tuning - Golf mk1

tuning - Golf mk1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
RE: tuning

savjet muzika:

stavi deblje kablove, naravno audio kablove OFC ne Elku i ostala sranja, jer su licne debele i nevaljaju, mada nisu ni oni losa zamjena ako nisi u mogucnosti da uzmes kablove kkao treba

pojacaj masu sa sasije na akumulator, jednu direkt sa motora negdje, jednu sa sasiej i jednu sa drugog kraka i dovedi direkt na minus na aku (naravno sve ismirglas do golog lima za bolji kontakt, i spricni malo WD 40
time ces pojacati masu na aku i puno bolje ce ti puniti, ne bi bilo lose ni da pojacas kablove koji idu na alternator

zatim provuces plus direkt sa aku do pojacala i naravno opet audio kabal, a masu zakacis pod saraf u gepeku gdje se vezu pojasevi za zadnju klupu, naravno isto tako osmirglas dobro.

pazi iso tako da ti presjek plusa i minusa bude isti

jedan malo jaci akumulator (npr EXIDE) bi takodze rijesio tvoj problem, a ne bi bilo lose ni da imas jedan kondenzator od 1F tako da bi onda imao savrseno napajanje u autu

ali to naravno kosta a sve sto ti treba mogu ti nabaviti samo pitaj ;)
sretno i pozz
 
Član
RE: tuning

IGY je napisao(la):
savjet muzika:

stavi deblje kablove, naravno audio kablove OFC ne Elku i ostala sranja, jer su licne debele i nevaljaju, mada nisu ni oni losa zamjena ako nisi u mogucnosti da uzmes kablove kkao treba

pojacaj masu sa sasije na akumulator, jednu direkt sa motora negdje, jednu sa sasiej i jednu sa drugog kraka i dovedi direkt na minus na aku (naravno sve ismirglas do golog lima za bolji kontakt, i spricni malo WD 40
time ces pojacati masu na aku i puno bolje ce ti puniti, ne bi bilo lose ni da pojacas kablove koji idu na alternator

zatim provuces plus direkt sa aku do pojacala i naravno opet audio kabal, a masu zakacis pod saraf u gepeku gdje se vezu pojasevi za zadnju klupu, naravno isto tako osmirglas dobro.

pazi iso tako da ti presjek plusa i minusa bude isti

jedan malo jaci akumulator (npr EXIDE) bi takodze rijesio tvoj problem, a ne bi bilo lose ni da imas jedan kondenzator od 1F tako da bi onda imao savrseno napajanje u autu

ali to naravno kosta a sve sto ti treba mogu ti nabaviti samo pitaj ;)
sretno i pozz

heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej strahote :D
 
Član
RE: tuning

IGY je napisao(la):
savjet muzika:

stavi deblje kablove, naravno audio kablove OFC ne Elku i ostala sranja, jer su licne debele i nevaljaju, mada nisu ni oni losa zamjena ako nisi u mogucnosti da uzmes kablove kkao treba

pojacaj masu sa sasije na akumulator, jednu direkt sa motora negdje, jednu sa sasiej i jednu sa drugog kraka i dovedi direkt na minus na aku (naravno sve ismirglas do golog lima za bolji kontakt, i spricni malo WD 40
time ces pojacati masu na aku i puno bolje ce ti puniti, ne bi bilo lose ni da pojacas kablove koji idu na alternator

zatim provuces plus direkt sa aku do pojacala i naravno opet audio kabal, a masu zakacis pod saraf u gepeku gdje se vezu pojasevi za zadnju klupu, naravno isto tako osmirglas dobro.

pazi iso tako da ti presjek plusa i minusa bude isti

jedan malo jaci akumulator (npr EXIDE) bi takodze rijesio tvoj problem, a ne bi bilo lose ni da imas jedan kondenzator od 1F tako da bi onda imao savrseno napajanje u autu

ali to naravno kosta a sve sto ti treba mogu ti nabaviti samo pitaj ;)
sretno i pozz


ja sam to sve uradio idu plus i minus s alk.. al kod mene je problem sto ima puno potrosaca..imam sat koji mjeri struju u autu kad je sve ugaseno bude na 12 a kad upalim jedno pojacalo malo spadne i daje dobru snagu a drugo kad upallim kazaljka se zakuca se na 8.. zato mi treba stabilzator za pojacalo da mi ne vuce puno struje.. muzika je uradena po ps..
 

