* Tamne folije za auto*

* Tamne folije za auto*

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne mogu oni zabraniti da se prodaju ali mogu zato da se postavljaju na auta...pa valjda budala samo moze staviti na auto nesto od cega ce po noci moliti boga da ne pogine jer ne vidi nista kroz ta stakla...pa onda logicno da nije pravedno da se isto tretiraju te od 6 km i ove koje ljudi puno vise plate...:icon_rolleyes:
 
Član
Pa puno je takvih budala u tome i jeste problem,
zbog njih ispasta neko ko bi dao par stotina maraka i stavio provjereno kvalitetne folije koje nemaju skoro nikakvih negativnih posljedica.
 
Legend
Nije u pitanju kvalitet, u pitanju je sigurnost. JEdnostavno je, kroz 95% zatamljene moje folije vidis mene u autu pod odredjenim uglom, i zavisno od svjetla, a ja iz auta vidim vani kao da nema folija.
Kraj price.
 
Član
daki je napisao(la):
Nije u pitanju kvalitet, u pitanju je sigurnost. JEdnostavno je, kroz 95% zatamljene moje folije vidis mene u autu pod odredjenim uglom, i zavisno od svjetla, a ja iz auta vidim vani kao da nema folija.
Kraj price.

Slazem se u potpunosti sa tobom daki!
Ali zelje su jedno, a mogucnosti drugo, pa raja stavlja i one pijacarke i nastaje drama kada treba negdje po noci u rikverc i sl.
 
Član
divlji far? pa moj far +sijalice kostaju 550 eura,a sad saberi koliko tvoji kostaju pa reci sta je divlje...imam socivo imam xenon ko i ostala auta samo sto oni jos imaju elektroniku koja sama stima visinu snopa ,a ja sam namjerno digao na 0 jer meni tako odgovara :) a mjenjao sam se za auta,isao sam svojoj astri u susret barem 30 puta,isla je iza mene ,sasvim normalno nista ne smeta... ma ne govorim ja protiv starih auta,nego ima ljudi koji imaju stara auta,i po 10 godina nista ne mijenjaju na njemu nit popravljaju,i svi naravno prolaze na tehnickom... ako te bas interesuje bio sam na tehnickom sa socivom i rekli su mi ,sine puno ti je jace od halogenih,reko xenon je kod mene,ups samo da spustim snop na keca,eh sad je dobro ,svjetlo ti je jace ali je ok sve :)
 
Legend
Sto se tice farova ja sam porucio xenon, i farove nove na audija, uradio sam komplet servis podvozja cijelog, u principu i cijelog automobila, ne zbog tehnickog nego radi sebe, i imam servisnu knjizicu iz nipexa i sve racune tako da meni ne prolazi nikakva prica o starim kolima, a ako ce mo i pricat o polovno i novo, ako neko misli da je auto iz 98, ili 2002 bolje ili losije vara se grdno, i one price da je zena vozila djete u obdaniste, nenu bolnicu, cuku na kupanje, macu na brijanje, taj je glupan pravi kome god je ta prica prodata. Novo je ono sto dodjes u salon i skines ti najlon pa prnes ko cojk na sjediste i krenes 01,02,05...kilometar -10- itd...

Zato svi sa tom pricom mogu mi se saget i cokit.
 
daki je napisao(la):
Nije u pitanju kvalitet, u pitanju je sigurnost. JEdnostavno je, kroz 95% zatamljene moje folije vidis mene u autu pod odredjenim uglom, i zavisno od svjetla, a ja iz auta vidim vani kao da nema folija.
Kraj price.

eh upravo tako...kod mene se po danu sasvim normalno vidi kroz stakla izvana...budu nekako vise kao plava...a iznutra se najnormalnije vidi i po danu i po noci samo ne moze se to ovim nasima dokazati...oni mene ubjedjuju da ja ne vidim voziti sa tim staklima...pa reko izvolte udjite u auto i uvjerite se sami kolko se vidi ili ne vidi...ali na to nece nista reci naravno!
 
