Tema: veliki servis VW

Tema: veliki servis VW

Član
RE: Tema: veliki servis

ovaj tvoj post je dokazao kolko nisu fer i korektni mnogi ovlasteni servisi a po pitanju cijene kostanja usluge evo npr veliki servis za mog audija je u Nipexu jeftiniji za cijelih 200 KM nego u Inter autu - Audiju a vjerujem da se ugradjuju identicni dijelovi..
 
Član
RE: Tema: veliki servis

aha ok hvala na odg. prepostavio sam i ja da je tako ali opet mi cudnovato malo ;) , jer ja sam u it kupovao u ovlastenom servisu seata i uvijek sam nalazio made in spain ili germani nisam nailazio da dijelove gdje pise tak nesto ali nisam nikad ovde kupovao remena pa mozda bi ista stvar bila :lol::lol::lol:
 
Legend
Prije par dana smo diskutovali u jednoj temi o uslugama po Banjaluci Sarajevu i Tuzli te okolini i onda smo pricali o cijenama.
Ovaj serviis sa kvalitetnim zamjenskim dijelovima kosta nekih 400 do 500 KM.

Imajte u vidu da ovaj servis nije radjen u nekoj maloj garazici nego je radjen kod ovlastenog servisera, samo za drugi brend i da nije uradzen dzabe, jer naravno zaradit se mora, niko ne zivi od magle, ali da je poprilicno sve na fer i korektnoj osnovi. ;)
 
Član
RE: Tema: veliki servis

daki je napisao(la):
adams je napisao(la):
ja predpostavljam da je to origigi ali se pravi u vise drzava, gdje je jeftina proizvodnja-radna snaga, tako da neki djelovi u rumuniji , neki u italiji..mozda neki i u kini.. isto kao Adidas :) nema odakle ga nema :) mada na nase trziste ko zna koja klasa robe dolazi, jer slabo to ko kontrolise...

Upravo tako jer sam ja vec potrazio odgovor na to pitanje u nekoliko VW ovlkastenih u BiH i dobio sam taj odgovor.

VW kaze godinama vec ugradzuju te dijelove u svoja vozila u garantnom roku i to je po VW specifikaciji. ;)

pa logicno... ;) ali u odnosu na ovlastene, isplativije :cool: naravno najvise radi fer satnice i toga :icon_smile:


ps; al onda vise je moja steta "svabo" nego vw, jer dijelovi za skodu preko ovlastenog sto sam dosad uzimao su ili made in germany ili ceska :D
 
Nedavno je jedan covjek iz Njemacke dosao na odmor sa Audijem A6 2.5TDI i kaze usput da uradi servis veliki. Dogovori se sa majstorom (koji je moj rodjak i inace je veliki fanatik VW-Audi grupacije i vrlo dobar majstor) da on uzme dijelove preko neke svoje seme, jer kao jeftinije ce ga izaci, nego da mu moj rodjak nabavi originalne dijelove. Uglavnom pristane rodjak nekako na to i uradi on servis, preda auto sve uredu. Medjutim, vracajuci se u Njemacku tom covjeku je pukao jedan remen, negdje na auto-putu u Madjarskoj, potpuna havarija motora, dakle nije ni 1000km presao sa tim remenovima.
Hocu reci da treba otvoriti cetvere oci kad su u pitanju dijelovi, pogotovo kad se radi o dijelovima za motor, mjenjac i slicno, svasta se nudi na trzistu, svakakvog smeca zamjenskog iz Kine, Turske, tako da je daleko najbolja opcija sa originalnim dijelovima raditi.
 
Legend
olensoner je napisao(la):
Nedavno je jedan covjek iz Njemacke dosao na odmor sa Audijem A6 2.5TDI i kaze usput da uradi servis veliki. Dogovori se sa majstorom (koji je moj rodjak i inace je veliki fanatik VW-Audi grupacije i vrlo dobar majstor) da on uzme dijelove preko neke svoje seme, jer kao jeftinije ce ga izaci, nego da mu moj rodjak nabavi originalne dijelove. Uglavnom pristane rodjak nekako na to i uradi on servis, preda auto sve uredu. Medjutim, vracajuci se u Njemacku tom covjeku je pukao jedan remen, negdje na auto-putu u Madjarskoj, potpuna havarija motora, dakle nije ni 1000km presao sa tim remenovima.
Hocu reci da treba otvoriti cetvere oci kad su u pitanju dijelovi, pogotovo kad se radi o dijelovima za motor, mjenjac i slicno, svasta se nudi na trzistu, svakakvog smeca zamjenskog iz Kine, Turske, tako da je daleko najbolja opcija sa originalnim dijelovima raditi.