IGY

Član
RE: tuning

onda ti ne preostaje nista drugo nego jaci aku
sigurno imam vise potrosaca od tebe i puno jacu muziku i nemam tih problema, ako ti aku pokazuje 12v kad je sve pogaseno onda je on u kurcu, meni kad sve popalim ne ide ni blizu 12 a ne da ide ispod 12
ali zato ja vjerujem u EXIDE
 
Legend
RE: tuning

ako ti napon pada na 8V dok ti radi auto NIKAKO NE VALJA,cudno da ti nisu pocrkala pojacala od manjka struje.......ili alternator dobro ne puni ili ti je aku nula bodova......,i ako imas 2kw rms-a,da se ne ponavlja , ovo sto ti je igy naveo dobro razmotri.....

btw,koja su pojacala ??
 
Član
RE: tuning

meni nista drugo ne preostaje nego da zamjenim alternator stavim od golfa 3 sto ima klimu i jos jedan alk. ako imas klimu nebih trebo imati problem jer alternator puni 120 a a moj 55a
 

IGY

Član
RE: tuning

vidi ovo, ljetos na Vrbanji gdje se okupljamo svira mi muzika nekih 2 sata odprilike, pozicije upaljene sve zivo radi, a auto ugaseno (razlog mjerio nesto)
i napon nikako da se spusti ispod 12 nekad kad bas malo duze zalupa sleti
otidzi negdje (bihamk) neka ti izmjere startnost akumulatora pa vidi jeli sa njim sve uredu
 
Član
RE: tuning

E ovako vidjeo sam ja vec negdje ovog golfa.
Nije moj stil nikako.
Ja imam keca isto drugaciji smjer ali opusteno.
:Lambo vrata ;) super svidja mi se skroz(ne bi ih ja radio sebi ali SUPER)
naljepnice SKIDAJ
Rupama u blatobranima nista ne dobijas zar nisi pogledao unutrasnjost latobrana svog keca??
Koliko ja vidim treba ti ili dobro farbanje auta ili dobro pranje
2kw RMS (opet nisam siguran ali koliko ja znam imas Sony 12ke 2je ali opet naglasaam NISMA SIGURAN)
Kao sto ti je IGY rekao kablove za muziku OFC i kondenzator
Ako ti je pokazivac napona onaj mali u mosu srednjem (onaj od GTI) ne spaja se on na akumulator vec da ti pokazuje napon kad upalis auto (tako je meni uradjeno) a napon da ti padne na 8 moze samo kad verglas (bar ja mislim) jer meni ne pada nikako a isti mjerac mislim imamo, i otidji kod elektricara ako ne znas sam i izmjeri si napon (na pojacalu i na potrosacima) nadam se da nisam mnogo pametova savjeti su svi dobronamjerni.
Svaka cast za trud i rad, a rezultat ce doci
 
Član
RE: tuning

IGY je napisao(la):
onda ti ne preostaje nista drugo nego jaci aku
sigurno imam vise potrosaca od tebe i puno jacu muziku i nemam tih problema, ako ti aku pokazuje 12v kad je sve pogaseno onda je on u kurcu, meni kad sve popalim ne ide ni blizu 12 a ne da ide ispod 12
ali zato ja vjerujem u EXIDE

Do neki dan si vozio na VESNA akumulatorima sad fol ti nesto EXIDE "Puno baba kilava dijeca"