Član
Astra je napisao(la):
divlji far? pa moj far +sijalice kostaju 550 eura,a sad saberi koliko tvoji kostaju pa reci sta je divlje...imam socivo imam xenon ko i ostala auta samo sto oni jos imaju elektroniku koja sama stima visinu snopa ,a ja sam namjerno digao na 0 jer meni tako odgovara :) a mjenjao sam se za auta,isao sam svojoj astri u susret barem 30 puta,isla je iza mene ,sasvim normalno nista ne smeta... ma ne govorim ja protiv starih auta,nego ima ljudi koji imaju stara auta,i po 10 godina nista ne mijenjaju na njemu nit popravljaju,i svi naravno prolaze na tehnickom... ako te bas interesuje bio sam na tehnickom sa socivom i rekli su mi ,sine puno ti je jace od halogenih,reko xenon je kod mene,ups samo da spustim snop na keca,eh sad je dobro ,svjetlo ti je jace ali je ok sve :)

Vidi, koliko sam ja upoznata u EU automobili sa xenon farovima moraju imati elektronsku regulaciju visine snopa, kao i brizgaljke za pranje farova. Isto tako svaki dio mora posjedovati odobrenje, recimo npr. TUV da bi bio zakonski legalan za ugradnju na auto. Vidjam tvoje auto u carsiji, po noci, po danu i kazem ti po odredjenim uglom mene kao pjesaka zaslijepi i definitivno nije isto kao u astri koja ima fabricke xenone(vidjao takodje).
Osim toga sasvim je druga stvar (ne)odrzavanje automobila, neko ima auto staro 5 godina neodrzavano, neko ima auto staro 30 godina u odlicnom stanju. Usput farovi koje ja imam kostaju 15€ komad, sijalice 2€ komad, ali cijena nije mjerilo ispravnosti. Nemoj shvatiti ovo kao svadju nego kao normalnu diskusiju. Izvinjavam se zbog offtopica.
Da ne bude sve offtopic, reći ću da je i kvaliteta folije zapravo njena mogućnost da s jedne strane zaustavlja prodor svjetlosti, a sa druge strane dopušta to, i takve folije su sasvim ok, ne vidim im nijednu manu.
 
Član
ma naravno da nema ljutnje pricamo normalno... jebg. ja sam jedan od solidarnijih vozaca za razliku od onih koji imaju xenon 8000k bez leca .... imal kakvih novosti za folije,jel izasao taj zakon?
 
knoxville je napisao(la):
daj ba mijo koji ti je *****, svakom loncu moras biti poklopac, jebo vas ba kazna, placat cu svaki put ako treba, sta ste se prepali..

sjecate li se kako je bilo prije za pojas :/ nisi mogo pred garazu bez zavezanog pojasa, a sad ga skoro i ne gledaju.

:/



ono sto ja napisem na forumu je uvijek na osnovu veoma jakih cinjenica, i zbog toga nekome moze ostati neka para u dzepu i ne mora bespotrebno otici, a tebi ako se ne svidja sta ja pisem nemoj citat, a 100% garantujem da svojim postovima ne vrijedjam, a dalje ovo je ipak forum i svatko moze bezbroj puta davati svoje komentare sve dok nekog drugog ne vrijedja

a to kako se ti ponasas i kakav si vidi se iz tvojih rijeci...
 

JD.

Član
jel izasao taj novi zakon u Sluzbenim novinama, zna li iko ista ???

evo mene veceras zaustavise bogalji, nisu me ni pitali za stakla, peglali me zbog tablice... smirili su se izgleda :lol:
 

JD.

Član
ja najvise sto cu uraditi je mozda skinut sa prednjih stakala pa staviti za nijansu svjetlije, da vidi vise unutra. nabijem ih na qrac :D
 
Član
evo danas sam pricao sa ovima iz lumara ,na prednjim staklima je 0% ,a na zadnjima koliko zelis :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top