako je taj motor u ibizi chipovan budi prezadovoljan ako se mozes nositi, ipak je to motor sa turbinom za razliku od HGT-a, ali ako se opet nadjes u prilici da se potegnete, otovori mu kutiju filtera zarka, da slobodno dishe, i j*acesh joj kevu, samo se pazi da ne uvuce motor sta prljavo jer......
Ja samo ne mogu da vjerujem kako su na HGT-u uradili loshe taj usis, pa taj auto prosto prodishe kad se rastereti sto se tice usisa.
Samo znam da sam se svojevremeno tesko nosio sta Stilom JTD od 116 ks a ja sam bio sa hgt-om bravom od 146ks na medjugradskim cestama, jos posebno ako je brdo u pitanju i ako ima puno krivina, ne mogu mu prismrditi....
zato benzince mrzim sto su neelasticni doooo.
Isprobaj caku sa filterom, kod Brava je palila nevjerovatno a trebala bi i kod punta.
 
Član
ma malo je cudno da te drzao do trece definitivno si trebao napraviti neku prednost...ocito se jos nisi snasao s novim motorom i mjenjacem..inace ces derati kad to dode na svoje..

p.s. isto ne koci u krivinama;)
 
Član
djogi86: Ja baš imam suprotno iskustvo sa tdi autima,na nekim malim relacijama su mi mogli parirati,ali čim natjeram preko 4 tisuće obrataja loodilo počinje i završava skoro na 8 tisuća.Ti bi također morao dobiti taj duel,imaš 30 konja više + auto ti je dosta lakše.Al opet,dosta je do stanja auta i do vozača:DNemoj se osjećati prozvan,al takve situacije ubuduće prešuti,gdje ćeš priznati da te je dizel otpuhao:lol:
Dizel je gorivo sotone:D
 
Član
hmm ljudi neznam kakve ste vi tdi vozili ali mogu reci da tdi najbolje vude od 2200 do 3800 a poslije 4000 gubi vucu,a po necijim komentarima tdi u 3 ide 80,pa neznam koliko ide hgt u 3 ali i ta ibiza ide sigurno 140 u 3 kad golf 4 74kw ide u 3 oko 135.
 
Član
Ne zavisi brzina u odredjenom stepenu prijenosa od snage motora, nego duzine, to jest prijenosnih odnosa mjenjaca :icon_biggrin:
 
Član
vidjam i ja tu ibizu bas veceras je vidim u miladijama dok sam na banzinskoj bio... ali bilo je kasno vec da idem za njom... i ja bi je volio macnuti :D
 
Član
jbg ljudi puno pričate a znate samo da je auto seat ibiza TDI, ništa više, a sad je li to 100, 110 130 ks, je li čipovano i td 130ka ide j*eno i otrest će HGT-a sigurno, a bilo koji od ovih ako je čipovan opet je brži od HGT-a
ZELA druže ti pričaš kao da smo u 70tim, danas su dizelaši dosta napredniji i vjeruj mi ovakvoj jednoj ibizi ti ne možeš ništa, pitaj BOKIja on ima skoro isti tvoj auto, nek ti kaže kako ide siva ibiza 1.9 TDI 110+čip
 
Član
nisam kocio u krivini nego prije krivine da bi mirno proso kroz krivinu hehe:icon_smile:
i niko izgleda nije procitao moj prvi post, ibiza uopste nije bila brza, cak sta vise za haubu sam cijelo vrijeme bio u prednosti jos sam lose salto, a da je bilo jos prostora za 4 brzine onda bi bilo zanimljivije, e sad jeli 100KS ili 130KS ili 100 + chip, neznamo:cool:

nije sad da se "kurcim" ili nesto slicno, samo me zanima motor u ibizi i jeli nesto radjeno na motoru, jer turbo joj shishti opasno, mislim kolko konja, jer ide pravo dobro
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
jbg ljudi puno pričate a znate samo da je auto seat ibiza TDI, ništa više, a sad je li to 100, 110 130 ks, je li čipovano i td 130ka ide j*eno i otrest će HGT-a sigurno, a bilo koji od ovih ako je čipovan opet je brži od HGT-a
ZELA druže ti pričaš kao da smo u 70tim, danas su dizelaši dosta napredniji i vjeruj mi ovakvoj jednoj ibizi ti ne možeš ništa, pitaj BOKIja on ima skoro isti tvoj auto, nek ti kaže kako ide siva ibiza 1.9 TDI 110+čip

Neznam o kojim turbo dizelima ti pričaš?Imam kući jednog iz 2007 godine,jel misliš novije od toga?:DTvorničko vrijeme do stotke je na mom autu oko 8 sekundi,mislim da toj ibizi nije ispod 10-11.lako je načipovati na imaginarnih 130,140,150 konja;)

nije važna godina drug moj uopšte (bar ako govorimo o TDI motorima), vidim ja nisi se ti sa dobrim TDI-jem potrkao da vidiš šta rade ti imaginarni konji, tvoj auto je dosta brz, to stoji svakako, ali vjeruj mi da olako podcjenjuješ druge, iznenadit ćeš se :icon_smile:
 
Član
govorio si da su danas dizeli mnogo napredniji:icon_confused:zbog toga sam rekao da imam kući jednog iz 2007 godine.
Ja bih vama na street raceu dao posebnu klasu,pa dimite po stazi čitav dan:D
Nema ta ibiza ili bilo koji tdi šta da traži protiv dobre benzinčine.Vozio sam dosta tdi-a,zbog toga nemogu tvrditi drugačije;)
 
zlajaaa je napisao(la):
TDI je motor među dizelima, a ostalo je kanta... kako sam ti TDI idu... sigurno ima dosta više Nm od HGT-a pa ga je vuko u startu:icon_smile::icon_smile:

Smijesno...Znaci HDI, JTD i ostali ne valjaju... Mini koji koristi motor iz PSA grupacije nije ravan TDI-u... TDI sa ovim ostalim ne mozes ni porediti, kao kruske i jabuke... PD i CM... ma samo nek je TDI-a :icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top