DRUZE JA NEBI DA TI SEREM NESTO OVO PA ONDA ONO NEGO FINO TI TO OKO MUZIKE PITAJ STRUCNJAKE KOJI SE DUGO VEC BAVE SA TIM(caraudio Muha)ili nekog slicnom njemu sa znanjem A NE OVE STO LAFO ZNAJU A SVI NJEMUJ IDU NA SAVJETE I SETAP ZA MUZIKU OVI STO TI OVAKO NESTO PRICAJU SU DO JUCE SLUSALI KASETAS U AUTU A DANAS SVE ZNALCI JEST TAKO AL U KURCU SVAK VOLI DA KENJA U PRAZNO A NIKO TO SAM NERADI SEBI VJERUJ ZNAM JA STA SVE I KAKO ONI TO ODRADZUJU
 
Član
RE: tuning

NLO 16V je napisao(la):
IGY je napisao(la):
onda ti ne preostaje nista drugo nego jaci aku
sigurno imam vise potrosaca od tebe i puno jacu muziku i nemam tih problema, ako ti aku pokazuje 12v kad je sve pogaseno onda je on u kurcu, meni kad sve popalim ne ide ni blizu 12 a ne da ide ispod 12
ali zato ja vjerujem u EXIDE

Do neki dan si vozio na VESNA akumulatorima sad fol ti nesto EXIDE "Puno baba kilava dijeca"

DRUZE JA NEBI DA TI SEREM NESTO OVO PA ONDA ONO NEGO FINO TI TO OKO MUZIKE PITAJ STRUCNJAKE KOJI SE DUGO VEC BAVE SA TIM(caraudio Muha)ili nekog slicnom njemu sa znanjem A NE OVE STO LAFO ZNAJU A SVI NJEMUJ IDU NA SAVJETE I SETAP ZA MUZIKU OVI STO TI OVAKO NESTO PRICAJU SU DO JUCE SLUSALI KASETAS U AUTU A DANAS SVE ZNALCI JEST TAKO AL U KURCU SVAK VOLI DA KENJA U PRAZNO A NIKO TO SAM NERADI SEBI VJERUJ ZNAM JA STA SVE I KAKO ONI TO ODRADZUJU

IGY bush prodati kasetash????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

IGY

Član
RE: tuning

NLO 16V je napisao(la):
IGY je napisao(la):
onda ti ne preostaje nista drugo nego jaci aku
sigurno imam vise potrosaca od tebe i puno jacu muziku i nemam tih problema, ako ti aku pokazuje 12v kad je sve pogaseno onda je on u kurcu, meni kad sve popalim ne ide ni blizu 12 a ne da ide ispod 12
ali zato ja vjerujem u EXIDE

Do neki dan si vozio na VESNA akumulatorima sad fol ti nesto EXIDE "Puno baba kilava dijeca"

DRUZE JA NEBI DA TI SEREM NESTO OVO PA ONDA ONO NEGO FINO TI TO OKO MUZIKE PITAJ STRUCNJAKE KOJI SE DUGO VEC BAVE SA TIM(caraudio Muha)ili nekog slicnom njemu sa znanjem A NE OVE STO LAFO ZNAJU A SVI NJEMUJ IDU NA SAVJETE I SETAP ZA MUZIKU OVI STO TI OVAKO NESTO PRICAJU SU DO JUCE SLUSALI KASETAS U AUTU A DANAS SVE ZNALCI JEST TAKO AL U KURCU SVAK VOLI DA KENJA U PRAZNO A NIKO TO SAM NERADI SEBI VJERUJ ZNAM JA STA SVE I KAKO ONI TO ODRADZUJU

vozao vesnu pa skontao da ima bolje
to stio mislis da ne znam nista, ako ti tako mislis misli, ja znam dovoljno za sebe, i da naravno odem i kod Muhe i posavjetujem se, ali sve sto sam napravio napravio sam sam a rezultati se jasno vide
tako da...........................
 