Apsolutno ;)
 

IGY

Član
daki je napisao(la):
olensoner je napisao(la):
Nedavno je jedan covjek iz Njemacke dosao na odmor sa Audijem A6 2.5TDI i kaze usput da uradi servis veliki. Dogovori se sa majstorom (koji je moj rodjak i inace je veliki fanatik VW-Audi grupacije i vrlo dobar majstor) da on uzme dijelove preko neke svoje seme, jer kao jeftinije ce ga izaci, nego da mu moj rodjak nabavi originalne dijelove. Uglavnom pristane rodjak nekako na to i uradi on servis, preda auto sve uredu. Medjutim, vracajuci se u Njemacku tom covjeku je pukao jedan remen, negdje na auto-putu u Madjarskoj, potpuna havarija motora, dakle nije ni 1000km presao sa tim remenovima.
Hocu reci da treba otvoriti cetvere oci kad su u pitanju dijelovi, pogotovo kad se radi o dijelovima za motor, mjenjac i slicno, svasta se nudi na trzistu, svakakvog smeca zamjenskog iz Kine, Turske, tako da je daleko najbolja opcija sa originalnim dijelovima raditi.

Apsolutno ;)


da se nadovezem, to je jedan od koliko slucajeva, ne kazem sad da treba stediti na tim dijelovima, nego zamisli kontra stranu te price, da ti je rodzak za par godina ponovo dosao vamo i nahvalio majstora i ponovo uradio veliki servis, i da bude sve kako treba....znaci mozda je taj remen imao gresku, a to je jedan od milion napravljenih
 
Uredu sve za originalne dijelove, al' ko ti daje garanciju da kupujes originalni dio u ovlastenom servisu, nikakvu garanciju nemas. Radio sam u velikoj firmi autodijelova, ne bitno gdje, davno je to bilo ima 3-4 godine, dodje roba iz kine, ja citav dan lijepim markice "made in germany" i sve to ide po visokim cijenama kao "original", a nidje veze.. Kod nas se ljudi oslanjaju na cijene, ono ako je visoka cijena to mora da je original, direkt iz tvornice, nije to falshika itd. itd. i onako zivimo u lopovskoj drzavi gdje vara odakle ko stigne. Mada to je sad neka druga tema za pricu, samo hocu da naglasim, da ne mora znaciti ako se nesto skupo placa, da to mora nuzno biti i kvaliteno..
 
Član
Ja se sad u svemu ovome pitam, da "možda" NIPEX ima dijelove originalne ali ih ugrađuje onda kada kod njih u ovlaštenom servisiraš auto, a kada dodješ da kupiš od njih samo dijelove, mguće je da su isti kao i u ostalim prodajnim kućama autodijelova. Mislim živimo u takvoj države, što me nebi nimalo iznenadilo da je to ovako. Koliko znam iz ličnog izkustva, kad kod NIPEXA radiš najobičniji pregled, auto samo predaš, uvid na njihov posao apsolutno nemaš. Tako da čovjek ne može ni vidjeti te dijelove "originalne"na koje daju garanciju.
Daki, tebi svaki respekt na korektnoj cijeni, i naravno što si svima nama dao uvid i orjentaciju na ovaj servis. ;)
 
Član
Evo krece teorija zavjere. Ljudi budite sretni da kinezi nemaju licencu da prave djelove sto ne znaci da uskoro nece imati.
 

rs6

Član
ee drug malo je off, al' da li bi mi mog'o provjerit' koliko kosta set kvacila za audi a6 2.5 tdi quattro ( c4 je verzija onaj stariji model ) 6 brzina je mjenjac
znaci set kvacila bez zamjene - cijena ???
sa zamjenom - cijena ???
moze i na PM ...
 
Legend
rs6 je napisao(la):
ee drug malo je off, al' da li bi mi mog'o provjerit' koliko kosta set kvacila za audi a6 2.5 tdi quattro ( c4 je verzija onaj stariji model ) 6 brzina je mjenjac
znaci set kvacila bez zamjene - cijena ???
sa zamjenom - cijena ???
moze i na PM ...

Posalji mi na PM sljedece podatke:

KW
broj šasije
godina proizv.


