* Tamne folije za auto*

* Tamne folije za auto*

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Ma kod mene je sve 95%, reg mi je 28mog sad. Ali sto je najveci fazon nasao sam sebi stelu da smuljam nesto u saobracajnoj. Kad kazem smuljam nemislim ni naso nelegalno, nego imam uradan atest i sve na autu uredno, samo eto da me niko nezeza i imacu peact i potpis i u saobracajnoj. A ako budu insistirali da kake za folije Brcko distrikt i emhamdula :D a na kraju Bjeljina mi preko brda RS i reg se. A kao zadnja varijanta odjavicu se u TZ i odo u PM samo zbog inata. Kad su debili, registrovacu autu u Trinidadu/Tobagu.
 
Član
evo jso jedna novost,danas sam zvao lumar i kazu da je za 2 dana sjednica i da ce se donjet konacne odluke za zakon...
 
meni isto rekose da imam sanse samo sa RS-om...posto mi je sad auto na Foci registrovano ako oni budu fini :icon_biggrin: i upisu mi stakla nece biti problema a ako ne na ove da se ne racuna...eh sad jos vidjeti jedino u Foci sta se moze uraditi...
 
Član
ja kolko znam auto ti moze bit kod kuce na *klocnama* a ti ga registrujes,pa nema brige za folije, das cenera,odradi se i tehnicki i sve gotovo za 2 sata, nadam se da moze i ove godine tako, bar je moglo prosle
 
adams je napisao(la):
ja kolko znam auto ti moze bit kod kuce na *klocnama* a ti ga registrujes,pa nema brige za folije, das cenera,odradi se i tehnicki i sve gotovo za 2 sata, nadam se da moze i ove godine tako, bar je moglo prosle

ev npr. u tuzli sada nema sanse da dobijes papir od tehnickog a da vozilo nije bilo na tehnickom
 

JD.

Član
daki je napisao(la):
Kad su debili, registrovacu autu u Trinidadu/Tobagu.

ajde registrovat cemo ih zajedno u Vanuatuu ;)

kad bude 0% neispravnih krseva na cestama onda skidamo folije kolektivno :D
 
adams je napisao(la):
ja kolko znam auto ti moze bit kod kuce na *klocnama* a ti ga registrujes,pa nema brige za folije, das cenera,odradi se i tehnicki i sve gotovo za 2 sata, nadam se da moze i ove godine tako, bar je moglo prosle

ev tek sad procita tvoj pozdravni post, i da si iz tz, pa malo se raspitaj, da vise se auto ne moze tako dobiti papir od tehnickog, (bez uvrede)
 

JD.

Član
mijo_16v je napisao(la):
ev tek sad procita tvoj pozdravni post, i da si iz tz, pa malo se raspitaj, da vise se auto ne moze tako dobiti papir od tehnickog, (bez uvrede)

ja velike razlike... sta se to gleda na tehnickom i kad odes na njega ? malo provrte auto na onim valjcima i haj zdravo ispravno je :lol::lol::lol:

i sta ce se time promijeniti ? nista osim sto ce za promjenu krsevi ici na tehnicki ali ce ga opet prolaziti bez problema
 
Član
ja stvarno ne razumijem kako na tehnickom prodje golf 1,yugo 45 ,stojadin koji kostaju 500 km ,stari 30 godina ,koji se jedva krecu a sad odjednom nesto seru za folije... no nadam se da ce sve bit ok da ce se naprijed barem moc 30% ... ako se donese zakon da li ce pisati u saobracajnoj koliko je naprijed koliko nazad,jer ako ce to bit ''odokativno'' od strane nase policije moze se komotno 60 stavit :D
 
Legend
Bogami ja sam pripremio kola 100% radi sebe, ali mi se poklapa sa tehnickim, zamjenio sam na autu doslovno sve sto ima veze sa podvozjem, osim amortizera. Sve sto mozes zamislit zamjenjeno je, cifru nesmijem ni spominjat, ostaje mi da prije reg zamjenim svjetla komplet prednja, jer ova fabricka orginal mi prljava i ostecene su lece, moram stavit nove rucice za svjetla i pokazivace smjera i to je to. Poslije tehnickog stavljam xenone, i 17ke abg :D
 
Član
daj ba mijo koji ti je *****, svakom loncu moras biti poklopac, jebo vas ba kazna, placat cu svaki put ako treba, sta ste se prepali..

sjecate li se kako je bilo prije za pojas :/ nisi mogo pred garazu bez zavezanog pojasa, a sad ga skoro i ne gledaju.

:/
 

JD.

Član
Astra je napisao(la):
ja stvarno ne razumijem kako na tehnickom prodje golf 1,yugo 45 ,stojadin koji kostaju 500 km ,stari 30 godina ,koji se jedva krecu a sad odjednom nesto seru za folije... no nadam se da ce sve bit ok da ce se naprijed barem moc 30% ... ako se donese zakon da li ce pisati u saobracajnoj koliko je naprijed koliko nazad,jer ako ce to bit ''odokativno'' od strane nase policije moze se komotno 60 stavit :D

ee drug nemamo mi njemacki TUV, nemamo njihove saobracajne u kojima pisu svi moguci podaci o autu, o dimenzijama felgi i guma, i svemu ostalom sto nije fabricko...

nema nikakve logike da se to uopste upisuje u saobracajnu kod nas, kad ni nema mjesta predvidjenog za to... kakva "napomena" pa sto se u napomenu ne unese druga dimenzija guma kad se promijeni?? zasto bi se morala onda zatamnjena stakla tu unositi heh nidje veze ne znam ko to uopste provali da se mora upisivati kad nigdje u zakonu ne pise nista vezano za to ;)

a za stakla peglaju jer su nesposobni, peglaju nova auta sa atestiranim folijama a nikome ne gledaju ima li celave gume zbog kojih ce pokupiti pjesaka kasnije...
 
Član
Astra je napisao(la):
ja stvarno ne razumijem kako na tehnickom prodje golf 1,yugo 45 ,stojadin koji kostaju 500 km ,stari 30 godina ,koji se jedva krecu a sad odjednom nesto seru za folije... no nadam se da ce sve bit ok da ce se naprijed barem moc 30% ... ako se donese zakon da li ce pisati u saobracajnoj koliko je naprijed koliko nazad,jer ako ce to bit ''odokativno'' od strane nase policije moze se komotno 60 stavit :D

ja ne razumijem kako prodju auta sa divljim farovima....postoji pravilnik o tehnickom pregledu(kakav-takav), ako se postupa po zakaonu onda tehnicki ispravna auta i prodju, pa makar stara i 30 godina...


A druga strana medalje je ono sto ja znam da se barem u Zenici registruju auta koje nepostoje, sto se sa par osiguranja moze dogovoriti; das saobracajnu i auto je registrovano, zatim se samo osiguranje produzava a registracija je istekla prije npr. 3 godine. Licno sam se u sve uvjerio, da sad ne spominjem imena konkretno, a osim toga auto prodje tehnicki bez ikakve stele bez icega sa neispravnim zadnjim amortizerima-licno prisustvovao, sa rastelovanim snopom farova itd...prema tome haos pravi u cijelom sistemu.

A za folije opet kazem, zasto je uopste dopustena prodaja divljih folija, neprovidnih sa obe strane?? Evo konkretno navodim fis-vitez, rolne folije se prodaju po 6KM, mozete misliti koji kvalitet:icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top