Član
RE: tuning

IGY je napisao(la):
NLO 16V je napisao(la):
IGY je napisao(la):
onda ti ne preostaje nista drugo nego jaci aku
sigurno imam vise potrosaca od tebe i puno jacu muziku i nemam tih problema, ako ti aku pokazuje 12v kad je sve pogaseno onda je on u kurcu, meni kad sve popalim ne ide ni blizu 12 a ne da ide ispod 12
ali zato ja vjerujem u EXIDE

Do neki dan si vozio na VESNA akumulatorima sad fol ti nesto EXIDE "Puno baba kilava dijeca"

DRUZE JA NEBI DA TI SEREM NESTO OVO PA ONDA ONO NEGO FINO TI TO OKO MUZIKE PITAJ STRUCNJAKE KOJI SE DUGO VEC BAVE SA TIM(caraudio Muha)ili nekog slicnom njemu sa znanjem A NE OVE STO LAFO ZNAJU A SVI NJEMUJ IDU NA SAVJETE I SETAP ZA MUZIKU OVI STO TI OVAKO NESTO PRICAJU SU DO JUCE SLUSALI KASETAS U AUTU A DANAS SVE ZNALCI JEST TAKO AL U KURCU SVAK VOLI DA KENJA U PRAZNO A NIKO TO SAM NERADI SEBI VJERUJ ZNAM JA STA SVE I KAKO ONI TO ODRADZUJU

vozao vesnu pa skontao da ima bolje
to stio mislis da ne znam nista, ako ti tako mislis misli, ja znam dovoljno za sebe, i da naravno odem i kod Muhe i posavjetujem se, ali sve sto sam napravio napravio sam sam a rezultati se jasno vide
tako da...........................

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

JOS MALO PA KAKO SI KRENUO TI CES SE PREDSTAVLJATI KAO SAVJETNIK ZA AUTOAKUSTIKU;)Prvo si se trko na SR pa vidio ne ide pa onda na stajling pa i to ljudi prestali davati pehare za tvoju bkategoriu ti vazda sam pa sad BRPANJE pa ti si momak za POZELITI U svemu PRVI:lol::lol::lol::lol::::lol::lol::icon_exclaim::icon_icon_exclaim:

NAJVOLIM TE sala malo ovo ono
 

IGY

Član
RE: tuning

dok sam imao auto za trkanje, trkao se, dok nisam imao muziku izasao na style da vidim kako to ide, a onda se zavalio 3000 za muziku pa malo brpao :cool::cool::cool:
:lol:
 
Član
RE: tuning

IGY je napisao(la):
dok sam imao auto za trkanje, trkao se, dok nisam imao muziku izasao na style da vidim kako to ide, a onda se zavalio 3000 za muziku pa malo brpao :cool::cool::cool:
:lol:

to ti pricam

NEGO POMOZITE MOMKU DA TO NAPRAVI KAKO TREBA
 
Član
RE: tuning

Davor_ je napisao(la):
E ovako vidjeo sam ja vec negdje ovog golfa.
Nije moj stil nikako.
Ja imam keca isto drugaciji smjer ali opusteno.
:Lambo vrata ;) super svidja mi se skroz(ne bi ih ja radio sebi ali SUPER)
naljepnice SKIDAJ
Rupama u blatobranima nista ne dobijas zar nisi pogledao unutrasnjost latobrana svog keca??
Koliko ja vidim treba ti ili dobro farbanje auta ili dobro pranje
2kw RMS (opet nisam siguran ali koliko ja znam imas Sony 12ke 2je ali opet naglasaam NISMA SIGURAN)
Kao sto ti je IGY rekao kablove za muziku OFC i kondenzator
Ako ti je pokazivac napona onaj mali u mosu srednjem (onaj od GTI) ne spaja se on na akumulator vec da ti pokazuje napon kad upalis auto (tako je meni uradjeno) a napon da ti padne na 8 moze samo kad verglas (bar ja mislim) jer meni ne pada nikako a isti mjerac mislim imamo, i otidji kod elektricara ako ne znas sam i izmjeri si napon (na pojacalu i na potrosacima) nadam se da nisam mnogo pametova savjeti su svi dobronamjerni.
Svaka cast za trud i rad, a rezultat ce doci

vidio si dobro na derneku si me dodo u raju ima dvije 12 jedna 1300w a druga 1500 a idu na pojacalo oba po 1000w. ja dosta znam o muzici jer se bavim dugo a po struci sam auto mehanicar i sve sto radim sam radim.a na proljece ce doci rezultati mog auta bice drugaciji a savjeti dobro dodu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top