Javim ti onda ja opet na PM
 
Član
Merrro je napisao(la):
Ja se sad u svemu ovome pitam, da "možda" NIPEX ima dijelove originalne ali ih ugrađuje onda kada kod njih u ovlaštenom servisiraš auto, a kada dodješ da kupiš od njih samo dijelove, mguće je da su isti kao i u ostalim prodajnim kućama autodijelova. Mislim živimo u takvoj države, što me nebi nimalo iznenadilo da je to ovako. Koliko znam iz ličnog izkustva, kad kod NIPEXA radiš najobičniji pregled, auto samo predaš, uvid na njihov posao apsolutno nemaš. Tako da čovjek ne može ni vidjeti te dijelove "originalne"na koje daju garanciju.
Daki, tebi svaki respekt na korektnoj cijeni, i naravno što si svima nama dao uvid i orjentaciju na ovaj servis. ;)

ni u jednom ozbiljnom servisu neces biti tu dok majstori rade, ides lagano da pijes kaficu dok se posao obavlja, dobijes napismeno sta se uradilo, popecaceno od strane ovlastene osobe i to je to, ti si svoje zavrsio
pecatom ti taj serviser daje garanciju na uradjeno,,nema potrebe da iko bleji nad onim sto oni rade,,sama rijec ovlasteni servis ti sve fino govori
vjerujem da ni kod dakija u servisu stranka ne ulazi u dio gdje se servisira vozilo,a na kraju krajeva i zasto bi,kad on garantuje za ovo sto radi;)
 
Legend
Merrro je napisao(la):
Ja se sad u svemu ovome pitam, da "možda" NIPEX ima dijelove originalne ali ih ugrađuje onda kada kod njih u ovlaštenom servisiraš auto, a kada dodješ da kupiš od njih samo dijelove, mguće je da su isti kao i u ostalim prodajnim kućama autodijelova. Mislim živimo u takvoj države, što me nebi nimalo iznenadilo da je to ovako. Koliko znam iz ličnog izkustva, kad kod NIPEXA radiš najobičniji pregled, auto samo predaš, uvid na njihov posao apsolutno nemaš. Tako da čovjek ne može ni vidjeti te dijelove "originalne"na koje daju garanciju.
Daki, tebi svaki respekt na korektnoj cijeni, i naravno što si svima nama dao uvid i orjentaciju na ovaj servis. ;)

Nipex je izabran za naj bolji servis zapravo za jedan od 100 u evropi. Ti ljudi su jako profesionalni i godinama su ovom poslu. Ja vjerujem da jednostavno VW ima proizvodnju dijelova u tim zemljama, ili je uvoz djelova iz tih zemalja dosta povoljniji iz nekog razloga, a vezano za carine itd, pa se onda jednostavno porjeklo djelova veze za te zemlje. Ne sumnjam da su ovo orginalni dijelovi. Na svakom djelu je bio VW zig na metalnom kucistu ucrtan izliven, jedino sto su marže nesto vece.

Svi djelovi za ford dolaze iz: Njemacka Austrija Belgija.
Svi Mazdfa iskljucivo japan, a preko Austrije.
 
Legend
ArminM je napisao(la):
Merrro je napisao(la):
Ja se sad u svemu ovome pitam, da "možda" NIPEX ima dijelove originalne ali ih ugrađuje onda kada kod njih u ovlaštenom servisiraš auto, a kada dodješ da kupiš od njih samo dijelove, mguće je da su isti kao i u ostalim prodajnim kućama autodijelova. Mislim živimo u takvoj države, što me nebi nimalo iznenadilo da je to ovako. Koliko znam iz ličnog izkustva, kad kod NIPEXA radiš najobičniji pregled, auto samo predaš, uvid na njihov posao apsolutno nemaš. Tako da čovjek ne može ni vidjeti te dijelove "originalne"na koje daju garanciju.
Daki, tebi svaki respekt na korektnoj cijeni, i naravno što si svima nama dao uvid i orjentaciju na ovaj servis. ;)

ni u jednom ozbiljnom servisu neces biti tu dok majstori rade, ides lagano da pijes kaficu dok se posao obavlja, dobijes napismeno sta se uradilo, popecaceno od strane ovlastene osobe i to je to, ti si svoje zavrsio
pecatom ti taj serviser daje garanciju na uradjeno,,nema potrebe da iko bleji nad onim sto oni rade,,sama rijec ovlasteni servis ti sve fino govori
vjerujem da ni kod dakija u servisu stranka ne ulazi u dio gdje se servisira vozilo,a na kraju krajeva i zasto bi,kad on garantuje za ovo sto radi;)

Ne, nema ulaza u servis, izuzev, ako ja to zahtjevam, a to je u slucaju defektaze vozila, ili kad neko kupuje i prodaje vozilo pa se pregleda i onda mi je cisto radi mene jednostavnije stavit ga pred dijagnostiku da uzivo vidi pritisak na injektorima i pumpi nego na printu.

Inace dok se radi bilo sta na vozilu, musterija sjedi u kaficu unutar salona, pije kafu cita novine gleda vozili ili sta vec, a iznad se nalazi i veliki LCD i na njemu mogu da prate rad na sim vozilima u servisu putem 8 kamera koje nadziru servis.
 
Top