troškovi pri kupovini u inozemstvu ?

troškovi pri kupovini u inozemstvu ?

MTR

Član
@Cole : ovako

1,6 1,8 1,9d su izvorno motori od Renaulta i koriste njihove mjenjace , nemoj da te buni to jer je kvalitet neupitan samo sto je potrosnja veca nego kod 2,0 zbog male snage u odnosu na tezinu , 1,6 ne ide nikako , 1,8 nako' malo je jaci ali je opet nedovoljan , posto dizela neces necu dalje....
1,8i od 125 KS je motor od Mitsubishija i njega ti ne bih preporucio jer je jeben za odrzavanje a i nema ih puno , uglavnom mozes ga skuzit po poklopcu motora na kojem pise velikim slovima GDI

2,0 od 140 KS je super motor izvorno od Volva , prava optimala za S/V40 , ima dovoljno snage , manje trosi , jaci je trap i mjenjac ( Volvo ne Renault ) u odnosu na ove gore navedene
2,0T od 160 KS ( LPT - ili Low pressure Turbo ) je jos boji , znaci isti motor kao gore samo dodana turbina sa neznatnim povecanjem od 20 KS , super super motor , nikad nije imao gresaka , turbina je tada izradjena da moze izdrzat temperature preko 1100 celzija , jos kad je uparen sa automatikom od 5 stepeni bio je u optimali

ova dva motora su super , potrosnja im se kretala od 6,5 do 9-10 litara ( u istom omjeru 1,6 je trosio i preko 11 litara ) i nikada nisam dobio nikakvu reklamaciju na njih , ima ih po BiH koje sam prodao izmedju 2001-2003 i sad se vozaju a presli su i preko 300000 km ;)

e sad T4 :icon_smile: , to je motor izvorne oznake 1,9 T ( malo smanjen u odnosu na 2,0T ) sa oznakom HPT ( High Pressure Turbo ) i ima 147 kW ili 200 KS i to je zvijer od auta :cool::cool::cool: , samo to je za tebe prejako , al ozbiljno , cupa volan i u 4-toj iz ruku

na kraju , S/V40 ti je dijelio platformu sa Mitsubishi Carisma jer su se sklapali na istoj traci u Gentu u Holandiji , sto se tice kvalitete ona je neupitna , tj, nista se ne kvari , samo redovan servis i nemas problema , dijelovi danas nisu skupi kao nekada sto su bili , to je prvo auto koje je dobilo 4 zvjezdice na NCAP testu 2001 godine , svaki ima zracne zavjese sa strane + prednje i bocne zracne jastuke , imas SIPS sistem u stokovima za sastitu od nalijetanja sa strane , imas WHIPS sistem u sjedistima koji sprecava ozljede nastale udarom u straznji dio vozila , u svakom sjedistu imas senzore koji vagaju tako da u slucaju nesrece zracni jastuk bude napuhan u optimalu ( ni malo ni previse ) , jer su kod njih jastuci u dva ili tri stepena , takodje ako pise da je klima automatska a ne vidis displej to ona i jeste samo sto se regulise sa posebnom tipkom ispod komandi ventilacije , hrdje nema ni na mapi , lonci uvijek izdrzavaju do kraja ( nema hrdje nigdje ) ......

eto ukratko :D
 
BHT Ovisnik
uhhhhh sto me fino obradova:cool:
volva sam prvo odlucio zbog sigurnosti zbog ne daj Boze necega...
negdje sam citao da je ovaj gdi od mitsubishia,vidim na slikama da za razliku od drugih ima taj poklopac motora s GDI oznakom,al mislio sam da je i ovaj 1.8 90kw od volva,kazu da su uvijek izvorni volvo motori bili extra,al ako taj 2.0 manje trosi onda moze proci i on,registracija mislim da je 50-ak km skuplja ?
vidim ima ih dosta i sa 2.0 i sa 2.0T motorom,tu su negdje u istom cijenovnom rangu,al sto je sigurnije za odrzavati i jeftinije bolje onda obicni 2.0,a kasnije kad se mjenjalo auto moze nesto jace,da stari uzima on bi diesela,al et da mi je vise ovo kupiti i ubaciti plin pa da mu pokazem da bolje ide i jeftinije od jette:D

aBd on do godine planira sebi auto novije,pa ako se uvjeri da je ovaj dobar,mislim volvo inace i benzinac lako bih ja njega nagovorio da uzme s60:cool:

hvala ti mnogo,poslije posla kasnije oko 5 odoh za zenicu,sutra sam vjerovatno u perinom hanu,pa ako imao vremena placam pice:cool:
 
Cole ako ces autoputom do Zagreba onda sidji u Novskoj sa autoputa pa svrati do mene u Dubicu na kafu:D, to ti je 15 kilometara od granice do mene...hehe
 
Član
Nisam čitao ranije postove,ako ponavljam ne zamjerite:) kod zoll tabli crvene uzmi nemoj se zaljetati na zute slucajno jeftinije su mozda samo nekih 30tak eura a nece te u hr pustiti,Euro 1 certifikat uzmi u njemackoj to ti je mozda njbolje na granici sa austrijom vidjet ces sa strane na autoputu mozes skrenuti i to pokusaj tu izganjati inace ce ti slovenci reci da to nemogu oni dati za auto iz njemacke.U austriji uzmi vinjetu 7,30Eura,imas dva tunela jedan je 9,5eura drugi 6,5eura,vinjetu na prvoj pumpi u sloveniji uzmi kosta 15eura sedmicu vrijedi ili dvije..... gorivo zavisi od auta :) Autoput u hr kad udjes odma platis 5 kuna pa opet kada prodjes skretanja za druge zemlje opet te ceka i ja mislim to je negdje oko 45kuna primaju eure no frks.

Sretno
 
BHT Ovisnik
hvala svima :cool:
uzeo auto,po đavlu onaj GDI,nadam se da nije tako lose,ha mtr ?:icon_rolleyes: nisam znao da je gdi dok nisam dosao po auto,jbg onda povratka nema,al cini se dobar jes da mu moram servis odraditi,fino ide,potrosnja solidna
zoll tablice na 15 dana me dosle 50€ i osiguranje mislim oko 100€,bas kao sto je tetric naveo,vinjeta za austriu 7.30€,za sloveniju 15€,tuneli isto tako 9.5 i 6.5€ mislim,autoput nisam placao jer sam otisao za crikvenicu,ceka me porez,carina i homologacija i nadam se da je to to
 
BHT Ovisnik
biti ce,otvoriti cu garazu svakako,usput svratio u strica na more,veceras kada dođem kuci postavim sve detaljno:cool:
nema citac kartica,al evo jedna prebacio preko BT s moba;)

170620111788.jpg
 
BHT Ovisnik
evo sad cu trknuti do auta,prvi je vlasnik,ima servisnu knjizice,sve servise,mada sad moram ja uraditi,mislio sam danas,al necu stici u mostar,morma i disk plocice promjeniti,u volvu mi kazu da su prednje 80km,nezz koliko je zamjena
 
Fino izgleda 40-ka, neka je sa srecom:cool:.
Ako budes imao kakvih pitanja u vezi Volva bilo kakve prirode, pitaj slobodno, imam vec podugo iskustvo sa njima. Sto se tice disk plocica, ja sam nedavno mjenjao na S80 zadnje 70KM cijena TRW-ove, a sto se tice zamjene u ovlastenom servisu ti naplacuju po satu rada, sat rada u F-AC je 80KM, ne znam koliko je kod Nuica...
 
Top