* Tamne folije za auto*

* Tamne folije za auto*

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Za koga ??? Ja se vise i netrudim. Totalno sam anti politika. Nego mozda da mi kao nase kolege iz Beograda kupimo sebi po jedan snajper i pocnemo ih rokat. Kao sto su onog Dzindzica ili kako se vec zove. Metak u celo pa neka se malo hlade.
 

JD.

Član
haha Dzindzic je ubijen iz drugih razloga, upravo suprotno od toga zbog cega bi mi ove nase htjeli pobiti :)
 
JD. je napisao(la):
nigdje u zakonu ne pise da mora biti upisano u saobracajnu, zato te ne moze kazniti ako ti nije upisano

jbg kasno...ja sam vec dobila kaznu iz tog razloga al nemam namjeru platiti je dok ne isprobam neke opcije da se to ipak upise pa da onda mogu samo mahati usima:lol:
 
djavolica je napisao(la):
... dok ne isprobam neke opcije da se to ipak upise pa da onda mogu samo mahati usima :lol:

Svasta i svugdje probavao, prije 3 dana prosao tehnicki :icon_eek: i niko me nije ni upozorio za folije i danas OPET 40,00 KM za:

PREKRŠAJ IZ ČL. 203. , STAV 1.
ZAKONA O OSNOVAMA SIGURNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA U BIH
KAŽNJIVO PO ČL. 238. , STAV 1., TAČKA 38.


Član 203.
(1) Vozila u saobraćaju na putu moraju ispunjavati propisane uvjete u pogledu dimenzija, ukupne mase i osovinskog opterećenja, zaštite čovjekove okoline te imati ispravne propisane ure|aje i opremu.


Član 238.
(1) Novčanom kaznom u iznosu od 40,00 KM kaznit će se za prekršaj:
38) vozač koji u saobraćaju na putu upravlja vozilom koje nema ispravne propisane uređaje i opremu osim uređaja za upravljanje, uređaja za zaustavljanje, uređaja za spajanje vučnog i priključnog vozila, tahografa i pneumatika (član 203. stav (1));​

Ipak, mozemo samao mahati usima :D:icon_evil:
 
Član
hmm. najbolje koopimo krivotvorene saobracajne sa upisanim folijama :)

nego, da lis e sad moze otici u llumar da urade folije ??

ili su prestali za sad ?
 
JD. je napisao(la):
knoxville je napisao(la):
hmm. najbolje koopimo krivotvorene saobracajne sa upisanim folijama :)

dobra ideja, na pisacu masinu i tamo upisati u napomeni - TAMNA STAKLA

1. za krivotvorenje dokumenata je propisana kazna zatvora, pa se neko moze oprzit, pa ne znam dali se isplati

2. uz to sto bi ukucali pisacom masinom treba neko i pecat i potpis kraj toga napravit
 

JD.

Član
kakav pecat i potpis ? jesi li vidio ikad saobracajnu u kojoj je upisano "tamna stakla" ? ocito nisi. samo stoje te dvije rijeci i to je to. ;)
 
JD. je napisao(la):
kakav pecat i potpis ? jesi li vidio ikad saobracajnu u kojoj je upisano "tamna stakla" ? ocito nisi. samo stoje te dvije rijeci i to je to. ;)

izvini drug, ali sam ih vidio milijun puta vise od tebe, i dnevno mi prodje kroz ruke u prosjeku 300 komada
 
Član
ne znam kako je u drugim gradovima,koliko sam u sarajevu vidio sam da ima stvarno puno auto sa velikim postotkom zatamnjenja ,pretpostavljam da ih nitko ne dira..u Zenici ima milion krseva ,sa pjecnim folijama od 2 marke ,i niko ih nikad nije zaustavio nit im je iko ikad sta rekao :p a to za zakon,boze moj nemojte se raspravljat sa njima,jer oni ce uvijek nac nesto da bi se opravdali,u svakom slucaju nikad niste u pravu... poklopite se ,pokazite atest ,ako ne upali boze moj,platite kaznu i vozite dalje :) sad jedno pitanje,da li jos radi llumar u sarajevu? i kako se vrsi to upisivanje zatamnjenja u saobracajnu?
 
lako je platiti kaznu koji put ili pokazati atest koji u stvari uglavnom i upali ali sta recimo ako ja sad trebam registrovati auto i po tom "divnom" zakonu ne mogu da ga registrujem sa tim staklima?jedina opcija znaci skinuti folije...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top