Trza na pocetku

Trza na pocetku

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
POMOĆ.
Molim ako iko zna u čemu bi mogao biti problem da mi pomogne.
Naime radi se o Alfi 145 1,3 boxer. Kada je motor hladan, znači u jutro kada dam gas umjesto da primi gas ona kao da će se ugasiti. To se, odokativno, dešava jednu minutu i onda prestane nakon toga auto ide normalno. Međutim to i nebi bio problem da mi se to ne dešava i ponekad i kad je vruć motor. Mjenjao sam filter zraka i svjećice, ali stanje isto.:icon_question:Ako neko zna neka pomogne jer neznam više šta da joj radim. Zahvaljujem Vam se svima na pomoći:icon_confused:
 
Član
samy65 je napisao(la):
POMOĆ.
Molim ako iko zna u čemu bi mogao biti problem da mi pomogne.
Naime radi se o Alfi 145 1,3 boxer. Kada je motor hladan, znači u jutro kada dam gas umjesto da primi gas ona kao da će se ugasiti. To se, odokativno, dešava jednu minutu i onda prestane nakon toga auto ide normalno. Međutim to i nebi bio problem da mi se to ne dešava i ponekad i kad je vruć motor. Mjenjao sam filter zraka i svjećice, ali stanje isto.:icon_question:Ako neko zna neka pomogne jer neznam više šta da joj radim. Zahvaljujem Vam se svima na pomoći:icon_confused:

Odokativnom metodom utvrdjivanja kvara.Davac temperature motora,ventil za povrat goriva,benzinska pumpa.
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
samy65 je napisao(la):
POMOĆ.
Molim ako iko zna u čemu bi mogao biti problem da mi pomogne.
Naime radi se o Alfi 145 1,3 boxer. Kada je motor hladan, znači u jutro kada dam gas umjesto da primi gas ona kao da će se ugasiti. To se, odokativno, dešava jednu minutu i onda prestane nakon toga auto ide normalno. Međutim to i nebi bio problem da mi se to ne dešava i ponekad i kad je vruć motor. Mjenjao sam filter zraka i svjećice, ali stanje isto.:icon_question:Ako neko zna neka pomogne jer neznam više šta da joj radim. Zahvaljujem Vam se svima na pomoći:icon_confused:

Odokativnom metodom utvrdjivanja kvara.Davac temperature motora,ventil za povrat goriva,benzinska pumpa.
Davac temp motorora?...Koji je to dio drgu, Tebe ce najprije zezat oko Anspric glave,ako je i,ako ne neki vakum na karb, ili senzor...
 
...ili mozda...klapna za zrak prljava pa nemirno radi...ali da je to motor bi trebao non stop raditi nemirno...
 
Član
Isto je i kod mene bilo, čak i preko 3000 okretaja počne trzati nije vazno koja brzina.
Kvar: Ainšpric pumpa
Razlog: više goriva vraćala nazad nego što je puštala i onda kad autu pri više okretaja naravno treba više goriva nastaje trzanje.
Provjeri ako pumpa jače zuji, to ti ga je.

Kod mene je Audi, pa oped ti pogledaj jer je Alfa u pitanju.
 
George je napisao(la):
Isto je i kod mene bilo, čak i preko 3000 okretaja počne trzati nije vazno koja brzina.
Kvar: Ainšpric pumpa
Razlog: više goriva vraćala nazad nego što je puštala i onda kad autu pri više okretaja naravno treba više goriva nastaje trzanje.
Provjeri ako pumpa jače zuji, to ti ga je.

Kod mene je Audi, pa oped ti pogledaj jer je Alfa u pitanju.

jel se cuje neki zvuk kao zvizdanje...???
 
Ma samo poslusaj Ajdina, covjek 100% zna i ima iskustva bas sa Alfom, vjeruj mi, ako ti iko moze pomoci onda je to on.
 
Član
Hvala na savjetima momci.
Lambdu sondu sam promjenio prije mjesec dana ( trošila je 16L/100km, sada Alfina normala potrošnje), momak kod kojeg je bila prije nego što sam je uzeo je zapustio pa je bilo dosta nnekih sitnica za odraditi. Eto ostao još ovaj problem da se riješi. Nego šta mislite dali može biti uzrok nedovoljan protok goriva iz ajnšpric pumpe ( da je začepljena)? što se tiče zujanja ne čuje se ništa. :icon_confused:
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Davac temp motorora?...Koji je to dio drgu, Tebe ce najprije zezat oko Anspric glave,ako je i,ako ne neki vakum na karb, ili senzor...

Anspric glava???Ispade da sam ja totalni laik za alfe.
 
Član
Možda je čovjek mislio ajnšpric pumpa a ne glava... svejedno ja laički kontam da bi mogao biti onaj debi metar ( pas mu mater debilsku)... ma na kraju neću da se zezam odoh kod Hote u ponedeljak pa će valjda srediti stvar. Imao sam 33 1,7 IE iz 1988. godine ni pola ovih problema nisam sa njom imao, doduše uzeta iz Švicarske:icon_rolleyes:.
 
Član
Bio kod Hote senzor temperature motora ( debimetar ) zamjeni i sad nema zagušenja prilikom davanja gasa ( kad je hladna ) u vožnji ponekad kao da prekida veoma neosjetno ( za Ajdina pitanje ) šta bi moglo biti i dali trebam resetirati kompjuter da bih izbrisao grešku u vezi senzora iz njega i može li biti do kablova svjećica jer su mi još jedino kablovi ostali da ih zamjenim?:icon_confused:
 
Član
Moze biti do kablova,kao i do razvodnika da na jedan tren ne baci jednaku struju i desi se da zatra...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top