Trza na pocetku

Trza na pocetku

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
samy65 je napisao(la):
Bio kod Hote senzor temperature motora ( debimetar ) zamjeni i sad nema zagušenja prilikom davanja gasa ( kad je hladna ) u vožnji ponekad kao da prekida veoma neosjetno ( za Ajdina pitanje ) šta bi moglo biti i dali trebam resetirati kompjuter da bih izbrisao grešku u vezi senzora iz njega i može li biti do kablova svjećica jer su mi još jedino kablovi ostali da ih zamjenim?:icon_confused:

Druze kod nas popularno ili glupo nazvan debimetar je senzor protoka zraka a ne senzor temperature.Al nebitno.Trebao bi svakako resetovati komp i izbrisati greske ako ih ima.Kablove prvo pregledaj da vidis rasipaju li negdje varnicu i jesu li uredu pa tek onda ako treba mijenjaj.
 
Legend
mom drugu se to nedavno desavalo na golfu 1 gti trokirao preko 2500 on je mjenjao anjspric pumpu i trosio je ulje, vukao ulje u k-glavu pa je i to mjenjao sad je sve ok, ja mislim da je kod tebe problem samo pumpa.
 
Član
Na mom Fiatu se slicno dešava. Upali mi se lampica od elektronike na tabli i onda pučne da gubi vuču. Vozio sam na dijagnostiku kad tamo piše potenciometar ler gasa. To je kažu mi neki dio koji predstavlja modernu zamjenu za karburator. To sam radio ali bez poboljšanja. Onda sam odvukao auto covjeku koji je to djelimicno sanirao mjenjanjem chipa motora. sad je ok, samo nekad se desi da se upali, ali dosta rijetko. Zna li neko 3 rješenje??
 
Član
Koja ti se lampica pali jeli ona mala crvena sto igleda kao dizna sto prsce? Ako je ta onda ti je senor ocitao da se nesto mijesa sa gorivom sto je moguce neki postotatk vode u gorivu sto kod nas nije cudno da se nadje voda u gorivu. Ako je ta lampica onda ti je 99% to. Probaj promijeniti durug benzinsku pa vidi hoce li se isto pojavljivati. :)
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
samy65 je napisao(la):
Bio kod Hote senzor temperature motora ( debimetar ) zamjeni i sad nema zagušenja prilikom davanja gasa ( kad je hladna ) u vožnji ponekad kao da prekida veoma neosjetno ( za Ajdina pitanje ) šta bi moglo biti i dali trebam resetirati kompjuter da bih izbrisao grešku u vezi senzora iz njega i može li biti do kablova svjećica jer su mi još jedino kablovi ostali da ih zamjenim?:icon_confused:

Druze kod nas popularno ili glupo nazvan debimetar je senzor protoka zraka a ne senzor temperature.Al nebitno.Trebao bi svakako resetovati komp i izbrisati greske ako ih ima.Kablove prvo pregledaj da vidis rasipaju li negdje varnicu i jesu li uredu pa tek onda ako treba mijenjaj.

Ajdine pomagaj ako boga znaš. Otišao neki dan u Kiseljak da očistim brizgaljke ( hajd reko da probam i to ) bila kod majstora 48 sati, poslije tip me zove i kaže mi da mi je rikno glavni kompjuter i da se zato to dešava ( trzanje ). Pregledani kablovi i sve u redu. Hota izmjenjo kamaru stvari ali i dalje isto. Kod ovoga u Kiseljaku sam bio dva puta. Prvi put mi je rekao da je sve OK, a drugi da je rikno glavni kompjutor. Neznam više šta da joj radim. Nije mi jasno da auto sad radi normalno nakon sat vremena ona počne da zaebava pa ona opet radi kao treba. Ako bude otišo kompjuter imali tamo kod tebe da se uzme za AR 145 1,3 boxer i koliko???? E da zaboravi sam ti reći prilikom turiranja ponekad dolazi do pucanja u zadnjem loncu. Nije do goriva od pojave kvara do sada potrošio 2 rezervoara, a inače sipam na INI.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top